Karlínské farmářské trhy od konce srpna každý týden

Karlin_logo_male.jpg S ideou návratu ke středověkým trhům, které se konaly v okolí kostelů, a nabízely nejen možnost kvalitního nákupu, ale i společenského kontaktu či poskytnutí přístřeší při nepřízni počasí chudým i bohatým, byla 28. srpna 2010 v Karlíně zahájena nová tradice - každou sobotu se sem sjedou zemědělci, aby nabídli garantované české a moravské, produkty.  

V sobotu 28. srpna byla v Karlíně zahájena nová tradice – každou sobotu v době od 7.30 do 14.00 hod. budou před kostelem Sv. Cyrila Metoděje probíhat Karlínské farmářské trhy. „Spuštění trhů předcházela několikaměsíční příprava. Její součástí byly i pilotní červencové trhy, které měly velký ohlas. Rada osmé městské části se proto rozhodla pro pravidelné pořádání, a to za poměrně pevných pravidel,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková, která za Prahu 8 řídí organizaci trhů. Pořadatelem Karlínských farmářských trhů je Městská část Praha 8, organizaci zajišťuje občanské sdružení Pod platany.

Farm____sk___trh_Karl__n.jpgTrhy budou mít nastavených několik pravidel. Vzhledem k záštitě Agrární komory ČR kupující na pultech najdou pouze české a moravské certifikované výrobky, které samozřejmě budou splňovat všechny normy. AK ČR zároveň doporučí vybrané zemědělce z různých částí Čech a Moravy a bude usilovat i o to, aby se do Karlína dostali vítězové regionálních agrárních soutěží se svým zbožím. „Prodejci budou přímo kontaktováni organizátorem, to znamená Prahou 8 a občanským sdružením Pod platany, takže se nemůže stát, že by někdo prodával výrobky někoho jiného. Vše tak bude pouze český či moravský originální produkt, z nabídky prvovýrobců,“ dodává místostarostka.

Podoba trhů vychází z písemné ankety, kterou organizátoři uspořádali mezi návštěvníky pilotních trhů z 10. července. Z ankety vyplynula řada přání a doporučení, které radnice Prahy 8 vzala vážně a část parametrů trhů nastavila na základě názorů lidí. Například většina účastníků ankety doporučila, aby periodicita trhů byla týdenní a 70 procent lidí vyjádřilo přání, aby se trhy konaly v sobotu dopoledne.  Lidé si rovněž přáli mlékomaty, organizátoři se proto nyní snaží zajistit mobilní mlékomat, který samozřejmě bude splňovat všechny normy.

„V zájmu těch, kdo nepotřebují v sobotu dospávat, jsme stanovili začátek trhů již na půl osmou. K dispozici bude i dětský koutek, aby rodiče nebyli limitováni otázkou, zda mohou na trh vzít i menší děti…” říká s úsměvem místostarostka – ta osobně povede dětský koutek, neboť pořádání dílniček pro děti má jako zálibu s tím, že se dětem z Prahy 8 věnuje již čtvrtým rokem svého působení na radnici.

Trhy nabídnou zboží podle sezony s tím, že každý trh bude mít své dominanty -
v sobotu 28. srpna to např. byly okurky nakládačky a z ovoce především švestky a broskve. K dispozici byly kromě velkého výběru další zeleniny a ovoce mj. brambory na uskladnění. Velkou nabídku přivezli řezníci a uzenáři - kromě mnoha druhů uzenin a klobás, včetně bezlepkových, se objevily i speciality pštrosí a jelení. Velký výběr sýrů a mléčných výrobků nabídly farmy zaměřené na chov dobytka, ovcí a koz.

Pekaři nabídli řadu druhů speciálních chlebů a nepřeberné množství pečiva, koláčů a dalších výrobků. V nabídce však byly i výrobky z medu, zavařeniny, šťávy, mošty, bio obiloviny a mnoho dalších specialit.

Součástí Karlínských farmářských trhů bude i různé občerstvení, od kávy a ovocných šťáv až po chutnou snídani či oběd. Nabídka zboží i cateringu bude průběžně bohatá s tím, že vyjde z dominant podle sezóny.

Karlínské farmářské trhy mají díky své poloze perfektní dostupnost. Karlínským náměstím projíždí tramvaj č. 8 a 24. Od stanice metra Křižíkova (trasa B) budou trhy dostupné chůzí během 4 minut, od Florence (trasa C, B) za 9 minut. Tunel pro pěší pod pražským Vítkovem umožní snadný přístup obyvatelům Žižkova. Pro motorizované návštěvníky bude připraveno bezplatné parkování.

Termíny Karlínských farmářských trhů v roce 2010:

28.8.

2.10.

4.9.

9.10.

11.9.  

16.10.

18.9.

23.10

28.9.              

30.10.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,