Italští farmáři přivezou z Cilenta svoje poklady

campania_110.jpg Gusto del Cilento/Chuť kraje Cilento je exkluzivní italský farmářský festival pořádaný městskou částí Praha 3, kde budou své výrobky prodávat sami italští výrobci a farmáři ze slunného Cilenta (Campania, Itálie).   

V pátek 25. a sobotu 26. května 2012 se vždy od 8:00 do 21:00 farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad změní v „Mercato del Cilento, kde budou moci Pražané ochutnat originální potraviny a výpěstky úrodného a hornatého kraje v italském regionu Kampánie. Prodávat je zde bude osobně 20 italských rodin.

Festival Gusto del Cilento (Chuť kraje Cilento) je jedním z atributů navázaného partnerství Městské části Praha 3 a krajem Cilento v několika oblastech, např. ve vzdělávání na úrovni universit, v podnikání i v oblasti cestovního ruchu.

„Ta myšlenka vznikla, když jsme ukazovali italským partnerům naše farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad během jejich loňské návštěvy na žižkovské radnici.  Cilento je zajímavým zemědělským regionem a proto se ten nápad na mimořádné italské farmářské tržiště přímo nabízel. Na dva dny se tak pokusíme přenést atmosféru tradičních středomořských tržišť přímo do centra Prahy včetně originálních hudebních a tanečních formací z Cilenta,“ uvedl zástupce starosty Prahy 3 pro kulturu Pavel Sladkovský.

campania_trh_445.jpgItalští výrobci a farmáři přivezou a osobně budou prodávat to nejlepší ze své země, jako například: Artyčoky, fenykl, bílé fíky, ale také citrusy nebo bůvolí mozzarelu, riccotu či špičkové uzeniny z divokých prasat, olivy a samozřejmě typické odrůdy vín, likéry (Limoncello), marmelády (třeba z červené cibule), medy (třeba eukalyptový), olivový olej (mimořádně chutný) anebo také ančovičky a mnoho dalšího… Prodej bude probíhat přímo ve stáncích farmářského tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 za české koruny. A že nemluvíte italsky? Žádný problém. Studenti česko-italského gymnázia, coby tlumočníci budou u každého stánku držet službu a pomohou zákazníkům s konverzací s Italy. Vychutnejte si mimořádný gastronomický zážitek srdce středomořské kuchyně a slavné středomořské diety! Jedinečnou atmosféru doplní živá hudba - originální hudební a taneční formace samozřejmě z Cilenta!

O teplou italskou kuchyni se postarají restaurace Aromi a Soave di Aureole, o pravou italskou kávu pak mistr kávy, barista – školitel, Roberto Trevisan ze Školy kávy. 

„Díky navázanému partnerství mezi Prahou 3 a Cilentem jsem měl tu milou možnost strávit, teď již mohu říci s italskými přáteli, v Cilentu 5 dnů. Kromě toho, že jsem se setkal s velmi chutnými výrobky z farem a manufaktur, které na českém trhu nemáme, potkal jsem také mimořádně pohostinné a srdečné lidi, kteří mají pevný stisk ruky a přímý pohled do očí. A pokud vás pozvou třeba na oběd a vy od stolu přímo neodpadnete množstvím, rozmanitostí a chutí, pak vás domů nepustí!“ říká organizátor festivalu Jiří Sedláček. 

Cilento je hornatá oblast v italské Kampánii ve střední a jižní části provincie Salerno. V dávné minulosti Cilento tvořilo hranici mezi řeckými koloniemi a etruskými a lukánskými domorodými osadami. Od roku 1998 je zdejší národní park součástí světového dědictví Unesco.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,