IFOAM EU Group zvolila nového prezidenta a výkonný výbor

ifoam_eu_group1.jpg IFOAM EU Group, evropská skupina mezinárodní Federace hnutí ekologického zemědělství, zvolila na svém květnovém zasedání nového prezidenta a výkonný výbor. Zároveň odsouhlasila novou strukturu organizace a postupy rozhodování.  

Strukturální změny zajistí efektivnější interní rozhodovací proces, potřebný pro rychlé přijímání stanovisek k stále rostoucímu množství oblastí politik, ve kterých IFOAM EU skupina působí jako obhájce zájmů ekologických podnikatelů v Evropě.

Novým prezidentem byl zvolen Christopher Stopes z Velké Británie. Po svém zvolením Stopes poděkoval dosavadnímu prezidentovi Francisi Blakeovi za jeho působení ve vedoucí pozici od roku 1990: „Francis dovedl skupinu IFOAM EU od jejího vzniku v roce 1990 do dnešní profesionální a efektivní organizace. Skupina dnes představuje jedinečnou a stále důležitější sílu, která úspěšně prosazuje a propaguje cíle ekologického zemědělství.   

Christopher Stopes je v oblasti ekologického zemědělství aktivní již 25 let. Poskytuje strategické poradenství a technickou pomoc vládám, podnikatelům i neziskovým organizacím. V současné době pracuje jako ředitel konzultantské firmy pro ekologické zemědělství a biopotraviny EcoS Consultancy Ltd.

Novým viceprezidentem IFOAM EU byl zvolen Thomas Dosch, zemědělec, zemědělský ekonom a prezident německého svazu ekologických zemědělců  Bioland.

Nově vytvořený Výkonný výbor, jako operativní rozhodovací orgán, je tvořen 8 členy, jejichž expertíza zajišťuje plné pokrytí regionálních a oborových znalostí nezbytných pro práci zastřešující evropské organizace. IFOAM EU Group reprezentuje celou škálu zájmů - od ekologických zemědělců, přes obchodníky, kontrolní organizace, potravináře, až po spotřebitele.

Tři ze zvolených viceprezidentů budou odpovědní za hlavní oblasti aktivit skupiny -  Thomas Fertl (BioAustria, Rakousko) za politiku, Sabine Eigenschink (Austria Bio Garantie, Rakousko) za předpisy a standardy a Otto Schmid (FiBl, Švýcarsko) za oblast výzkumu. Další dva viceprezidenti přinášejí oborové znalosti - Karolina Dytrtová (Bioinstitut, Česká republika) a Bavo van de Idsert (Stichting Promotiebureau Biologische Speciaalzaak, Nizozemí). Pokladníkem a členem výkonného výboru je také Gerald Altena (Debio, Norsko).  

Zdroj: tisková zpráva IFOAM EU Group

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,