Farmářský trh v Holešovícké tržnici nabídl i salám s černým lanýžem

trh_usa2_1.jpg Farmářský trh v Holešovické tržnici, který se konal v sobotu 28. srpna od časného rána, nabídl návštěvníkům i salám s černým lanýžem. Jedná se o specialitu, kterou vyrábí v ČR jediný výrobce.  

Další specialitou je pivní pálenka, kdy destilací čerstvého piva vznikne 45 procentní destilát s vůní pivního sladu. Farmářský trh v Holešovické tržnici je největší v republice a pro návštěvníky není problém ani deštivé počasí: Většina stánků je pod střechou secesního Pavilonu 22.

Hole__ovick___tr__nice1.jpgHolešovický farmářský trh se může pochlubit i nejlepším zázemím a servisem pro zákazníky. Na rozdíl od jiných trhů je přímo v areálu tržnice kapacita přes 500 parkovacích míst, přičemž první hodina parkování je zdarma. Většina stánků se nachází pod střechou secesního památkově chráněného Pavilonu 22. „Nepřízeň počasí pro náš trh není problém,“ upozorňuje Jan Štíhel. Standardem pro prodejce z řad farmářů je viditelné označení přesné lokality, odkud jejich produkce pochází, a ochutnávka nebo vystavení vzorku.

Na organizaci a propagaci trhu se podílela i radnice Prahy 7. Starosta Marek Ječmének k tomu podotýká: „Farmářský trh v Holešovické tržnici je veřejně prospěšnou aktivitou, která zvyšuje kvalitu života občanů našeho obvodu a posiluje jejich loajalitu k místu, kde žijí. Proč by měli vážit cestu do pozlátkových nákupních center a hypermarketů na periférii Prahy, když mají téměř v centru města výborně dostupný trh, který nabízí kvalitnější potraviny i jedinečnou atmosféru tržnice se stoletou tradicí.“

holesovice5.jpgHolešovická tržnice a radnice Prahy 7 plánují pokračovat v pořádání farmářských trhů v Holešovické tržnici i po prázdninách a to každou druhou sobotu v měsíci až do konce listopadu. Kromě toho funguje v Pavilonu 22 tržiště s čerstvými potravinami každodenně. „Nejsme jenom nadšenci farmářských trhů, ale profesionálové provozující originální tržní areál. Nikde jinde nenajdete na jednom místě vedle sebe farmářský trh, luxusní restauraci a klasické stánky se vším možným. Atmosféra Holešovické tržnice je jedinečná a my ji chceme dál rozvíjet,“ vysvětluje filozofii tržnice Jan Štíhel.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,