Farmářské trhy – Quo vadis?

Konference_farm____sk___trhy_logo_110.jpg Tak organizátoři nazvali v pořadí již druhou konferenci svého druhu u nás, kterou ve svých prostorách na pražské Letné (Kostelní 44, Praha 7) uspořádá dne 11.12.2012 od 9:00 hodin Národní zemědělské muzeum s podporou Ministerstva zemědělství.  

Konference naváže na závěry loňského úspěšného setkání, které apelovalo m.j. na potřebu vzniku Asociace  farmářských trhů či vyzdvihlo nezbytnost jasného původu a historie prodávaných tuzemských výrobků  jako základní podmínku dalšího rozvoje trhů. Nadcházející konference se pokusí zhodnotit vývoj v této oblasti – bude reflektovat i  kritické názory, zájem spotřebitelů, přínosy z  pohledu jednotlivých aktérů apod. Hovořit se bude i o tom, jaké nové trendy v prodeji farmářských potravin nacházejí v současné době největší uplatnění a jaký se dá očekávat jejich další vývoj. Na konferenci se v úvodu představí také nově založená Asociace farmářských trhů.

Hlavními tématy letošního setkání bude kvalita potravin, důvěryhodnost farmářských trhů a rozšiřování dalších forem prodeje - kamenné prodejny, prodej ze dvora, bedýnky, dodávky z farem do restaurací  a další. 

V dopoledním panelu jednotliví řečníci nabídnou různé pohledy na poslední vývoj v oblasti farmářských trhů, chybět opět nebudou  aktuální výsledky ze spotřebitelského  výzkumu, uskutečněného Přírodovědeckou fakultou  Univerzity Karlovy, svůj pohled nabídnou pěstitelé ovoce, představí se nové iniciativy v rámci farmářských trhů, zazní pohled kontrolních orgánů na kvalitu prodávaných produktů a prostor bude i na diskuzi.

Odpolední program se pak více zaměří na alternativní formy prodeje, fenomén „farmářských obchodů“ apod. Zájem jistě vzbudí i autentická prezentace zkušeností z prodeje farmářských výrobků v Německu.  Očekává se rovněž živá debata ovlivněná pohledy a zájmy jednotlivých zástupců  na  škále  výrobce – prodejce - organizátor – místní samospráva – spotřebitel, a to jak během předchozích bloků, tak i v průběhu závěrečné panelové diskuse.

Bližší informace budou průběžně zveřejňovány na www.konferenceft.cz, zde je také možné se přihlásit k účasti prostřednictvím interaktivního registračního formuláře.

Konference je otevřená všem zájemcům, kteří budou chtít využít  možnosti uplatnit  při této jedinečné příležitosti své názory a zkušenosti a podílet se tak i na formulaci závěrů a doporučení nejen pro Ministerstvo zemědělství.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,