Hamé uvádí na trh bio kojenecké výživy a bio kečup

Společnost Hamé uvedla v lednu na český trh poprvé výrobky v bio kvalitě: řadu kojeneckých výživ a bio kečup. Ani bio kečup ani kojenecká výživa se dosud v České republice nevyráběly.  

Bio kečup je dodávaný společností Hamé na trh pod prémiovou značkou OTMA balený ve skle ve hmotnosti 310 g. Chuťově jedinečný kečup BIO OTMA, uspokojí milovníky přírodních chutí i příznivce zdravého životního stylu, jeho maloobchodní cena je velmi příznivých 31,90 Kč.

Nová řada bio kojeneckých výživ je připravována výhradně ze suroviny pocházejí z ekologického zemědělství a proto je výrobcem nazývána biokojeneckou stravou. Biokojenecká strava pod prémiovou značkou BIO Hamánek tak rozšiřuje široké portfolio kojenecké stravy od společnosti Hamé dodávané na tuzemský trh.
Hamé, a.s dodržuje při výrobě bio kojeneckých výživ pravidla ekologické výroby potravin, které garantují, že suroviny pocházejí ze schváleného ekologického zemědělství, kde nejsou používána umělá hnojiva, pesticidy ani geneticky modifikované organizmy (GMO).
Biokojenecká strava Hamé je přísně kontrolována dle současných náročných norem Evropské unie a není chemicky konzervována ani přibarvována. Samotné suroviny jsou dováženy a pečlivě vybírány do výrobního závodu společnosti Hamé z celého světa, zejména se jedná o Německo, Francii, Itálii, Belgii, Paraguay nebo Brazílie, ze které jsou např. dováženy ekologicky vypěstované banány.


Společnost Hamé nabízí Bio Hamánka v 9 druzích:
od 4. dokončen ého měsíce věku dítěte:
- s brokolicí
- s mrkví a rýží
- nápoj s jablky
od 5. dokončeného měsíce věku dítěte:
- s hruškami
- jablky
- broskvemi
- jablky a banány
- jablky, hruškami a mrkví
- s banány a broskvemi

Doporučené maloobchodní ceny pro výrobky BIO Hamánek: BIO zeleninové 125g je 21,90 Kč, BIO ovocné 190g je 22,90 Kč a BIO nápoj 210ml doporučená MOC je 19,90 Kč.

 

Rozhovor


Bio Obchod požádal o rozhovor paní RNDr. Marcelu Mitáčkovou, ředitelku marketingu Hamé, a.s.

BO: Nedávno jste na český trh uvedly novou řadu kojeneckých výživ v bio kvalitě Bio hamánek pro děti od ukončeného 4. a 5. měsíce. Co bylo hlavním impulsem pro tento nový výrobek? Poptávka spotřebitelek?

Marcela Mitáčková: Hlavním impulsem pro uvedení Bio Hamánka jsou spotřebitelské bio trendy v západní a střední Evropě, které pozorně sledujeme. V sousedním Německu a Rakousku je přes 80% tzv. mokré dětské stravy prodáváno v kvalitě bio. V naší zemi také dochází k velkému meziročnímu růstu bio trhu, i když jeho celkový objem je zatím velmi nízký. U bio kojeneckých výživ předpokládáme rychlejší růst prodeje bio než v jiných segmentech.

Jak plánujete bio kojenecké výživy uvádět na trh? Je značka určena především pro obchodní řetězce?

Bio Hamánka bude možno zakoupit nejen v hypermarketech a supermarketech, ale i ve vybraných lékárnách a drogeriích - podobně jako stávající značku Hamánek.

Jak značku Bio Hamánek odlišíte od konkurenční nabídky? V čem jsou vaše bio kojenecké výživy jiné?

Bio Hamánek je první českou biokojeneckou výživou na trhu. Společnost Hamé, a.s. nabízí kvalitu bio za nižší cenu než konkurence, aby tento lepší produkt mohly svým dětem dopřát i maminky, pro které je stávající nabídka konkurence příliš drahá.

Jaké jsou vaše cíle se značkou Bio hamánek? Jaký tržní podíl bude pro vás v České republice znamenat úspěch?

Cílem je doplnit nynější nabídku kojeneckých výživ společnosti Hamé, a.s. pod osvědčenou značkou Hamánek o bio řadu a nabídnout tak zákazníkům možnost kupovat svým dětem kvalitnější bioprodukty za výhodnější cenu než u konkurence. Díky této strategii předpokládáme, že si nejen udržíme stávající zákazníky, ale získáme i některé z těch, kteří již tyto produkty kupují, ale za vyšší ceny. Což pro nás v konečném důsledku bude znamenat navýšení našeho podílu na celkovém trhu kojeneckých výživ.

Pocházejí všechny suroviny ze zahraničí? Co vám nebyli domácí producenti bioproduktů schopni zajistit?

Veškerý nákup se realizuje v zahraničí, neboť v ČR výrobci surovin pro kojenecké výživy v kvalitě bio zatím nejsou. Suroviny jsou dováženy ze zemí, které mají s bioprodukcí větší zkušenosti - z  Anglie, Itálie, Brazílie a Costariky.

Jaký cukr jste použili na doslazení Bio nápoje s jablky?

Použily jsme třtinový cukr z Brazilie, vyrobený z chemicky neošetřované třtiny.  Cukr neobsahuje žádné chemické a přídavné látky.

Jak vývoj očekáváte na trhu s biopotravinami v České republice? Plánujete v blízké budoucnosti uvádět na trh v biokvalitě také některé výrobky z vašich ostatních značek?

Na tuto otázku jsme již částečně odpověděli v otázce první. Trh bio určitě poroste ruku v ruce s růstem reálných příjmů a životní úrovně. Co se týče segmentu bio kojenecké stravy, určitě dojde k rychlejšímu rozvoji než u ostatních komodit, neboť kdo by pro své děti nechtěl to nejlepší? Věříme, že k rozvoji tohoto segmentu právě přispívá i společnost Hamé, a.s. tím, že na trh přichází s cenově dostupnými bio kojeneckými výživami.

Uvažujeme také o dalších bio výrobcích z řady džemů, o které projevil zájem náš německý obchodní partner.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,