IKEA používá udržitelnou bavlnu

Ikea.jpg IKEA se stává prvním velkým obchodníkem, který využívá výhradně bavlnu z udržitelnějších zdrojů.  

Veškerá bavlna, která se používá při produkci výrobků IKEA, pochází od září 2015 z udržitelnějších zdrojů. IKEA se tak stává prvním velkým maloobchodním prodejcem, který tohoto milníku dosáhl.

Bavlna je pro IKEA důležitou surovinou, používá se v mnoha výrobcích od pohovek po ručníky. Pokud se však bavlna pěstuje běžným způsobem, je k tomu zapotřebí velkého množství chemikálií a vody, což zvyšuje náklady a ztěžuje pěstitelům možnost vydělat si na živobytí. Průlomové rozhodnutí IKEA používat pouze bavlnu z udržitelnějších zdrojů znamená, že pěstitelé dodávající bavlnu pro výrobky IKEA používají méně vody, méně chemických hnojiv i pesticidů a zároveň se jim zvyšují zisky.

„Letošní rok začíná pro bavlnu v IKEA nová éra. Dosáhli jsme cíle používat 100 % bavlny z udržitelnějších zdrojů a to je skvělý výsledek. Zároveň jsme tím postaveni před novou výzvu – zmíněných 100 % zachovat a nacházet ještě víc způsobů, jak podporovat pěstitele bavlny po celém světě, aby pracovali udržitelněji,“ říká Pramod Singh, který je za oblast bavlny v IKEA odpovědný.

Bavlna z udržitelnějších zdrojů zahrnuje bavlnu pěstovanou podle standardů iniciativy Better Cotton a zahrnuje také udržitelnou bavlnu z USA. Od září 2015 pochází veškerá bavlna používaná ve výrobcích IKEA z těchto zdrojů. Do vyprodání zásob bude v některých obchodních domech přítomen také velmi malý objem zboží, které obsahuje bavlnu vypěstovanou konvenčně před tímto datem. IKEA zpracovává bavlnu převážně z Indie, Pákistánu, Turecka, Číny, USA a Brazílie.

Tento milník je součástí dlouhé cesty, která má pomoci transformovat průmysl s bavlnou. V roce 2010 IKEA spolu s organizací World Wide Fund for Nature (WWF) i dalšími vůdčími veřejnými i soukromými organizacemi pomáhala založit iniciativu za lepší bavlnu - Better Cotton Initiative (BCI).

„Našeho partnerství s IKEA si velmi vážíme. IKEA má náš obdiv za to, že si stanovila takto ambiciózní cíl a že je svým jednáním příkladem pro další maloobchodní prodejce a značky. Závazek IKEA vůči iniciativě BCI nám pomáhá plnit naše poslání, jehož cílem je etablovat lepší bavlnu (Better Cotton) jako základní, běžně používanou komoditu,“ vysvětluje Paola Geremicca, Director of Communications and Fundraising v iniciativě BCI.

„Bavlna z udržitelnějších zdrojů ve všech výrobcích IKEA má potenciál změnit pravidla hry na globálním trhu s bavlnou, protože dokazuje, že se obchod může zasloužit o udržitelnost,“ říká Richard Holland, ředitel organizace WWF Market Transformation Initiative. „Potřebujeme, aby příkladu IKEA následovalo více společností, avšak již tento milník ukazuje, že co je dobré pro lidi a přírodu je také dobré pro podnikání.“

IKEA chce spolu s partnery docílit toho, aby byla udržitelnější bavlna lépe přístupná, cenově dostupná a aby byla opravdu lepší alternativou pro životní prostředí i pro lidi, kteří ji pěstují.

Zdroj: tisková zpráva IKEA

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,