Green marketing uvádí Cenový BIOmonitor

Ardo_brokolice.jpg Agentura Green marketing (vydavatel Bio Obchodu) uvádí na trh nový analytický produkt s názvem Cenový BIOmonitor. Cenový BIOmonitor komplexně mapuje sortiment a ceny biopotravin ve všech maloobchodních řetězcích.  

Základní část BIOmonitoru tvoří kompletní položkový seznam biopotravin, včetně ean kódů v relevantních maloobchodních řetězcích na českém trhu (Kaufland, Tesco, Hypernova, Interspar, Globus, Albert, Billa, Plus Discount, Penny Market, Coop, DM drogerie, Rossmann)‏.

Analytickou část tvoří „Biokošík" neboli cenové srovnání stejných položek napříč maloobchodními řetězci, porovnání jednotlivých maloobchodních řetězců z pohledu zastoupení kategorií a jejich šíře a  rovněž zastoupení jednotlivých dodavatelů biopotravin v maloobchodních řetězcích.

Cenový BIOmonitor obsahuje i přehledné grafické zpracování pro lepší „čitelnost" a další použití při plánování. Seznam a ceny biopotravin doplňuje popis rozmístění biopotravin ve sledovaných maloobchodních řetězcích, nebo-li jakým způsobem maloobchodní řetězce biopotraviny nabízí. Závěr každého, jedenkrát měsíčně aktualizovaného vydání, obsahuje stručné shrnutí novinek. Studie je velmi přehledně zpracovaný dokument v elektronické podobě ve formátu MS Excel.

Cenový BIOmonitor je ideální analytický nástroj pro všechny dodavatele do řetězců, včetně výrobců. Také maloobchodníkům umožňuje sledovat a srovnávat svoji pozici, nabídku, způsob vystavení a podpory a ceny ve srovnání s ostatními.

Pro lepší představivost, jak Cenový BIOmonitor funguje, předkládáme stručnou ukázku s názvem: Zaostřeno na mražené biopotraviny

Následující zpráva vychází z dat sebraných v prosinci 2008.

Frosta_zelenina.jpgMražené bioporaviny v prosinci 2008 nabízelo 7 maloobchodních řetězců (všech 5 hypermarketů - Tesco, Interspar, Globus, Hypernova a Kaufland, jeden diskont - Plus Discout a jeden supermarket - Albert). Hypermarkety nabízejí mraženou biozeleninu výhradně od firem Ardo Mochov nebo Frosta, Hypernova navíc zmrzlinu značky Naturattiva. Plus BioBio_Italska_zelenina.jpgDiscout nabízí pod svou privátní značkou BioBio vedle zeleniny i zmrzlinu (v předešlých měsících ale také třeba pizzu) a Albert a Hypernova nabízí biohranolky od společnosti McCain. Pokud jde o cenovou úroveň, tak nejníže se v kategorii mražených biopotravin drží Plus Discount, což je poMcCann_hranolky.jpgchopitelné a vychází to nejen ze samotného diskontního konceptu prodeje ale také z faktu, že biopotraviny jsou nabízeny pod vlastní privátní značkou.

Pokud byste si objednali sledování kategorie Mražené biopotraviny, zpráva by obsahovala seznamem všech položek, jejich ceny včetně vývoje cen a porovnání cen mezi prodejci. Zpráva by také obsahovala popis rozmístění výrobků po prodejní ploše a informaci, jak jsou výrobky označeny.

Dodatek aneb naše postřehy

Biospotřebitelé se vyznačují mimojiné i tím, že sledují ekologickou stopu biopotravin, které nakupují. Ani jeden z uvedených výrobků nepochází z Čech, což může v očích některých biospotřebitelů vyvolávat nechuť k nákupu. Zákazníci tak mohou dát přednost levnější, české, byť nebio, variantě. Další ekologickou stopu může zanechat obal. Pojďme se tedy podívat na to, v čem jsou výrobky zabaleny: Ardo Mochov v plastových obalech po 600 g, Frosta opět v plastových obalech po 550 g. Plus Discout nabízí mražené bio v papírových krabicích a zajímavé je řešení balení biohranolek McCain. Je totiž vyroben z přírodních a zcela recyklovatelných materiálů. Neobsahuje žádnou umělou hmotu. Díky tomu při jeho likvidaci nedochází k znečišťování ovzduší. Rozkládá se v zemině a to během 6 až10 týdnů. To vše jsou výrazné plusy, ovšem zákazník neovládající němčinu se je nikdy nedozví. McCain biohranolky dokonce nemají ani českou etiketu.

Cenový BIOmonitor můžete objednávat na adrese: zuzana.citkova@greenmarketing_cz.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,