Farmářské trhy – módní výstřelek nebo vzkříšená tradice?

P6050165_2.JPG To je název první konference svého druhu u nás, kterou ve svých prostorách na pražské Letné uspořádá dne 13.12.2011 Národní zemědělské muzeum pod záštitou ministra zemědělství Ing. Petra Bendla.  

Jak už sám název napovídá, cílem jednání nebude nekritická oslava fenoménu farmářských trhů, ale seriozní zamyšlení nad jejich smyslem, přínosy pro oživení měst a obcí, rozvoj venkova a obohacení trhu čerstvými výpěstky a potravinami, ale i nastolení mnohdy méně příjemných otázek.

Je například opravdu vždy přínosné, aby na trzích výrobce či farmář prodával své produkty sám?  A co farmářské trhy u obchodních center –  odpovídají původnímu smyslu jejich konání, když mnohá historická centra měst zůstávají i nadále liduprázdná?  Dostane spotřebitel na trzích skutečně kvalitnější zboží a za odpovídající cenu? Chrání opravdu příslušná legislativa spotřebitele nebo naopak  často vytváří zbytečné byrokratické překážky na cestě zejména čerstvého zboží od malovýrobců ke spotřebiteli? A je skutečně za byrokratické nástrahy odpovědná Evropská unie nebo jde spíše o výmluvu? 

Na žádnou z výše položených otázek, jakož  i na řadu dalších neexistuje jednoznačná odpověď. Proto se na konferenci sejdou jak vědečtí pracovníci, tak zástupci  organizátorů nejvýznamnějších farmářských trhů, samotní farmáři,  potravinářští výrobci, ale i představitele státní správy, samosprávy a nejrůznějších institucí, aby se pokusili shodnout na doporučeních,  kam by měl další rozvoj farmářských trhů směřovat a co by pro to měl kdo ze své pozice udělat. Zazní i hlas samotných návštěvníků trhů prostřednictvím prezentace čerstvých výsledků spotřebitelského průzkumu.

Na konferenci vystoupí například náměstek ministra zemědělství  PhDr. Juraj Chmiel, CSc. a řada dalších význačných osobností, které bezprostředně ovlivňují podobu farmářských trhů u nás, očekáváni jsou i hosté ze Slovenska. Prostor bude i pro širokou diskuzi, na jejímž základě budou formulována doporučení nejen pro Ministerstvo zemědělství ČR.

Konference je otevřená všem zájemcům, kteří budou chtít využít  možnosti uplatnit  při této jedinečné příležitosti své názory a zkušenosti a podílet se tak i na formulaci závěrů a doporučení nejen pro Ministerstvo zemědělství ČR.

Podrobnější informace lze nalézt na adrese: www.konferenceft.cz.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,