Hledá se česká biopotravina roku 2020

biopotr_roku_2020_barva__2_.jpg PRO-BIO Svaz ekologického zemědělství vyhlašuje soutěž Česká biopotravina roku 2020, která je určena tuzemským výrobcům biopotravin. Devatenáctý ročník soutěže ocení bioprodukty v pěti různých kategoriích. Uzávěrka pro podání přihlášky je 14. srpna.  

Obliba biopotravin v posledních letech prudce stoupá. Kromě plných regálů v obchodech a dat ze statistických šetření to dokazuje i soutěž Česká biopotravina, kterou pořádá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců. Od svého vzniku v roce 2002 bylo v soutěži oceněno již několik desítek výrobků, které byly vyprodukovány v souladu s pravidly a legislativou ekologického zemědělství.

2_Biopotraviny_hodnot___odborn___porota_v___ele_s_PhDr._Pavlem_Maurerem.jpgOdborná porota bude v tomto ročníku hodnotit bio výrobky v celkem pěti kategoriích. Největší oblibě se co do počtu přihlášek těší již několik let biovína. V roce 2019 v této kategorii bojovalo 64 biovín.

„Pro kategorii biovín máme v tomto roce připraveno několik novinek. Tou největší je asi to, že vítězná biovína budou prezentována v rámci Festivalu bio vín a bio sýrů, který pořádáme 26.9. v Mikulově,” doplnila za organizátory soutěže Kateřina Urbánová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Nejmladší kategorií v soutěži jsou steaková biomasa, ta přibyla teprve v roce 2018. Zbývající kategorie jsou Biopotraviny živočišného původu, Biopotraviny rostlinného původu a Biovýrobky pro gastronomii, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky.

1_Hled___se_biopotravina_roku_2020.jpg„Portfolio soutěžících biopotravin se - díky Bohu - rok od roku neustále rozšiřuje. Od okurek, přes pesto z medvědího česneku, konopné sádlo až po rajčata, sýry, vína, sirupy, steaky, salámy, džemy i lívance a samozřejmě chléb. Porota velmi pečlivě hodnotí každý zaslaný produkt  a následně se snaží maximálně propagovat vítězné biopotraviny, jež se umístí jako ty nejzajímavější a nejpřitažlivější,“ říká předseda odborné poroty PhDr. Pavel Maurer.

Úspěch v soutěži přináší vítězům nejenom důležitou zpětnou vazbu, ale i prestiž. Vítězové jednotlivých kategorií i celkový vítěz soutěže získávají právo užívat pro svůj úspěšný výrobek označení Česká biopotravina roku 2020 a mají pro svoje produkty zajištěnou propagaci v médiích i na nejrůznějších akcích.

4_V__t__zov___jednotliv__ch_kategori___v_roce_2019._Celkem_se_loni_v_sout____i_potkalo_142_biopotravin_a_biov__n..jpg„Myslím, že právě propagace v médiích a zajištění odbytu je právě to, co výrobce biopotravin na soutěži láká a je to důvod, proč své biovýrobky do soutěže přihlašují. Věřím, že se nám to daří a mám obrovskou radost, když mohu některé vítězné výrobky potkávat v obchodní síti, online marketech apod.,” uzavřela Urbánková.

Přihlášky je třeba doručit na adresu organizátora do 14. srpna 2020, v případě biovín už do 3. srpna. 2020. Soutěž pořádá PRO-BIO Svaz ekologického zemědělství pod pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a ústředního ředitele Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Soutěž Česká biopotravina je kláním s dlouholetou tradicí. O prestižní titul se každoročně uchází desítky výrobků – potravin vyprodukovaných tuzemským ekologickým zemědělstvím. Účast v soutěži nabízí výrobcům biopotravin jedinečnou příležitost pro zviditelnění svých výrobků jak mezi obchodníky samotnými, tak pro zpopularizování mezi širokou veřejností. Soutěž je každoročně pořádána pod záštitou ministra zemědělství a ústředního ředitele Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Soutěž se koná od roku 2002. Více o soutěži na www.ceskabiopotravina.cz.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,