Hypernovova nabízí Fair Trade růže z Afriky

Zákazníci prodejen Hypernova si mohou koupit první produkt s označením Fair Trade. Staly se jím růže, které pocházejí z různých afrických zemí. Koupením těchto růží tak mohou udělat radost blízkému člověku a zároveň podpoří vzdálené africké farmáře.  

„Jsme rádi, že právě královna květin, jak je růže často nazývána, je naším prvním produktem s označením Fair Trade. Naši zákazníci tak mají v tomto případě šanci podpořit tento ekonomický model a situaci v rozvojových zemích," říká Libor Kytýr, ředitel komunikace prodejen Albert a Hypernova. Zákazníci prodejen Hypernova si mohou růže zakoupit ve svazku po 10 ks za cenu 49,90 Kč.
Celosvětový projekt Fair Trade je založen na několika klíčových podmínkách, které se snaží řešit situaci v zemích, které se potýkají s problémy. „Naše růže s označením Fair Trade konkrétně pocházejí z různých afrických zemí. Jedná se o Zambii, Keňu a Zimbabwe," uvádí Kytýr. Projekt výrobcům z rozvojových zemí vytváří spravedlivé podmínky pro jejich činnost a garantuje jim, že dostanou za své produkty spravedlivě zaplaceno. To znamená, že odkupní cena surovin je předem nastavena a nepodléhá tak výkyvům trhu.
Projekt též stojí na dodržování základních norem pracovního práva, ochrany životního prostředí a na zvyšování povědomí o situaci malých zemědělců a řemeslníků z rozvojových zemí. Konkrétně se projekt zaměřuje na problémy, se kterými se výrobci v těchto zemích často potýkají. V současnosti je do Fair Trade zapojeno půl druhého milionu pěstitelů, zemědělských pracovníků a řemeslníků z celkem 58 zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky.
„Růže, které zákazníkům nabízíme v prodejnách Hypernova, jsou v současné době prvním produktem s označením Fair Trade v našich prodejnách. Zákazníci si však mohou koupit produkt s podobným označením," dodává Kytýr. Jedná se o mletou kávu z řady privátní značky Albert Quality, která má označení UTZ Certified. To vychází ze stejných principů. Projekt UTZ CERTIFIED výrazně pomáhá zpracovatelům kávy a jejich rodinám, pocházejícím většinou z rozvojových zemí, zlepšovat jejich sociální a kulturní podmínky. Zároveň podporuje šetrný přístup k životnímu prostředí v oblasti zpracovávání kávy. V roce 1999 vznikla nezávislá nezisková organizace UTZ KAPEH (dnes UTZ CERTIFIED), která sdružuje světové výrobce a zpracovatele kávy, mezinárodní organizace a civilní společnost. Jedním z prvních iniciátorů tohoto projektu byla společnost AHOLD Coffee Company.

Zdroj: TZ Ahold

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,