Jablečná slavnost v Hostětíně proběhne letos už po čtrnácté

Jablecne_slavnosti_logo120.jpg V Hostětíně proběhne už v neděli 20. září 14. ročník Jablečné slavnosti.   

Pořadatelé, kterými jsou Centrum Veronica Hostětín, Občanské sdružení Tradice Bílých Karpat, Moštárna Hostětín s.r.o. a Obec Hostětín, připravili bohatý program pro návštěvníky v každém věku. Cílem Jablečné slavnosti je vytvoření prostoru pro setkání veřejnosti s regionálními pěstiteli a výrobci ovocných produktů a také podpora pěstování bělokarpatských ovocných odrůd. Vůně jablečných moučníků, chuť čerstvého jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti, divadlo, to vše je pro návštěvníky připraveno na Jablečné slavnosti v Hostětíně. Obci, která díky moštu z bělokarpatských jablek a trvale udřitelným projektům proslula i za hranicemi České republiky.

mostarna_jablecna_slavnost_hostetin.jpgV jedenáct hodin začíná na návsi jarmark, na němž se představují zástupci tradičních řemesel a zemědělci, zejména nositelé prestižní regionální značky Tradice Bílých Karpat. Zároveň bude probíhat i biojarmark, kde se představí bělokarpatští ekologičtí zemědělci. V Hostětínské moštárně bude Den otevřených dveří, zájemci tak budou mít možnost nahlédnou do zákulisí výroby lahodného moštu. Ani letos nebude chybět oblíbená přehlídka jablečných moučníků z kuchyní místních hospodyněk. Na výstavce starých a krajových odrůd ovoce bude během dne probíhat ovocnářské poradenství.

„Jablečná slavnost je oslavou tradičního ovocnářství, ekologického zemědělství a řemesel, které se daří díky aktivitám různých organizací i jednotlivců v regionu udržet a podporovat. Je to tradiční zahájení ovocnářské sezóny, kdy všichni sklízejí plody svého celoročního úsilí.

Zveme všechny, aby přijeli do Hostětínaí ochutnat, co se nám letos v Bílých Karpatech podařilo. Jablečná slavnost je skvělým místem pro setkání s přáteli a jediný festival v České republice, kde se vypije více nealkoholických než alkoholických nápojů“, uvedla ředitelka Centra Veronica Hostětín Marie Křiváková.

Návštěvníci si budou moci zakoupit mošty, čerstvé i sušené ovoce a v odpoledních hodinách i vystavené jablečné moučníky. K dobré náladě a zábavě budou hrát kapely z okolí a cimbálová muzika. Děti i dospělí se mohou zapojit do her, soutěží, putování po sochách v krajině kolem obce či vyhrát ceny v bohaté tombole.

Hladové návštěvníky potěší nejen ovocné koláče, ale i jehněčí steaky, klobásky, guláš, saláty a další pochutiny. Připraveno bude i speciální vegetariánské menu. Voňavou fairtradovou kávu bude nabízet Fair trade kavárna Veronica. Sklenička moštu máme připravenou pro každého, kdo přijde pěšky, přijede na kole či vlakem, a přispěje tak k ochraně klimatu.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,