Jak Svrčkovi k bio přišli

IMG_4986.JPG Znáte to. Máte oblíbený obchod se zeleninou a ovocem. Chodíte tam rádi, personál je příjemný, zboží kvalitní, ale něco vám v něm chybí. BIO. Bydlím v Mníšku pod Brdy a na místní "ovozelku" nedám dopustit. Nedávno rozšířila svůj sortiment i o biobedýnky a další biopotraviny. Přečtěte si, jak k tomu manželé Svrčkovi dospěli.  

Věra Svrčková začíná své vyprávění:  "V den výročí naší svatby jsme si s manželem otevřeli obchod s ovocem a zeleninou v Mníšku pod Brdy na starém sídlišti. Byl to takový náš malý sen, který se nám tehdy splnil." Krámek manželé Svrčkovi provozují od jara roku 1994 dodnes. 

Krámek je sice malý, ale prosperující.  Vedle ovoce a zeleniny v něm najdete i zboží, které byste tu nejspíš nečekali: až překvapivě širokou nabídku základních trvanlivých i mražených potraviny, květiny, krmení pro ptáčky, koření, velký výběr nezbytných křupek pro děti všeho věku, cukrovinky... Jednou jsem zde synovi pořídila dokonce i lampión. 

Manželé Svrčkovi si zakládají na tom, že jejich zelenina a ovoce je kvalitní a nabídka je navzdory malému prostoru široká. Snaží se nakupovat od tuzemských pěstitelů. "Není to samozřejmě možné vždy. Také se snažíme dávat kvalitu na první místo. Za všechna ta léta, co krámek provozujeme, jsme se naučili vybírat mezi dodavateli a zeměmi původu to nejlepší a volíme rozumný kompromis." Podle slov majitelů to zákazníci oceňují. 

IMG_4985.JPG

Vyslyšeli své zákazníky a nabídli jim bio - úspěch se záhy dostavil

Svrčkovi chtěli sortiment něčím zpestřit a obohatit, a tak vyslyšeli prosby, které přicházely hlavně od maminek malých dětí, a rozjeli v Česku tolik oblíbené biobedýnkování. "Inspirovaly nás mladé maminky. Chtěly po nás pro své děti například nestříkané exotické ovoce jako banány či mandarinky. Další by si rády nakoupily dýně hokkaido nebo topinambury, které v klasických velkoskladech nenajdete. Naším zákazníkům se snažíme vyjít maximálně vstříct a tahle myšlenka lákala i nás samotné." Pojďme do toho, řekli si jednoho dne, a začali svým zákazníkům nabízet objednání bedýnky s ovocem a zeleninou v biokvalitě. Bedýnky ještě doplnili dalšími biopotravinami.

IMG_4983.JPG

A jaké jsou první reakce?

"Zákazníků neustále přibývá. Začali jsem s nimi komunikovat prostřednictvím e-mailu, máme svoji webovou stránku a dokonce i stránku na Facebooku. Chceme nákup našim zákazníkům co nejvíce usnadnit," říká Věra Svrčková a dodává: "Samozřejmě je to pohodlnější i pro nás. Dostaneme objednávky na zboží dopředu a víme, že se prodá. Je to pro nás něco úplně jiného. Je to šance, jak náš krámek zase povznést."

IMG_4991.JPG

"Přiznávám, že některé výrobky jsou i pro nás nové, ale nejlepším učitelem jsou pro nás sami zákazníci. Učí nás, jak některé ne úplně běžné biopotraviny použít v kuchyni, na co jsou dobré, co z nich uvařit," říká pan Svrček.

Zdá se, že biopotraviny jsou pro zelináře z Mníšku krokem tím správným směrem. Úspěch se brzy dostavil a bedýnková komunita se v Mníšku rychle rozrůstá, protože zpráva se hned rozkřikla do všech stran a dostala se k maminkám, které chtějí žít zdravě. Svrčkovi svým zákazníkům navíc brzy nabídnou i možnost objednání dalších čerstvých biopotravin (například biomaso nebo kozí biosýry). 

Držíme palce!

 

zuzana.citkova@greenmarketing_cz

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,