Hanácká kyselka uvedla na trh bionápoje

hanacka_1.jpeg Společnost Hanácká kyselka, s.r.o., jeden z nejvýznamnějších výrobců  minerálních vod v České republice, uvedl v březnu na trh první bionápoj v kategorii minerálních vod v České republice.  

Hanácká kyselka pro letošní rok přichází s novinkou v podobě biovýrobků. Stává se tak dalším českým výrobcem, který do svého portfolia výrobků zařazuje biopotraviny. Novinkou jsou příchutě hruška a citron a vyrábí se v balení PET 1,5 l a PET 0,5 l.

hanacka_kyselka_hruska_bio1.jpg„Nové biovýrobky jsme rok vyvíjeli a testovali. Nejvíce času nám zabralo sehnat odpovídající suroviny, které je možné při výrobě biopotravin použít. Museli jsme také nechat certifikovat celou výrobnu, včetně výrobny našeho dodavatele sirupů“, vysvětluje Ing. Michal Bernát, manažer marketingu společnosti Hanácká kyselka. Biosirup pro Hanáckou kyselku vyrábí český výrobce sirupů HKS sirup a.s. z Horní Moštěnice. Suroviny, tedy bio řepný cukr a příchutě na výrobu sirupu, sirupárna dováží převážně z Rakouska.

„Provedli jsme průzkum, jak se prodávají biopotraviny a zjistili jsme, že v rámci minerálních vod zatím na trhu není žádný biovýrobek. Původně jsme testovali příchutě citron a pomeranč, dvě nejprodávanější příchutě v minerálních vodách, pomeranč ale nesplnil naše očekávání, naopak příchuť hruška se líbila,“ dodává Bernát.

Výrobky jsou určeny jak pro maloobchod, tak do vlastních nápojových automatů. Bionápoje již byly zalistovány do řetězců Makro, Kaufland a Globus, výrobek se také objevil v akci v prodejnách Penny. V jednání je zalistování do prodejen společnosti Ahold. Hanácká kyselka také bionápoje v 0,5 l balení nabízí školákům ve vlastních automatech, umístěných v 25 základních a středních školách v regionu Olomouc, Přerov a Prostějov.

„Na všech školách výrobek zkoušíme a přesto, že je dražší, jsme zatím s prodeji velmi spokojeni“, říká Bernát. Nezávislé maloobchodní sítě mohou bionápoje objednávat ve vlastních velkoobchodech, Hanácká kyselka výrobky nabízí i do pražských bioprodejen.

hanacka_kyselka_citron_bio_detail.jpgDesign obalů bionápojů byl zvolen tak, aby zdůraznil, že se jedná o biovýrobek. Odlišuje se barvou láhve – světle zelená, etiketa je odlišná v tom, že je zvýrazněno označení „BIO“ a mírně potlačena značka Hanácká kyselka.

Bionápoje Hanácké kyselky mají doporučenou prodejní cenu 19,90 Kč v 1,5 litrovém balení a 10,90 Kč v 0,5 litrovém balení, to je přibližně o 40 procent vyšší cena, než cena konvenční minerální vody od tohoto výrobce. „Přesto, že je cena vyšší, není ještě léto, kdy jsou prodeje nápojů nejvyšší a ekonomická situace ne zrovna ideální, nejsme zatím s prodeji zklamáni. Maloobchodníci s hodnocením zájmu čekají na léto, posléze vyhodnotíme úspěšnost a uvidíme, jak jsme se trefili do potřeb českých zákazníků“,  dodává Bernát.

Bionápoje poprvé Hanácká kyselka představila v březnu v Brně na veletrhu Salima, v říjnu se s nimi chystá na veletrh SIAL. Výrobce se nebrání výrobě bionápoje pro zahraniční klienty.

Složení nápoje: přírodní minerální voda, bio cukr, kyselina citrónová, oxid uhličitý, přírodní aroma.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,