Jednodušší hledání bioosiv

OrganicXseeds.jpg Od 1. ledna 2009 je používání osiva a sadbových brambor v ekologickém zemědělství upraveno nařízením Rady (ES) č. 834/2007 a příslušnými prováděcími předpisy. Nařízení předepisuje, že každý členský stát musí zřídit databázi, v níž bude dokumentována dostupnost osiva a sadbových brambor z ekologického množení.  

Na základě pověření MZe je vedením databáze ekologického osiva a sadby v České republice pověřen ÚKZÚZ - Odbor osiv a sadby, který eviduje ekologická osiva z nabídky dodavatelů, které následně zveřejňuje ve formě tabulek na svých webových stránkách.

Databáze OrganicXseeds je založena na interaktivně mezi producenty bioosiv, jejich aktuální nabídkou a zemědělci. Její předností je bezprostřední komunikace prodejce se zákazníkem na základě aktuálních údajů v databázi a transparentnost historie dostupnosti bioosiv.

Nabízí flexibilitu:

  • dodavatelům bioosiv, kteří sami spravují údaje o své aktuální nabídce
  • kontrolním organizacím umožňuje vyhledat historii dostupnosti bioosiv
  • zemědělcům nabízí podrobnější vyhledávání v rámci své poptávky a dostupné nabídky, podává více informací o nabízených odrůdách.

Provoz databáze OrganicXseeds na národní úrovni ČR realizuje Bioinstitut, o.p.s. v rámci projektu: „Ekologické zemědělství a zpracování biopotravin“ podpořeného Ministerstvem zemědělství ČR (2008 - 2010) a její využívání je nabízeno všem zájemcům po dobu trvání projektu bezplatně.

UPOZORNĚNÍ:

Všeobecná výjimka na používání konvenčních osiv a sadby brambor v EZ byla Ministerstvem zemědělství České republiky zrušena ke dni 31. 7. 2008.

Od 1. 8. 2008 je proto povinností ekologického zemědělce, který má záměr v případě nedostupnosti osiv a sadby vhodných pro EZ, použít konvenční rozmnožovací materiál, požádat pověřenou kontrolní organizaci EZ (KEZ o.p.s., ABCERT AG, BIOKONT CZ, s.r.o.) o povolení.

Pozn.: Podmínky pro udělení povolení jsou uvedeny v článku 45 nařízení Komise (ES) č. 889/2008.

Aktuální nabídka osiv a vegetativního množícího materiálu zařazená do databáze, včetně historie dostupnosti, může být podkladem pro rozhodování příslušných kontrolních organizací v procesu udělování výjimek. Údaje v databázi však v žádném případě nenahrazují povinnost zajistit si případné povolení pro použití konvenčního vegetativního množícího materiálu!

Pokud jsou údaje o dostupnosti uvedeny chybně, případně se některé informace zobrazují nekorektně, prosíme Vás, abyste nám to oznámili na e-mail: info@bioinstitut_cz">info@bioinstitut_cz.

Vedení a správu mezinárodní DTB garantuje FiBL Německo.

Tipy k vyhledávání:
Prostřednictvím „rychlého vyhledávání“ máte možnost dostat přímo informaci o tom, zda je konkrétní odrůda požadovaného druhu v ekologické kvalitě v databázi dostupná. Postup je takový, že do příslušných dialogových políček rychlého vyhledávání zadáte požadované výrazy, které se mají vyhledat, pro druh a event. odrůdu (dejte pozor na to, aby slova byla napsána správně) a spustíte vyhledávání kliknutím na symbol lupy.
Pomocí„vyhledávání podle skupin“ můžete přes skupiny plodin a odrůd postupně vytřídit všechny dostupné ekologicky vypěstované odrůdy pro ten který druh.
Je také možné zobrazit celou nabídku konkrétního dodavatele zadáním jeho názvu do pole „vyhledávání podle dodavatele“. Pokud necháte pole prázdné, zobrazíte všechny dodavatele.

Pokud jste dodavatelem ekologických osiv nebo sadby a máte zájem svou nabídku v databázi OrganicXseeds ČR uveřejnit, kontaktujte Bioinstitut na:

Tel.: 585 63 1182
E-mail: info@bioinstitut_cz
">info@bioinstitut_cz

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,