Jídla z fast-food restaurací nevhodná pro děti

Pouze tři procenta dětských jídel podávaných v restauracích s rychlým občerstvením splňují v USA platné federální dietologické směrnice, uvádí první studie zaměřená na analýzu nutričních vlastností takových jídel na trhu v USA.  

Sharon Hoerro, výzkumnice specializovaná na vědu o stravování a výživu z Michigan State University, se spojila s ekonomkou Sharon O'Donnell a pediatrem Jasonem Mendozou z Baylor College of Medicine v Houstonu, aby zhodnotili nutriční kvality dětských pokrmů na houstonském trhu restaurací s rychlým občerstvením (tzv. Fast food).

Jídla, která splňovala dietologická kritéria, zahrnovala ovoce jako přílohu, mléko a některé druhy sendvičů. Na rozdíl od pokrmů nevyhovujících směrnicím, obsahovala tato jídla zhruba třetinu tuku, šestinu přidaných cukrů, dvakrát více železa a trojnásobné množství vitamínu A a vápníku.

„Tato zpráva jako první kvalifikuje a porovnává nutriční hodnoty všech kombinací jídel v restauracích rychlého občerstvení pro děti na trhu", uvádí Hoerro. „Vzhledem k tomu, že 25 procent dětí ve věku 4 až 8 let se denně stravuje v restauracích s rychlým občerstvením, dietologická kvalita jídel nabízených v těchto provozech se významně podílí na zdraví dětí a jejich celkové pohodě. Dva trendy pohánějí potřebu posoudit výživové hodnoty dětských fast-foodových jídel: nárůst výskytu dětské obezity a výrazný podíl stravy konzumované mimo domov."

Tým hodnotil kvalitu dětských pokrmů na základě nutričních hodnot, poskytnutých největšími společnosti s rychlým občerstvením, nutričních kritérií Národního programu školních jídel (National School Lunch Program - NSLP) a dietologických směrnic pro sodík, vlákninu, přidané cukry a tzv. trans-tuky (tuky obsahující nenasycené mastné kyseliny).

„Vybrali jsme Houston, protože zde funguje dvanáct ze třinácti národních a regionálních fast-foodových společností, což představuje 477 restaurací, které prodávají dětská jídla", pokračuje Sharon O'Donnell. „Na tomto trhu se nabízí prakticky každá kombinace pokrmů, což podává docela vyčerpávající obrázek."

Z pokrmů, která nesplnily kritéria NSLP, překročilo více než 65 procent normy pro celkové množství tuků, 75 procent mělo nedostatečný obsah vápníku, 82 procent mělo deficit železa a 85 procent postrádalo dostatek vitamínu A.

Jak zjistil výzkumný tým, volba hlavního jídla sama o sobě neovlivnila obsah živin typických pokrmů, naopak volba příloh měla zásadní vliv. Rozinky se ukázaly jako nejvíce nutriční ovoce díky vysokému obsahu železa. „To ukazuje, že rodiče by měli pozorně číst nutriční informace, aby věděli, co která jídla obsahují", říká Hoerro. „Také šetrné používání ochuzujících omáček a koření může pomoci udržovat hladinu vápníku, přidaných cukrů a tuků na nízké úrovni."

Přestože pouze nízké procento pokrmů splňovalo směrnice NSLP, výzkumníci věří, že dětské pokrmy v restauracích rychlého občerstvení mohou být sestavena tak, aby dobře chutnala a zároveň odpovídala základním požadavkům na obsah živin. „Fast-foodové společnosti nemají povinnost dodržovat při výrobě pokrmů nutričních kritéria NSLP", říká Mendoza.

Hoerro a její kolegové souhlasí s tím, že odpovědnost za vývoj a prodej dětských jídel s lepší nutriční kvalitou nesou sami restaurace, ale je také na rodičích, aby pomohli se zdravějším výběrem jídel pro své děti.

„Společným tlakem na politiku a vhodnou volbou při nakupování mohou rodiče, lékaři a skupiny spotřebitelů vyslat jednotný vzkaz fast-foodovým společnostem, že dětská jídla jsou žádoucí tehdy, pokud jsou chutná, a zároveň bohatá na živiny", tvrdí Hoerro.

Studie nazvaná „Nutriční kvalita dětských fast-foodových jídel" (Nutrient Quality of Fast Food Kids Meals) byla publikována v časopisu American Journal of Clinical Nutrition (88. vydání, str. 1388 - 1395) a je dostupná online na www.ajcn.org.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,