Jablečná slavnost v Hostětíně chystá novinky

9120.jpg V neděli 23. září jsou všichni milovníci jablek, řemesel a dobré zábavy zvaní do Hostětína. Koná se zde tradiční Jablečná slavnost. Přestože se jedná již o sedmnáctý ročník, návštěvníci uvidí spoustu nových aktivit.  

Ke "stálicím" Jablečné slavnosti patří hektolitry čerstvě vylisovaného moštu, jablečné moučníky od místních hospodyněk a rozsáhlý jarmark regionálních výrobků. Kromě toho ale organizátoři z Ekologického institutu Veronica nachystají každý rok novinky pro děti i pro dospělé.

Děti si mohou vesele užívat v přírodní zahradě Centra Veronica. Čeká je tradiční dětská stezka – putování plné úkolů, zábavy a poznání. Letos budou nově putovat s  neposednou kapkou vody a spolu s ní zažívat dobrodružství v podzemí, v potoku, na širém moři i ve vzduchu. Stezka zahrnuje hravé pokusy s vodou, které jednoduše a zábavně dětem přibližují vodní cyklus na Zemi, rukodělky i netradiční pohybové aktivity. Vyústěním příběhu bude ruční lisování jablek a získávání vody "živé", jablečného moštu.  Na děti čekají i vzpomínky na časy našich babiček - starý dřevěný kolotoč, stloukání ptačích budek či řemeslné dílničky starých řemesel. Nebude chybět ani divadelní představení Ze života hmyzu.

3.jpgDospělí si mohou rozšířit obzory, co se týká ekologie a alternativních možností pro náš životní styl. Především muže asi zaujme nabídka jízdy v elektromobilech a povídání s majitelem těchto ekologických aut. Majitelé ovocných sadů mohou konzultovat v ovocnářské poradně a zhlédnout výstavu starých krajových odrůd ovoce. Ženy dají pravděpodobně přednost inspiračním besedám v Ekostánku k tématům domácnosti - ekologicky šetrnému nakupování, bezplenové péči o miminka, výrobě ekologických úklidových prostředků aj. Budou mít také možnost si nakoupit suroviny v bezobalovém obchůdku anebo konzultovat s pracovníky ekologické poradny.

Milovníci dobrého jídla si letos budou moct vybírat z nového bohatého vegetariánského i veganského menu a vyzkoušet i raw dortíky.

Ekologický ráz akce podtrhuje prodej nápojů ve vratných kelímcích, biologicky rozložitelném nádobí i opatření pro dopravu, kdy návštěvníci dostanou slevu ze vstupného, pokud přijedou vlakem či na kole.

Dobrá zábava a příjemná atmosféra, kterou je Jablečná slavnost proslulá, čeká na každého návštěvníka. Nenechejte si ji ujít ani vy.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,