Hypernovova nabízí Fair Trade růže z Afriky

Zákazníci prodejen Hypernova si mohou koupit první produkt s označením Fair Trade. Staly se jím růže, které pocházejí z různých afrických zemí. Koupením těchto růží tak mohou udělat radost blízkému člověku a zároveň podpoří vzdálené africké farmáře.  

„Jsme rádi, že právě královna květin, jak je růže často nazývána, je naším prvním produktem s označením Fair Trade. Naši zákazníci tak mají v tomto případě šanci podpořit tento ekonomický model a situaci v rozvojových zemích," říká Libor Kytýr, ředitel komunikace prodejen Albert a Hypernova. Zákazníci prodejen Hypernova si mohou růže zakoupit ve svazku po 10 ks za cenu 49,90 Kč.
Celosvětový projekt Fair Trade je založen na několika klíčových podmínkách, které se snaží řešit situaci v zemích, které se potýkají s problémy. „Naše růže s označením Fair Trade konkrétně pocházejí z různých afrických zemí. Jedná se o Zambii, Keňu a Zimbabwe," uvádí Kytýr. Projekt výrobcům z rozvojových zemí vytváří spravedlivé podmínky pro jejich činnost a garantuje jim, že dostanou za své produkty spravedlivě zaplaceno. To znamená, že odkupní cena surovin je předem nastavena a nepodléhá tak výkyvům trhu.
Projekt též stojí na dodržování základních norem pracovního práva, ochrany životního prostředí a na zvyšování povědomí o situaci malých zemědělců a řemeslníků z rozvojových zemí. Konkrétně se projekt zaměřuje na problémy, se kterými se výrobci v těchto zemích často potýkají. V současnosti je do Fair Trade zapojeno půl druhého milionu pěstitelů, zemědělských pracovníků a řemeslníků z celkem 58 zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky.
„Růže, které zákazníkům nabízíme v prodejnách Hypernova, jsou v současné době prvním produktem s označením Fair Trade v našich prodejnách. Zákazníci si však mohou koupit produkt s podobným označením," dodává Kytýr. Jedná se o mletou kávu z řady privátní značky Albert Quality, která má označení UTZ Certified. To vychází ze stejných principů. Projekt UTZ CERTIFIED výrazně pomáhá zpracovatelům kávy a jejich rodinám, pocházejícím většinou z rozvojových zemí, zlepšovat jejich sociální a kulturní podmínky. Zároveň podporuje šetrný přístup k životnímu prostředí v oblasti zpracovávání kávy. V roce 1999 vznikla nezávislá nezisková organizace UTZ KAPEH (dnes UTZ CERTIFIED), která sdružuje světové výrobce a zpracovatele kávy, mezinárodní organizace a civilní společnost. Jedním z prvních iniciátorů tohoto projektu byla společnost AHOLD Coffee Company.

Zdroj: TZ Ahold

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,