Jak garantovat kvalitu čerstvých potravin na pultech?

Retail in detail fresh1_1.jpg Nízká kvalita potravin na pultech řetězců v České republice se stala silně medializovaným tématem. Neustále se objevují nové kauzy spojené s přepsanou lhůtou minimální trvanlivosti či obsahem zakázaných látek v potravinách.  

Právě současný stav tohoto segmentu českého trhu bude hlavním předmětem konference Retail in Detail/Fresh Food 2012, která se uskuteční 23. května v pražském hotelu Olympik Artemis.

Kdo za to může?

Nastal nejvyšší čas ukončit vzájemné obviňování a otevřít konstruktivní debatu, která by vedla k řešení tohoto zásadního problému. Svůj podíl viny na současném stavu nenesou jen obchodní řetězce, ale také výrobci, kteří pod tlakem na nejlevnější cenu dodávek jsou ochotni produkovat potraviny s nízkou kvalitou pod vlastní či maloobchodní značkou.  Svou roli hrají také zákazníci, neboť pro mnohé z nich stále zůstává hlavním kritériem pro výběr nejnižší cena. Ke zlepšení situace nedojde bez snahy všech tří stran. Na konferenci zasednou k veřejné diskuzi u jednoho stolu zástupci maloobchodních řetězců (Ahold, COOP, Tesco, SPAR a Makro) a výrobců potravin spolu s představiteli oborových sdružení a státních dozorových orgánů. Takové složení panelistů je příslibem velice zajímavé výměny názorů, ze které by mohla vyvstat cesta k nápravě neúnosné situace. Podaří se obchodníkům očistit svoji pověst?

Návrat ke kořenům

Nespokojení zákazníci se při hledání kvality a čerstvosti dostávají zpět ke specializovaným prodejnám a lokálním produktům. O této skutečnosti svědčí velký boom farmářských trhů i kamenných obchodů zaměřených na sortiment od konkrétních malovýrobců. Tomuto tématu bude věnována závěrečná panelová diskuze, jež ukáže příběhy jednotlivých výrobců, prodejců a iniciativ a dojde i na otázky týkající se edukace spotřebitelů či hledání nových distribučních kanálů. Skutečně neexistuje cesta, jak u nás dostat regionální produkty na pulty řetězců? Zdeněk Juračka, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR k tomu dodává: „Je po třicátém dubnu. Měl by skončit hon na čarodějnice a začít společná práce na prosazení jednotné výrobní i obchodní politiky, která pomůže na trh i ryze českým a regionálním potravinám.“

Chcete-li se do diskuse o tom, jak zvýšit kvalitu čerstvých potravin na našem obchodním trhu zapojit nebo se o iniciativách obchodníků a výrobců dozvědět více, registrujte se k účasti na konferenci prostřednictvím on-line registrace.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,