Jablečná slavnost v Hostětíně chystá novinky

9120.jpg V neděli 23. září jsou všichni milovníci jablek, řemesel a dobré zábavy zvaní do Hostětína. Koná se zde tradiční Jablečná slavnost. Přestože se jedná již o sedmnáctý ročník, návštěvníci uvidí spoustu nových aktivit.  

Ke "stálicím" Jablečné slavnosti patří hektolitry čerstvě vylisovaného moštu, jablečné moučníky od místních hospodyněk a rozsáhlý jarmark regionálních výrobků. Kromě toho ale organizátoři z Ekologického institutu Veronica nachystají každý rok novinky pro děti i pro dospělé.

Děti si mohou vesele užívat v přírodní zahradě Centra Veronica. Čeká je tradiční dětská stezka – putování plné úkolů, zábavy a poznání. Letos budou nově putovat s  neposednou kapkou vody a spolu s ní zažívat dobrodružství v podzemí, v potoku, na širém moři i ve vzduchu. Stezka zahrnuje hravé pokusy s vodou, které jednoduše a zábavně dětem přibližují vodní cyklus na Zemi, rukodělky i netradiční pohybové aktivity. Vyústěním příběhu bude ruční lisování jablek a získávání vody "živé", jablečného moštu.  Na děti čekají i vzpomínky na časy našich babiček - starý dřevěný kolotoč, stloukání ptačích budek či řemeslné dílničky starých řemesel. Nebude chybět ani divadelní představení Ze života hmyzu.

3.jpgDospělí si mohou rozšířit obzory, co se týká ekologie a alternativních možností pro náš životní styl. Především muže asi zaujme nabídka jízdy v elektromobilech a povídání s majitelem těchto ekologických aut. Majitelé ovocných sadů mohou konzultovat v ovocnářské poradně a zhlédnout výstavu starých krajových odrůd ovoce. Ženy dají pravděpodobně přednost inspiračním besedám v Ekostánku k tématům domácnosti - ekologicky šetrnému nakupování, bezplenové péči o miminka, výrobě ekologických úklidových prostředků aj. Budou mít také možnost si nakoupit suroviny v bezobalovém obchůdku anebo konzultovat s pracovníky ekologické poradny.

Milovníci dobrého jídla si letos budou moct vybírat z nového bohatého vegetariánského i veganského menu a vyzkoušet i raw dortíky.

Ekologický ráz akce podtrhuje prodej nápojů ve vratných kelímcích, biologicky rozložitelném nádobí i opatření pro dopravu, kdy návštěvníci dostanou slevu ze vstupného, pokud přijedou vlakem či na kole.

Dobrá zábava a příjemná atmosféra, kterou je Jablečná slavnost proslulá, čeká na každého návštěvníka. Nenechejte si ji ujít ani vy.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,