Gucci snižuje množství obalů a emisí CO2

gucci_logo1.jpg V centru nového ekologického programu společnost Gucci je snaha o snížení spotřeby materiálů, používání výhradně papíru certifikovaného Forest Stewardship Council (FSC) a 100procentní recyklovatelnost.  

Tato iniciativa bude spuštěna od června 2010 ve všech 284 prodejnách, které společnost Gucci přímo vlastní. Díky svému ekologickému programu společnost Gucci očekává, že do konce roku 2010 sníží množství plastového odpadu o 35 tun, 1 400 tun papíru, asi 10 000 tun CO2 v emisích a zhruba 4 miliony litrů benzinu.

Všichni dodavatelé společnosti Gucci, kteří se podílejí účastní nového projektu v oblasti obalů, jsou certifikované FSC. Certifikace FSC potvrzuje, že všechny stromy, použité k výrobě papíru pro nákupní tašky a dárkové krabice, pochází z udržitelně spravovaných lesů, a že každá fáze výrobního řetězce splňuje standardy FSC.

guci1.jpgVnitřek nákupních tašek ponese tuto větu: „Tato nákupní taška je certifikovaná dle směrnic FSC a je ze 100 procent vyrobena z recyklovatelného materiálu“. Z nákupních tašek a krabic byly odstraněny všechny plastové povrchy. Hedvábný papír již nemá povrchovou úpravu a na stužku je používána místo polyesteru bavlna.

Společnost Gucci se zavázala, že do konce roku 2010 bude nakupovat jen produkty z FSC certifikovaných lesů, aby zajistila, že žádný papír již nepochází z ohrožených lesů, včetně deštných pralesů v Indonésii. Společnost bude také nadále při výrobě obalů usilovat o používání alternativních vláken, včetně biologicky rozložitelné tašek vyrobených z kukuřice, bambusu a bavlny.

Gucci také nahradí všechny plastové figuríny do výkladních skříní ekologičtějšími verzemi, vyrobenými z polystyrenu, který je trvanlivý a 100 procentně recyklovatelný. Budou používány pouze vodou ředitelné barvy.

Ostatní udržitelné opatření zahrnují nahrazení tištěných firemních propagačních materiálů elektronickými, včetně katalogů. Společnost také při výrobě nábytku do prodejen přejde z používání masivního dřeva na používání dýhového nábytku.

Gucci také zavádí optimalizaci řízení dopravy a distribuce s cílem snížit kamionovou přepravu o 30 procent, a zavádí program úspory energie pro svoji maloobchod síť.  

Gucci je jedna z nejznámějších luxusních značek oděvů a módních doplňků na světě. Italská firma Gucci si zakládá na tom, že veškeré její výrobky se stále vyrábějí v řemeslných dílnách kolem Florencie, kde vznikla jako rodinný podnik v roce 1921.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,