Festival Evolution láká i na bohatý doprovodný program

Festival_evolution_LOGO_2014110.jpg Kvalitní bio potraviny, fair trade výrobky, přírodní kosmetika či nejnovější ekologické vychytávky a produkty, které jsou nejen šetrné k přírodě, ale pomohou i uspořit výdaje na domácnost.   

To a mnohem více představí návštěvníkům Festivalu Evolution na 400 prověřených vystavovatelů, kteří se od 17. do 19. dubna sejdou na pražském výstavišti v Holešovicích. Vedle pětice tradičních veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace, které se již po jedenácté sejdou pod hlavičkou Festivalu Evolution, připravili organizátoři i bohatý festivalový program čítající více než 170 přednášek, workshopů, prezentací a vystoupení vedených uznávanými odborníky. Spojuje je mimo jiné to, že osloví celou rodinu: od budoucích maminek, přes zralé muže až po seniory.

soutet2.jpgVíme, co jíme?

Neocenitelné rady všem, kteří někdy tápou, co že to vlastně končí v jejich nákupních košících, poskytnou odborníci sledující dlouhodobě kvalitu potravin a dalších „food“ výrobků. V přednáškových blocích návštěvníkům Festivalu Evolution poradí, jak se vyznat v etiketách, jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky a jaké zdravotní přínosy či rizika mají výrobky, jež běžně kupujeme.

A zdravé a prověřené potraviny si budou návštěvníci moci samozřejmě na místě i zakoupit. „Našim cílem je dodávat na český trh hlavně potraviny, které zde chybí, nejsou k dostání ve vyhovující kvalitě nebo je jich málo, a jsou proto drahé. Snažíme se vyhledávat ty nejlepší dodavatele těch nejkvalitnějších výrobků. Jsme totiž přesvědčeni, že biopotraviny a potraviny zdravé výživy musí být kvalitnější než běžné potraviny,“ říká Tereza Vrbová ze společnosti bio nebio.

Nejen pro ty, kteří hledají novou inspiraci do kuchyně, jsou určeny přednášky a besedy o různých výživových směrech – např. o rawfood stravě, vegetariánství, vitariánství, tradiční čínské dietetice nebo o dietních režimech. O superpotravinách a o tom, jak dosáhnout totálního zdraví, bude mluvit Pavla Gazdíková. O významu superpotravin v prevenci nemocí pohovoří také Luděk Šarman.

Ekologie, která šetří životní prostředí i peníze

V rámci Ekoporadny se návštěvníci mohou nechat inspirovat zdravým a levným bydlením, stavbami a vybavením z palet nebo se seznámit se širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“. Chybět nebudou tipy a rady na komunitní pěstování, balkonové zahradničení, „domácí“ kompostování, urban gardening a mnoho dalších. 

„Festivalu Evolution se každoročně účastníme proto, že tuto akci pořádají lidé, kteří dělají to, čemu věří a dělají to dobře. I letos zde návštěvníkům představíme řadu unikátních eko novinek pro domácnost, které jim pomohou ušetřit. Už dávno totiž neplatí, že co je eko, je drahé a pouze pro pár nadšenců. Právě naopak,“ zve Petr Dobrý ze společnosti Zelená domácnost.com.

Evolution445.jpgDoprovodný program pro malé i velké

Ke zdravému životu neoddělitelně patří i pohyb a na Festivalu Evolution tak budou k vidění ukázky cvičení, které posilují tělo i mysl. Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si budou moci zdarma vyzkoušet jógu pro dospělé i pro děti, taiči, pilates atd. Spojení zdraví a pohybu ukáže Monika Trojanová ve svém workshopu Rehabilitační orientální tanec. 

Pro velké i malé bude připravena hudební herna, ve které si budou moci vyzkoušet netradiční nástroje, jako například didgeridoo, hromový buben, brumla, tibetské mísy, bubny všech velikostí a druhů – šamanské, hromové, djembe, rámové (bendir, def/daf), pow wow, různé píšťaly, rozmanitá chřestidla, drnkátka, hrkátka a dřívka, zvonce a další zvuky vytvářecí nástroje. Ti, kteří si budou chtít vyzkoušet snadné malování metodou světoznámého malíře Boba Ross nebo malbu technikou Dry brush, jsou připraveny výtvarné workshopy. Chybět nebudou ani interaktivní hry, které představí různé inovativní směry vzdělávání dětí.

Festival Evolution je již jedenáctým rokem magnetem pro všechny, kteří chtějí žit aktivně a zdravě, záleží jim na okolním prostředí a zajímají se o to, co životu dává hlubší rozměr.  Skladba vystavovatelů i koncept živého programu propojují tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně. Více informací o Festivalu Evolution a jednotlivých veletrzích naleznete na www.festivalevolution.cz.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,