Karlínské farmářské trhy pokračují tuto sobotu

Farm____sk___trh_Karl__n_110.jpg Prázdniny, zdá se, uprchly do nenávratna a čas, který byl v našich školních létech nekonečný a plný barevných prázdninových zážitků, s věkem prudce zrychlil a proměnil se na barevné šmouhy za okénky našich životů. Ach jo. Prázdniny sotva začaly, už končí, a s nimi i léto a hypotetický pocit volnosti a svobody.  

Podzimní nostalgii už cítíme za bukem, ale  tuto sobotu 20. srpna si ještě naplno užijeme poslední prázdninové letní trhy. Meteorologové slibují sluníčko a nabídka trhu bude pestrá a bohatá, protože léto vrcholí a příroda se snaží nám dokázat, že i tento, poněkud chladný  způsob léta, má své pestré plody a nezřízené možnosti.

A tak toho bude k dispozici opravdu hodně.

Babic__c__iny_ovocne___c__aje_copy_445.jpgSobota 20. srpna (aktuální trh)

Čerstvě posekaný trávník, chladný vzduch a slunce. To je základ scénáře posledních letošních prázdninových trhů, které se chystají trhnout rekord v počtu prodejců, částečně vyčerpaných sklizní letní úrody a částečně odpočinutých rychlou dovolenou.

Pro velký úspěch zopakujeme největší hit letošního léta. Pánové z Čerstvých ryb opět přivezou celého 40-ti kilového tuňáka, který se už pomalu chystá na cestu. V pátek večer přiletí ze Srí Lanky (dříve Cejlonu) a v sobotu přesně v 10 už se bude porcovat v Karlíně. V nabídce budou stejky z filetu v sashimi kvalitě za 759 Kč/kg. Dále v Čerstvých rybách (v Křižíkově, hned na začátku trhů) dostanete:

C__i__m_vi__c_lidi___ti__m_ve__ts__i___radost_copy_445.jpgLosos filet s kůží bez kosti za 299kč/kg, pstruha lososovitého za 289kč/kg, okouna nilského filet bez kůže a kosti za 329kč/kg, slávky středomořské živé za 129kč/kg, mořského vlka kuchaného 400-600g za 299kč/kg a tresku tmavou filet bez kůže za 199kč/kg.

zeleninov___n__dhera_copy_445.jpgZelináři a ovocnáři, od Mělníka, z Jižních Čech, z Ploskovic a od Kutné hory nám přivezou kupy čerstvé zeleniny od lusků, přes květák, brokoli, špenát, kapustu, zelí, okurky, řepu, kořenovou zeleninu, cibulku, pórek, rajčata (pan Šanda slibuje asi 8 druhů), česnek, kukuřici až po papriky a čerstvé bylinky (koriandr, pažitku, petržel) a další lahůdky včetně brambor. A taky samozřejmě maliny, borůvky, jablka (James Grieve), hrušky (máslovky) a švestky (Stanley a domácí), a když v pátek nebude pršet, tak opět skvělé broskve od Kutné hory. A to jsme určitě ještě na hodně věcí zapoměli 

Dalším hitem bude jehněčí od pana Štěpánka z Licibořic. A nebudou to jen obvyklé kotletky ale i plec, hrudí, hřbet, kýta apod. A taky jehněčí klobásky. U paní Freyové z Kojetína od Kadaně dostaneme nejen kozí mléko a sýry ale také chlazené kůzlečí masíčko. A u pana Němce, kromě mléčných výrobků špičkové kvality snad jako obvykle bude k mání stažený králík. Waw, tolik dobrot pro masožravce jsme snad ještě nikdy neměli. A to se teprve rozjíždíme. Bio hovězí vyzrálé z mladých býků přijede ze Šumavy, z uzenářství Kořínek z  Nabočan u Hrochova Týnce se můžeme těšit na šunky, salámky, hovězí i vepřové maso, poprvé bude v Karlíně Mistr Řezníček s výběrovými špekáčky, klobáskami, krkovičkami a bůčky z komína, Kaiserovi z Těrešova u Zbiroha nám nabídnou svojí úžasnou sekanou, masovou tlačenku a nádivku s uzeným a z Františkových lázní přijedou kuřata a krůty.

Farm____sk___trh_Karl__n_28.7.3.jpgChleba a pečivo slané i sladké bude ve velkém výběru v pekařství a cukrářství Štefan (jejich škvarkový chleba bychom nejraději jedli po pecnech) a ve stanu řemeslných pekáren Držkov (obdobně chleba s paraořechy), a senzační moravské frgále přijedou z Velkých Kozlovic.

Nově přijede do Karlína z Karlových Varů pan Blažek s čerstvou pastou a tak budeme mít spaghetti, lasagne, tagliatelle, rigattoni, pappardelle a taky sepiové linguini a šafránové špagety.  Knedlíky Láznička nám připravují některé druhy svých houskových, bylinkových a dalších knedlíků v menším balení, taky budou kynuté jahodové knedlíky a možná i švestkové a borůvkové. No a úplnou bombou budou čerstvé bramborové knedlíky plněné uzeným. Mňam.

No abychom nezatuhli jen u ryb, zeleniny, masa a příloh, tak s další velkou nabídkou přijdou opět sýraři z Abertam a Kojetína. Senzační italské a švýcarské sýry a deli ochutnáte a nakoupíte u pana Kunstovnýho, a taky budou Holanďani se svou Goudou. Takže sýrový talířek na závěr hodů zajištěn. 

Jenomže ono to není zdaleka všechno. Bude i med, vejce, květiny, víno, šťávy, mošty, čaje, letkvary, kosmetika, kavárny Lavazza a Double Shot,  a Sokolové z Karlína, kteří rozpohybují Vaše děti a pokud bude moc horko, tak si zalezou s dětmi do stínu stromů, kde nejspíš skončíme všichni.

Program pro děti zajišťuje tentokrát TJ Sokol z Karlína, tak své ratolesti nenechávejte doma ať předvedou co se o prázdninách naučily. Stejně už za chvíli budou zase dřepět ve škole, chudinky.

Prostě v půl deváté začínáme a omluvenky nedáváme :-)

Těšíme se na Vás.

Vaše

občanské sdružení POD PLATANY

správce Karlínských farmářských trhů

Karlínské farmářské trhy (podzim 2011)

vždy v sobotu 8:30 – 14:30

Září 3, 10, 17, 24

Říjen 1, 8, 15, 22

Listopad 5, 12

a jako prémie Svatomartinský festival vína s husami a koláči

pátek 11.11. 2011, zahájení v 11 h. 11.min

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,