Fórum pro výstavbu jinak

Arkos_forum.jpg Dnes již dobře víme, že zdroje naší planety jsou omezené. Nejde pouze o snižování spotřeby energií či o hledání náhradních zdrojů energie, jejichž vnímání nabývá z hlediska bezpečnosti a udržitelnosti po japonské jaderné katastrofě zcela nových rozměrů. Rovněž musíme zachovat naše zdroje pro budoucí generace, aby i ony měly možnost naplňovat své potřeby.  

Tato skutečnost je obzvláště patrná ve stavebnictví, při vyhodnocování stávajícího „ekologického dopadu“ budov, jež spotřebovávají 40% energetických zdrojů naší planety! Architekti, stavební firmy i projektanti jsou si vědomi vlastní odpovědnosti a snaží se projektovat a stavět jinak – experimentují s novými metodami, technikami, převratnými stavebními systémy tak, aby mohli uspokojit čím dál tím náročnější klienty a nabídnout jim skutečně „ekologické“ budovy, tedy budovy, které vyrobí více energie, než samy spotřebují, které jsou postaveny z čistých materiálů a chrání zdraví a komfort svých uživatelů. Tento trend je silný a nezvratný. Týká se všech subjektů vstupujících do odvětví stavebnictví: architektů, volených zástupců, úřadů, urbanistů, stavebních firem, investorů, realitních kanceláří … I když se tento trend šíří postupně po celém světě, v České republice zatím příliš vnímán není.

ARKOS FORUM, první fórum trvale udržitelné výstavby se právě z tohoto důvodu snaží nabídnout všem pražským a českým subjektům z oboru stavebnictví možnost seznámit se s rozsahem a skutečným stavem probíhajících změn, pochopit jejich výzvy a perspektivy. Jeho cílem je rovněž poskytovat co nejkonkrétnější a co nejaktuálnější informace o postupech trvale udržitelné výstavby, o technologických, ekonomických i legislativních  aspektech...

První ročník tohoto fóra proběhne ve znamení tří hlavních událostí:

  • hlavní úvodní přednášky architektky Françoise-Hélène Jourda, jež je světově uznávanou odbornicí na trvale udržitelnou architekturu a výstavbu
  • výstavy připravené Cité de l’Architecture & du Patrimoine v Paříži, « Global Award for Sustainable Architecture », která nabídne portréty 20 architektů, a vytvoří tak skutečně celosvětový přehled toho nejlepšího z trvale udržitelné architektury
  • studijního dne za účastni nejlepších evropských odborníků s mottem « vše o trvale udržitelné architektuře a výstavbě ».

ARKOS FORUM však míří ještě mnohem dál – toto fórum chce samo být … trvale udržitelné a vytvořit trvalou platformu pro výměny názorů a diskuse tak, aby se i Praha a Česká republika staly čilým centrem « trvale udržitelné architektury a udržitelné výstavby.

ARKOS FORUM

Sustainable Architecture & Construction

 

HLAVNÍ PŘEDNÁŠKA

VÝSTAVA

“Global Award for Sustainable Architecture”

STUDIJNÍ DEN

PRAHA, 5. a 6. dubna 2011

WWW.ARKOSFORUM.COM

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,