Karlínské farmářské trhy pokračují 30. dubna

Pohoda_na_trhu_Farm____sk___trh_Karlin.jpg Po dvou sobotách (trhy v Karlíně začaly 16.dubna), kdy se vystřídala řada nových prodejců, aby si ozkoušeli karlínský prostor, najíždějí koncem dubna Karlínské farmářské trhy, kterých bude letos 26, na novou koncepci.  

Součástí trhů budou i různé společenské akce a události. Návštěvníci trhů tak budou mít možnost prožít dny věnované tradičním svátkům, jednotlivým plodinám a nebo taky nejrůznějším podobám relaxace.

K zeleni, zpěvu ptáků a dostatku prostoru na Karlínském náměstí, kterými se karlínský trh odlišuje od jiných trhů, se přidají specializované produkce, hudební i divadelní akce, výstavy a vystoupení zaměřené především na děti a na rodiny s malými dětmi. Trhům, které budou posilovat podle potřeby prodej vybraných plodin (v nejbližším měsíci např. chřest a jahody i s nabídkou gastronomie) budou významně pomáhat Dům dětí a mládeže Karlínské Spektrum /DDM Spektrum/, středisko Junáka Sfinx, Sokol Libeň, Centrum integrace dětí a mládeže /CID/, Metropol TV a další. 

Rodičům poskytne DDM (který je umístěn v těsném sousedství trhů) hlídání malých dětí od 10 do 14 hodin v klubu Kostička (vstup 20,-Kč) a pravidelně se tady pro předškoláky budou konat také divadelní představení pro nejmenší. Právě 30.4. to bude “Kouzelné malování s čarováním”.

__lut___tulip__ny_a_gerbery_Farm____sk___trh_Karlin.jpgTrhy tentokrát odstartuje starosta Městské části Praha 8 pan ing. Jiří Janků a zúčastní se i zástupcové starosty Mgr. Ludková a ing.Šustr. Protože už v neděli je 1. Máj, bude trh tentokrát probíhat ve znamení počínajícího měsíce lásky,  a magické noci čarodějnic. Nebude chybět májka ani další atrakce, zejména pro děti.

Trh bude kromě tradičních jistot, ke kterém v Karlíně patří například bezlepkové uzeniny z Týna nad Vltavou ing. Kozla, chléb a pekařské výrobky Štefan z Lukové, mléko a jogurty farmy Němcovy nebo třeba slovenské sýry ze salaše Zázrivá, nabízet nově sýry z horského statku Abertamy, chlazenou drůbež z farmy Štěpánovsko a nebo třeba klobásy, špeky a salámky uzenářství M+V Most a uzenářství Ježek. Svou premiéru bude mít druhá kavárna Můj šálek kávy/ Doubleshot, která nabídne senzační kávu přímo dováženou od vybraných farmářů z Afriky a Jižní Ameriky (Fair direct). Pro malé nebudou chybět pečené vafle se šlehačkou a budeme mít možnost ochutnat i čarodějná jídla z Góvindy.

Karlínské farmářské trhy se konají na Karlínském náměstí, Praha 8, okolí kostela sv.Cyrila a Metoděje, vždy v sobotu od 8:30 do 14:30 hodin.

 

Zdroj: tisková zrpáva, občanské sdružení Pod platany

Kompletní přehled farmářských trhů najdete v Seznamech Bio-info.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,