Kakaové boby poputují do HERUFEK Chocolate z Belize po moři plachetnicí

Herufek_coko.jpg Čokoládová manufaktura z jihomoravského Čejče – HERUFEK Chocolate se zapojila do mezinárodního projektu.   

Malá čokoládová manufaktura z jihomoravského Čejče – HERUFEK Chocolate – je součástí unikátního projektu tří evropských čokoládoven, které spojily síly a společně s přepravní společností Timbercoast přepraví přes 5 tun kakaových bobů ze středoamerického státu Belize do Evropy na plachetnici Avontuur. HERUFEK Chocolate společně s Choco Del Sol a Zotter Schokoladenmanufaktur přepraví kakaové boby cestou, která nezatěžuje životní prostředí a je jedinou možnou ekologickou alternativou konvenční lodní přepravě, která je jedním z největších znečišťovatelů ovzduší. 

Herufek coko_1.jpgPro hnutí malých řemeslných bean-to-bar čokoládoven po celém světě může být tento alternativní způsob dovozu kakaových bobů budoucností a dalším krokem v distribučním řetězci, který je postaven na tzv. přímém obchodu. Transparentnost nákupu kakaových bobů přímo od farmářů a pěstitelů za férové ceny (často trojnásobek až čtyřnásobek ceny kakaových bobů na burze) má za cíl zachování pěstování kakaa v nejvyšší kvalitě v těchto oblastech. Dalším efektem je zabránění odlesnění původních pralesů pro pěstování jiných monokulturních plodin anebo odsun obyvatelstva z těchto částí kvůli nedostatku práce a nemožnosti se uživit. Původní obyvatelé regionu Toledu v Belize jsou potomci mayských kmenů, pro něž je kakao stále posvátná plodina, vždyť dříve to bylo platidlo nebo také pokrm bohů…

Cesta kakaového bobu z Belize do Evropy (kam připluje v červenci) startuje 31.3.2019 vyplutím z přístavu v Belize city a předpokládaný návrat Avontuur do Hamburku je začátkem července. Celé putování za kakaovým bobem, přes návštěvu farmářů až po nalodění jutových pytlů s kakaem lze sledovat také na instagramu „herufekchocolate“ od 11.3.

Herufek_coko1.jpgHERUFEK Chocolate je rodinná manufaktura v Čejči na Hodonínsku a specializuje se na výrobu single origin čokolád přímo z kakaového bobu a dalších výrobků z vlastně vyrobené čokolády – čokoládových lanýžů nebo čokoládových dezertů. Nabízí nejširší nabídku single origin hořkých čokolád na českém trhu (7 různých single oring čokolád), vše v bio kvalitě. Čokoládovnu vedou manželé Jitka (toho času na mateřské dovolené) a Michal Herůfkovi a postupnými kroky se snaží vzdělávat českou veřejnost, že pravá čokoláda má v sobě více chutí než červené víno… Se svými čokoládami byli oceněni medailemi na mezinárodní soutěži Academy of Chocolate, která je neprestižnější čokoládovou soutěží na světě. Nejen vyrábět nejlepší čokoládu na světě, ale hlavně se zasadit o udržitelnější a transparentnější způsob pěstování kakaa a následnou práci s kakaovými boby, to je mise čokoládovny, která vznikla touhou věci dělat po svém a nekonvenčním způsobem.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,