Farmářské tržiště Jiřák již zítra

farmarske_trhy_kuban_logo_1.jpg Ve středu 8. září 2010 v 8.00 hodin otevře brány Farmářského tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad také Praha 3.  

První farmářské tržiště se stabilními stánky v městské památkové rezervaci bude mít speciální stabilní prodejní stánky z dílny Ing. arch. Pavla Kocycha z arch. studia Atelier, s.r.o.

Stánky budou sloužit v tržních dnech jako stánky, mimo ně se promění v pohodlné lavičky pro využití návštěvníků náměstí. Farmářské trhy v Praze 3 se budou konat pravidelně dvakrát v týdnu – ve středu od 8.00 do 18.00 hodin, v sobotu pak od 8.00 do 14.00 hodin.  

Farmářské tržiště Jiřák je v Praze vůbec první tržiště, kde jsou použity prodejní stánky, které jsou součástí unifikovaného městského mobiliáře a jsou určeny pro farmářské trhy v pražské městské památkové rezervaci. Návrh je dílem Ing. arch. Kocycha a je vytvořen pro lokality Prahy 1, 2 a 3. Stánek je vymyšlen tak, aby splňoval maximální požadavky na statiku, mobilitu a časovou trvanlivost v prostoru pražské památkové rezervace. Ve složeném stavu bude sloužit návštěvníkům jako lavička.

O podobě trhů hlasovali občané

Farmářské tržiště Jiřák je ušité přímo na míru přání občanů třetí městské části. Ti měli v průběhu léta možnost hlasovat o tom, kde se budou trhy konat, v které dny a jak často mají probíhat i vyjadřovat se k nabízenému sortimentu. Anketu uspořádala žižkovská radnice prostřednictvím svých stránek a Radničních novin Prahy 3. „Tržní dny i místo vycházejí z přání veřejnosti, sortiment jsme se ve spolupráci s organizátorem pokoušeli rozličným přáním maximálně přiblížit,“ uvedl mluvčí žižkovské radnice Jan Sotona.

Praha__Ji____ho_z_Pod__brad__n__m__st__1.jpgNa co se můžete těšit?

Od středy 8. září a pak dále pravidelně každou středu a sobotu se všem návštěvníkům nejen Královských Vinohrad otevře stabilní plnohodnotné a pravidelné farmářské tržiště z dílny občanského sdružení Archetyp, kde budou moci návštěvníci nakoupit kompletní sortiment farmářských produktů. Prozradíme, že například zelenina k nám bude jezdit z Kochánek z Pojizerska, z Tišic z Povltaví, z Němčiček a ze Znojemska z Jižní Moravy. Ovoce pochází ze Slánska, Litoměřicka, Loun a Ploskovic, sýry ochutnáte kravské, ovčí i kozí z Držovic, Pěnčína, vejce z Čerčan, květiny z Újezda, pečivo z Držkova, Mokropes a Chocně, krůtí maso, pštrosí maso, domácí čokoládové pralinky a spousta dalších dobrot. Pravidelné nákupy ve středu a v sobotu mohou využít nejen běžní občané, ale i okolní restaurace, školy a stravovací zařízení. Potraviny jsou čerstvé a jasného původu.

Program po celý den

Slavnostní zahájení bude v 9:00 a celodenní program od 9:00 s přestávkou na oběd potrvá až do 16:00. Slovem bude přítomné spotřebitele provázet Valerie Zawadská s Pavlem Vránou. Diváci se mohou těšit na živou hudbu, od 14:00 bude pro rodiče a děti program s pohádkami, pouličním divadlem a kouzelníkem. Všichni jste srdečně vítáni!

Přehled farmářských trhů po celé České republice najdete v přehledu zde.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,