Kam sahají kořeny biokosmetiky Melvita? Zjistíte ve vánoční soutěži

logo_Melvita_1.jpg Bio-info.cz pro vás připravilo 3-dílný seriál s názvem Mějte přírodu v srdci také o Vánocích, ve kterém se dozvíte více o značce Melvita. V posledním díle na vás budou čekat soutěžní otázky. Pokud na ně správně odpovíte, můžete se těšit na jeden vánoční dárek pod vaším stromkem navíc. Krásné ceny pro 10 výherců soutěže věnovala právě společnost Melvita. První díl startuje právě teď.   

Melvita je složeninou latinských slov označujících med (mel) a život (vita)

Zakladatelem značky je francouzský biolog Bernard Chevilliat, který během své včelařské praxe poznal, jak obrovské bohatství nám může příroda nabídnout, budeme-li se k ní chovat s úctou: „Jako biolog, včelař, milovník přírody a krásy jsem fascinován tradiční moudrostí a poznáním - proto jsem v roce 1983 založil Melvitu. Svět bez včel by byl světem bez květin, ovoce a krásy. Mimořádné vlastnosti květin jsou tak pojítkem mezi světem rostlin a světem živočichů. Vedle účinnosti a potěšení z používání kosmetiky Melvita doufám, že v Melvitě naleznete pravost, etický přístup a především vášeň. “

Melvita byla jedna z prvních kosmetických značek, která získala certifikaci ECOCERT a možnost využívat označení COSMEBIO pro své výrobky. Toto označení garantuje kvalitu a ekologičnost nejen samotného výrobku, ale také výrobních procesů a obalů.

Výrobní prostory Melvity, umístěné v La Fontaine du Cade, Lagorce, se nyní rozprostírají na rozloze tří hektarů. Dobře zapadají do okolní krajiny. Pro ohřev vody, která se používá při výrobních procesech, využívají solární energii. Melvita také využívá původní systém na čištění odpadních vod, který kombinuje metodu zavlažování, používanou v pouštích, společně s vysazováním rychle rostoucích vrb z Finska, jejichž kmeny se používají pro výrobu košíků. Kapacitu a velikost těchto výrobních prostor v roce 2010 zdvojnásobí nová ekologická budova. Tento ambiciózní projekt bude zahrnovat "zelené" střechy, systémy na obnovu dešťové vody a fotovoltaické panely.

          Z__znam_cel___obrazovky_16.11.2010_204112.jpg

Jednička na francouzském trhu s biokosmetikou

V současnosti působí Melvita v 8 zemích a její výrobky tvoří jednu z nejširších bio řad na světě. Podíl této značky na trhu ve všech zemích průběžně roste. Dnes je Melvita jedničkou na francouzském trhu s biokosmetikou.

Bez povšimnutí nenechme ani fakt, že Melvita prosazuje etické, humanistické, fair-trade partnerství s pěstiteli z okolí a ze znevýhodněných oblastí světa.

Pokud máte již nyní chuť výrobky Melvita vyzkoušet, můžete tak učinit v jedné ze dvou pražských prodejen. Jedna je umístěna v OC Nový Smíchov a další v prostorách zrekonstuovaného pražského Hlavního nádraží. Brzy bude spuštěn i internetový obchod www.melvita.cz.

 Z__znam_cel___obrazovky_16.11.2010_203617_1.jpg

Druhý díl soutěžního seriálu Mějte přírodu v srdci také o Vánocích zveřejníme příští pondělí a ten poslední o týden později zde na www.bio-info.cz. V posledním díle naleznete soutěžní otázky. Lákavé ceny od Melvity jsou připraveny pro 10 šťastlivců.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,