Ideální letní osvěžení? Zkuste biopiva a biolimonády

Na českém trhu se díky firmě BIOorganic s.r.o. objevily bionápoje největšího německého producenta biopiv a sycených biolimonád Neumarkter Lammsbräu.  

Džusy, mošty, kombuchy či syrovátkové nápoje - to vše již český spotřebitel zná. Nyní se český trh s nápoji v bio kvalitě rozrostl o další, na západních trzích vcelku běžné produkty. Plzeňská firma BIOrganic totiž nabízí to, co bylo českému biospotřebiteli doposud téměř neznámé. V letošním roce se na českém trhu objevily kvalitní a oblíbené limonády a piva v kvalitě BIO od německého biopivovaru Neumarkter Lammsbräu. Tento pivovar v ročním výstavem 60 000 hektolirů biopiva je největším výrobcem s podílem 60 % na německém trhu. Plzeňská firma BIOrganic, která tento biopivovar na českém trhu zastupuje, zaznamenává již na počátku letní sezóny vysoký zájem obchodníků z řad restaurací, kaváren, maloobchodních prodejen, ale i samotných spotřebitelů. Nabídka bionápojů se tak letos rozšiřuje o biopiva klasická, nealkoholická i pivní speciály, a o biolimonády s několika příchutěmi.

Biopiva se od klasických liší tím, že při jejich výrobě jsou použity jen suroviny pocházející z ekologického zemědělství, jako je ječmen, pšenice, špalda a přírodní chmel. Biolimonády se pak vyrábí z přírodních šťáv a jsou slazené pouze biomedem. Podle vyjádření jednatele společnosti BIOrganic pana Jiřího Starého je největší zájem o klasický bioležák plzeňského typu EdelPils, v posledních týdnech pak strmě roste obliba jeho nealkoholické varianty. Oblíbené jsou však i tmavé, špaldové či kvasnicové biopivo a rovněž biopivo se sníženým obsahem alkoholu. Z limonád jsou nejoblíbenější sycené bionápoje s příchutí pomeranče, citrónu, višně a koly. K výborným prodejním číslům jistě napomáhá i cenová dostupnost nápojů. Cena biopiva se pohybuje od 25 do 40 Kč za láhev, limonády Saps stojí okolo 35 Kč za 330 ml.

„Před několika týdny jsme sortiment biopiv ještě rozšířili o bezlepkové bioopivo klasické chuti s přírodním chmelem a pro restaurace jsme začali dovážet biopiva i ve 30 a 50 litrových sudech", doplnil Jiří Starý.  Sortiment bionápojů již nabízí řada velkých specializovaných prodejen s biopotravinami a racionální stravou, je v nápojových menu restaurací zdravé výživy a nově je i v nabídce řetězce BioCafés.

Biopivovar Neumarkter Lammsbräu je největší biopivovar v Německu, produkuje 60 % německého výstavu biopiva, ročně ho uvaří 60 000 hl. Provozuje vlastní biosladovnu pro přípravu sladu (jen 8 na světě), tedy není žádná možnost propojení konvenčních a biosurovin.

Koncept ekologického, k přírodě šetrného, následně certifikovaného biopivovaru zavedl jeho vlastník, Dr. Franz Ehrnsperger, již před 30 lety. Jeho rodina vlastní pivovar již přes 200 let. Svou šíří sortimentu, 16 druhů biopiv, včetně speciálních nealkoholických piv, jako například tmavé či kvasnicové nealko, potěší každého znalce piva.

Specifický přístup pivovaru Neumarkter Lammsbräu k zemědělcům v okolí pivovaru s názvem Fair zum Bauern (Spravedlivý k zemědělcům) zajišťuje stálou a kontrolovanou dodávku surovin z nejbližšího okolí pivovaru. Pivovar odebírá výhradně bioprodukty z plochy přes 4 000 ha půdy místních farmářů, přičemž jim garantuje vyšší výkupní ceny, než jsou tržní a navíc z každého prodaného kartonu dostanou zemědělci 1 euro.

Firma BIOrganic, jako zástupce biopivovaru Neumarkter Lammsbräu pro Českou republiku, zatím dováží tyto produkty: EdelPils - klasický bio ležák, nealkoholické pivo, tmavé pivo, špaldové pivo, lehké výčepní pivo a pšeničné kvasnicové pivo, jako novinku má v sortimentu také bezlepkové bio pivo. Dále nabízí obchodníkům, restaruracím i koncovým zákazníkům sycená limonády slazené pouze bio medem, které pivovar prodává pod značkou HoneySAPS, a to v příchutích pomeranč-jablko, citron, jablko-višeň, kola, a dále energetický sycený nápoj pro sportovce BioSport.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,