Jak bylo na Biojarmarku?

zelenina_2.jpg Letošní Biojarmark na Letné navštívilo téměř dva tisíce lidí. Maso, mléčné výrobky, ovoce a zelenina, čaje, čokoláda… Vše zaručeně sezónní a v biokvalitě od českých farmářů.  

Slunce svítilo, tramvaje vozily turisty na Pražský hrad a slepice na dvorku Národního zemědělského muzea se popelily ve svých hnízdech. Řeklo by se obyčejná říjnová sobota, až na to, že vedle slepičího výběhu vyrostl stánek s biozeleniou, kousek vedle předvádějí, jak funguje domácí kompostér, kapela k tomu vyhrává swingové melodie… Takový byl pražský Biojarmark 2018.

Biojarmark_stanky.jpgDýně, jablka, maso, sýry, čaje, ale také víno a pivo nebo čokoláda bez pesticidů, éček, konzervantů, zkrátka v biokvalitě. Na dvůr Národního zemědělského muzea zamířilo v sobotu 6. října téměř dva tisíce návštěvníků, aby si tu od prodejců a farmářů z celé republiky nakoupili to nejlepší, co se u nás dá sníst a vypít, případně namazat na tělo.

Mercy_bistro2.jpgHladem a žízní tu nikdo nestrádal: připraveny byly stánky s pravým bioobčerstvením a vybrat si mohl opravdu každý. Vzduchem se nesla vůně grilovaného masa i dýňové polévky, burgery byly z bio jehněčího i z červené řepy, podávaly se veganské a bezlepkové dorty i obyčejný štrúdl. Do fair-trade kávy jste si pak mohli dát sójový nápoj nebo mléko od zaručeně šťastné krávy. Pivo bylo nepasterované, víno nesířené a čaj konopný, nebo byste raději ochutnali Štěstí je být ženou?

Schauerovy_zahrady.jpgAtmosféru jarmarku dokreslovaly folklórní a swingové melodie – dopoledne zpestřily návštěvníkům stylově oděné dívky z pražské folklorní skupiny Lada s dávnými melodiemi Moravy a Slovácka. Po nich přišel na řadu Letenský dixieland a skupina Swing Busters se svou tančírnou, díky níž mohli návštěvníci proniknout do tajů lindy hopu – swingového tance temných nocí newyorského Harlemu 30. a 40. let.

Na Biojarmark jste ale mohli přijít už v pátek, kdy byly pro děti připraveny dílničky a zábavná soutěžní hra Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš, kterou připravilo Ministerstvo zemědělství. Pro dospělé pak byly připraveny kurzy vaření z biopotravin, které pokračovaly i v sobotu.

Jan Valeška z PRO-BIO LIGY k tomu za organizátory řekl: “Letošní Biojarmark se vydařil – panovala neuvěřitelně přátelská a pohodová atmosféra, podpořená krásným počasím i hudbou. Těší nás pozitivní ohlasy od prodejců i samotných návštěvníků, kteří nejen že si na trhu nakoupili soustu bio dobrůtek domů, ale pochvalovali si i kvalitu nabízeného občerstvení. Díky všem, kteří se na přípravě Biojarmarku podíleli a těšíme se zase za rok na viděnou…”

Svobodny_statek2.jpgPražský Biojarmark pořádala PRO-BIO LIGA ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem za finanční podpory Ministerstva zemědělství, hlavního města Prahy a kontrolních organizací KEZ o.p.s. a ABCERT AG.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,