FedEx zvyšuje úsilí o propojení světa odpovědným způsobem

Fedex110.jpg Pátá výroční Zpráva o globálním občanství společnosti FedEx zdůrazňuje pokroky společnosti v oblasti úspor energií, rozvoje komunit, pomoci při katastrofách a v dalších oblastech.  

Společnost FedEx vydala svou pátou výroční Zprávu o globálním občanství, která podává informace o působení společnosti v oblastech ekonomiky a dostupnosti, životního prostředí a efektivnosti, komunit a pomoci při katastrofách, lidí a pracovního prostředí. Vydání páté výroční Zprávy o globálním občanství společnosti FedEx připadá na Světový den životního prostředí, během kterého si mezinárodní společenství každoročně připomíná pozitivní akce na ochranu životního prostředí.

Letošní Zpráva o globálním občanství byla vypracována v souladu s pravidly Globální výkazové iniciativy G3.1, jejímž cílem je více standardizované a transparentnější podávání zpráv.

Fedex_hybrid_electric_MODEC_445.jpgMezi hlavní sdělení letošní zprávy patří:

  • výrazné úspory z iniciativ v oblasti udržitelnosti, včetně úspor pohonných látek a energie a příjmů z recyklace materiálů;
  • úspěšné dosažení cíle společnosti FedEx Express zvýšit do roku 2020 celkovou efektivnost pohonných látek svých dopravních prostředků o 20 %, tedy několik let před plánem;
  • pokračující podpora organizacím, které se zabývají přípravou a pomocí v případě pohrom a katastrof.

Životní prostředí a efektivnost

FedEx zapojuje odpovědné environmentální postupy do své každodenní činnosti s cílem dosáhnout udržitelných cílů prostřednictvím celé řady iniciativ.

V uplynulém roce společnost FedEx:

  • Překonala a revidovala udržitelný cíl efektivnosti dopravního parku. V březnu 2013 společnost FedEx Express oznámila, že překročila svůj cíl zvýšit do roku 2020 efektivnost pohonných látek dopravních prostředků o 20 % ve srovnání se stavem v roce 2005. Společnost FedEx také oznámila revidovaný a náročnější cíl, totiž do roku 2020 zvýšit efektivnost pohonných látek vozového parku o 30 %.
  • Nadále pokračovala v nasazování elektrických vozidel ve městech po celém světě. Společnost jen v samotném fiskálním roce 2012 zvýšila o 18 % celkovou velikost svého vozového parku na alternativní energie, který aktuálně čítá 364 vozidel na hybridní (elektrický) pohon a 118 vozidel na plně elektrický pohon. Tato vozidla doposud ušetřila 1,89 milionu litrů paliva a najela více než 24 milionů kilometrů.
  • Rozšířila svou síť slunečních elektráren. FedEx má po celém světě devět solárních elektráren. Tři z nich se nacházejí v Evropě a ve fiskálním roce 2012 dohromady vyprodukovaly 1 000 000 kWh elektrické energie. Jednotlivé elektrárny se nacházejí v Kolíně v Německu, v Machelenu v Belgii a v Montpellier ve Francii.
  • Pokračovala v modernizaci letadlového parku. Ve fiskálním roce 2012 společnost FedEx Express zařadila do svého letadlového parku sedm dalších letadel typu Boeing 777, které spotřebují o 18 % méně paliva a nabízejí vyšší přepravní kapacitu než nahrazovaná letadla MD-11. Společnost v současné době disponuje celkem 23 letadly typu Boeing 777, která létají do 25 měst světa a, jak bylo oznámeno vloni, do roku 2023 plánuje mít v provozu celkem 43 letounů Boeing 777. V regionu Evropy, Blízkého východu, indického subkontinentu a Afriky (EMEA) létá FedEx s devíti letadly Boeing 777.

Společnost FedEx si rovněž stojí za svým cílem do roku 2030 získávat 30 % paliva pro svá letadla z alternativních zdrojů. Spolupracuje s organizací The Nature Conservancy na vývoji časového plánu pro zavedení biopaliv pro segment dálkových letů. Tento plán může také sloužit jako vodítko pro celý sektor dopravy – FedExu i dalším společnostem pomůže využívat ekologičtější paliva. V rámci programu FedEx Express Fuel Sense, iniciativy EarthSmart zaměřené na efektivnější provoz letadel, byly navíc zjištěny desítky způsobů, jak snížit spotřebu paliva a uhlíkové emise při zachování bezpečného provozu letadel. Program Fuel Sense šetří 185 milionů litrů leteckého paliva a snižuje emise CO2 o více než 466 000 tun ročně.

Sounáležitost a pomoc při katastrofách

V roce 2012 společnost FedEx pokračovala ve své dlouhodobé podpoře organizací, které se zaměřují na pomoc při katastrofách, bezpečnost dětí jako chodců a ekologickou udržitelnost. Celkové dobročinné příspěvky všem oblastem, které společnost FedEx podporuje, skládající se z přímých hotovostních příspěvků, darované přepravy zdarma a příspěvků od zaměstnanců, dosáhly částky 46 milionů USD.

Společnost FedEx aktivně podporuje komunity, kterým poskytuje své služby, a to prostřednictvím strategického využití svých zaměstnanců, zdrojů a sítě. Základem podpory komunit společností FedEx jsou dary jejích zaměstnanců. V roce 2012 zaměstnanci po celém světě ve svém volném čase dobrovolně pomáhali místním, celostátním i mezinárodním organizacím. Do každoročního dobrovolnického programu FedEx Cares Week se v regionu Evropy, Blízkého východu, indického subkontinentu a Afriky (EMEA) zapojilo 1574 účastníků. Celkem zaměstnanci společnosti FedEx v tomto regionu zdarma odpracovali 3338 hodin v rámci 58 akcí, shromáždili dary potravin o hmotnosti 2,2 tuny, realizovali více než 692 darování krve a vybrali tisíce eur pro různé organizace.

Zdroj: tisková zpráva FedEx

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,