Jak bylo na Biojarmarku?

zelenina_2.jpg Letošní Biojarmark na Letné navštívilo téměř dva tisíce lidí. Maso, mléčné výrobky, ovoce a zelenina, čaje, čokoláda… Vše zaručeně sezónní a v biokvalitě od českých farmářů.  

Slunce svítilo, tramvaje vozily turisty na Pražský hrad a slepice na dvorku Národního zemědělského muzea se popelily ve svých hnízdech. Řeklo by se obyčejná říjnová sobota, až na to, že vedle slepičího výběhu vyrostl stánek s biozeleniou, kousek vedle předvádějí, jak funguje domácí kompostér, kapela k tomu vyhrává swingové melodie… Takový byl pražský Biojarmark 2018.

Biojarmark_stanky.jpgDýně, jablka, maso, sýry, čaje, ale také víno a pivo nebo čokoláda bez pesticidů, éček, konzervantů, zkrátka v biokvalitě. Na dvůr Národního zemědělského muzea zamířilo v sobotu 6. října téměř dva tisíce návštěvníků, aby si tu od prodejců a farmářů z celé republiky nakoupili to nejlepší, co se u nás dá sníst a vypít, případně namazat na tělo.

Mercy_bistro2.jpgHladem a žízní tu nikdo nestrádal: připraveny byly stánky s pravým bioobčerstvením a vybrat si mohl opravdu každý. Vzduchem se nesla vůně grilovaného masa i dýňové polévky, burgery byly z bio jehněčího i z červené řepy, podávaly se veganské a bezlepkové dorty i obyčejný štrúdl. Do fair-trade kávy jste si pak mohli dát sójový nápoj nebo mléko od zaručeně šťastné krávy. Pivo bylo nepasterované, víno nesířené a čaj konopný, nebo byste raději ochutnali Štěstí je být ženou?

Schauerovy_zahrady.jpgAtmosféru jarmarku dokreslovaly folklórní a swingové melodie – dopoledne zpestřily návštěvníkům stylově oděné dívky z pražské folklorní skupiny Lada s dávnými melodiemi Moravy a Slovácka. Po nich přišel na řadu Letenský dixieland a skupina Swing Busters se svou tančírnou, díky níž mohli návštěvníci proniknout do tajů lindy hopu – swingového tance temných nocí newyorského Harlemu 30. a 40. let.

Na Biojarmark jste ale mohli přijít už v pátek, kdy byly pro děti připraveny dílničky a zábavná soutěžní hra Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš, kterou připravilo Ministerstvo zemědělství. Pro dospělé pak byly připraveny kurzy vaření z biopotravin, které pokračovaly i v sobotu.

Jan Valeška z PRO-BIO LIGY k tomu za organizátory řekl: “Letošní Biojarmark se vydařil – panovala neuvěřitelně přátelská a pohodová atmosféra, podpořená krásným počasím i hudbou. Těší nás pozitivní ohlasy od prodejců i samotných návštěvníků, kteří nejen že si na trhu nakoupili soustu bio dobrůtek domů, ale pochvalovali si i kvalitu nabízeného občerstvení. Díky všem, kteří se na přípravě Biojarmarku podíleli a těšíme se zase za rok na viděnou…”

Svobodny_statek2.jpgPražský Biojarmark pořádala PRO-BIO LIGA ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem za finanční podpory Ministerstva zemědělství, hlavního města Prahy a kontrolních organizací KEZ o.p.s. a ABCERT AG.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,