Hamé uvádí na trh bio kojenecké výživy a bio kečup

Společnost Hamé uvedla v lednu na český trh poprvé výrobky v bio kvalitě: řadu kojeneckých výživ a bio kečup. Ani bio kečup ani kojenecká výživa se dosud v České republice nevyráběly.  

Bio kečup je dodávaný společností Hamé na trh pod prémiovou značkou OTMA balený ve skle ve hmotnosti 310 g. Chuťově jedinečný kečup BIO OTMA, uspokojí milovníky přírodních chutí i příznivce zdravého životního stylu, jeho maloobchodní cena je velmi příznivých 31,90 Kč.

Nová řada bio kojeneckých výživ je připravována výhradně ze suroviny pocházejí z ekologického zemědělství a proto je výrobcem nazývána biokojeneckou stravou. Biokojenecká strava pod prémiovou značkou BIO Hamánek tak rozšiřuje široké portfolio kojenecké stravy od společnosti Hamé dodávané na tuzemský trh.
Hamé, a.s dodržuje při výrobě bio kojeneckých výživ pravidla ekologické výroby potravin, které garantují, že suroviny pocházejí ze schváleného ekologického zemědělství, kde nejsou používána umělá hnojiva, pesticidy ani geneticky modifikované organizmy (GMO).
Biokojenecká strava Hamé je přísně kontrolována dle současných náročných norem Evropské unie a není chemicky konzervována ani přibarvována. Samotné suroviny jsou dováženy a pečlivě vybírány do výrobního závodu společnosti Hamé z celého světa, zejména se jedná o Německo, Francii, Itálii, Belgii, Paraguay nebo Brazílie, ze které jsou např. dováženy ekologicky vypěstované banány.


Společnost Hamé nabízí Bio Hamánka v 9 druzích:
od 4. dokončen ého měsíce věku dítěte:
- s brokolicí
- s mrkví a rýží
- nápoj s jablky
od 5. dokončeného měsíce věku dítěte:
- s hruškami
- jablky
- broskvemi
- jablky a banány
- jablky, hruškami a mrkví
- s banány a broskvemi

Doporučené maloobchodní ceny pro výrobky BIO Hamánek: BIO zeleninové 125g je 21,90 Kč, BIO ovocné 190g je 22,90 Kč a BIO nápoj 210ml doporučená MOC je 19,90 Kč.

 

Rozhovor


Bio Obchod požádal o rozhovor paní RNDr. Marcelu Mitáčkovou, ředitelku marketingu Hamé, a.s.

BO: Nedávno jste na český trh uvedly novou řadu kojeneckých výživ v bio kvalitě Bio hamánek pro děti od ukončeného 4. a 5. měsíce. Co bylo hlavním impulsem pro tento nový výrobek? Poptávka spotřebitelek?

Marcela Mitáčková: Hlavním impulsem pro uvedení Bio Hamánka jsou spotřebitelské bio trendy v západní a střední Evropě, které pozorně sledujeme. V sousedním Německu a Rakousku je přes 80% tzv. mokré dětské stravy prodáváno v kvalitě bio. V naší zemi také dochází k velkému meziročnímu růstu bio trhu, i když jeho celkový objem je zatím velmi nízký. U bio kojeneckých výživ předpokládáme rychlejší růst prodeje bio než v jiných segmentech.

Jak plánujete bio kojenecké výživy uvádět na trh? Je značka určena především pro obchodní řetězce?

Bio Hamánka bude možno zakoupit nejen v hypermarketech a supermarketech, ale i ve vybraných lékárnách a drogeriích - podobně jako stávající značku Hamánek.

Jak značku Bio Hamánek odlišíte od konkurenční nabídky? V čem jsou vaše bio kojenecké výživy jiné?

Bio Hamánek je první českou biokojeneckou výživou na trhu. Společnost Hamé, a.s. nabízí kvalitu bio za nižší cenu než konkurence, aby tento lepší produkt mohly svým dětem dopřát i maminky, pro které je stávající nabídka konkurence příliš drahá.

Jaké jsou vaše cíle se značkou Bio hamánek? Jaký tržní podíl bude pro vás v České republice znamenat úspěch?

Cílem je doplnit nynější nabídku kojeneckých výživ společnosti Hamé, a.s. pod osvědčenou značkou Hamánek o bio řadu a nabídnout tak zákazníkům možnost kupovat svým dětem kvalitnější bioprodukty za výhodnější cenu než u konkurence. Díky této strategii předpokládáme, že si nejen udržíme stávající zákazníky, ale získáme i některé z těch, kteří již tyto produkty kupují, ale za vyšší ceny. Což pro nás v konečném důsledku bude znamenat navýšení našeho podílu na celkovém trhu kojeneckých výživ.

Pocházejí všechny suroviny ze zahraničí? Co vám nebyli domácí producenti bioproduktů schopni zajistit?

Veškerý nákup se realizuje v zahraničí, neboť v ČR výrobci surovin pro kojenecké výživy v kvalitě bio zatím nejsou. Suroviny jsou dováženy ze zemí, které mají s bioprodukcí větší zkušenosti - z  Anglie, Itálie, Brazílie a Costariky.

Jaký cukr jste použili na doslazení Bio nápoje s jablky?

Použily jsme třtinový cukr z Brazilie, vyrobený z chemicky neošetřované třtiny.  Cukr neobsahuje žádné chemické a přídavné látky.

Jak vývoj očekáváte na trhu s biopotravinami v České republice? Plánujete v blízké budoucnosti uvádět na trh v biokvalitě také některé výrobky z vašich ostatních značek?

Na tuto otázku jsme již částečně odpověděli v otázce první. Trh bio určitě poroste ruku v ruce s růstem reálných příjmů a životní úrovně. Co se týče segmentu bio kojenecké stravy, určitě dojde k rychlejšímu rozvoji než u ostatních komodit, neboť kdo by pro své děti nechtěl to nejlepší? Věříme, že k rozvoji tohoto segmentu právě přispívá i společnost Hamé, a.s. tím, že na trh přichází s cenově dostupnými bio kojeneckými výživami.

Uvažujeme také o dalších bio výrobcích z řady džemů, o které projevil zájem náš německý obchodní partner.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte přednost nákupu biopotravin ve specializovaných prodejnách nebo v supermarketu?
V bioprodejně 21%
V prodejně zdravé výživy 23%
V super nebo hypermarketu 5%
Biopotraviny nekupuji 49%

 Kalendář akcí

lft 2017 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
48         1 2 3
49 4 5 6 7 8 9 10
50 11 12 13 14 15 16 17
51 18 19 20 21 22 23 24
52 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,