Farma Františka Němce z Vysočiny týdně obslouží 3 000 zákazníků

Farma_N__mcova_auto_rozvoz_110.jpg V roce 2011 obsloužila farma Františka Němce z Netína týdně v průměru 3 000 zákazníků.  

V nabídce má farma převážně čerstvé mléko, jogurt bílý, jogurty a probiotické nápoje s příchutí jahoda, višeň, meruňka, sýry, králíka chlazeného, kuře chlazené, ale také vína z Vinařství Černý z oblasti Valtic.

Farma_N__mcova_auto.jpgVšechny výrobky  pochází z českých farem, pomalu přibývá další sortiment jako třeba zeleninové saláty. "V současné době připravujeme vlastní výrobu masných produktů, budeme mít i řadu exclusive, která bude vyjímečná tím, že do ní nebude přidávána rychlosůl ani jiné přídatné látky," říká František Němec.

Farmu rodiny Němcovy najdete na Vysočině blízko Velkého Meziříčí na D1. Farma je otevřená k návštěvám a v únoru pro zájemce připravuje domácí zabijačku. Pokud máte zájem, objednávejte zde.

František Němec se snaží rozšířit distribuční oblast od Plzně až po Ostravu a nabídnout i další sortiment českých zemědělců.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Příspěvky

Farma Františka Němce z Vysočiny týdně obslouží 3 000 zákazníků Odpovědět   Petr Weidenthaler 24. 01. 2012, 18:04:49
No tak pan Němec se dobře uchytil, využil konjunktury farmářských produktů, ať už to slovo pro zákazníky znamená cokoliv… Můžeme mu gratulovat i závidět, ale když není bioproducent ani bioobchodník, co tu ten článek u všech hromů dělá?
Re:Farma Františka Němce z Vysočiny týdně obslouží 3 000 zákazníků Odpovědět   Tom Václavík 25. 01. 2012, 08:34:34
Ahoj Petře,
nevidím žádný důvod pro to, aby Bio-info.cz nepsalo o farmě pana Němce. Jeho farma sice není certifikovaná "bio", to ale přece neznamená, že o něm a jeho aktivitách nemůžeme psát. Bio-info.cz prosazuje "lokálně ukotvený, zodpovědný a trvale udržitelný potravinový systém...", a já jsem přesvědčen o tom, že pan Němec se mu velice blíží. O svých výrobcích netvrdí, že jsou "bio" a zákazník má tedy možnost se rozhodnout, zda si je koupí.
Farmářské trhy na Opatově - zelné saláty Odpovědět   Jirina Kucerova 12. 03. 2012, 14:50:12
Dobrý den. Chtěla bych se upřímně podivit nad zelnými saláty z farmářských trhů u metra Opatov. S radostí jsem zakoupila dva saláty - z bílého a z červeného zelí s karotkou. Jsou perfektně zabalené. S údivem jsem zůstala koukat, když jsem četla ani ne tak složení, ale další řádky. Jako konzervant benzoan sodný a navíc sacharin. Nevím, ale měla jsem za to, že výrobky z farmářského trhu se zde prodávají právě proto, že nejsou nijak konzervovány ani přislazovány umělými sladidly.
Re:Farmářské trhy na Opatově - zelné saláty Odpovědět   Tom Václavík 13. 03. 2012, 08:25:48
Dobrý den paní Kučerová,
doporučoval bych zeptat se samotného výrobce, proč tyto látky do salátu přidává. Někdy i sebevětší snaha o čistě přírodní výrobek může narazit na platné právní normy v oblasti hygieny, které konzervant mohou vyžadovat. Samozřejmě lze konzervovat i jinými látkami.
Také bych doporučoval zjistit, zda organizátor daného farmářského trhu dodržuje dobrovolný Kodex farmářských trhů.
Re:Farma Františka Němce z Vysočiny týdně obslouží 3 000 zákazníků Odpovědět   tina 19. 04. 2012, 12:38:15
Tak jsem si početla v místní diskuzi a musím souhlasit naprosto s Petrem.Jinak co se týče farmy Němcových,tak jsem zavítala do jejich krámku,kde mne obsloužila dost nepříjemná prodavačka,kromě mléčných produktů (které nekupuji)šlo o jiné zboží,takže holý překup,komerce,nic víc,jako farmářské trhy,kde se paní podivuje nad konzervanty,já už ne,když jsem viděla jak vybalují z Holandských bedýnek sazenice s bylinkami a zeleninu z Makra,tak nemám důvěru.Jen jd eo prachy a český člověk se rychle chopí příležitosti v podobě rádoby farmářských trhů...Kupuji pouze od pěstitelů,překupníky ignoruji.
Farma Františka Němce z Vysočiny týdně obslouží 3 000 zákazníků Odpovědět   Petr Weidenthaler 13. 02. 2012, 10:37:05
Však já netvrdím, že pan Němec někde tvrdí… Podivuji se jen, že se na „BIO-INFO” propaguje NE-BIO, pokud nevidíš jako šéfredaktor žádný důvod, proč o něm nepsat, pak piš, konec konců je to tvoje médium. Dle názvu bych soudil, že podporuje především bio, to bych velmi vítal!
Jak vidíš, nikdo (kromě mě) na ten článek nereagoval, to může znamenat dvojí: buďto to nikoho nezajímá, nebo to všem připadá v pořádku. Vyber si :-)
Jinak, pan Němec (opakuji se, já vím) se vyhoupl na vlně zájmu o „farmářské cokoliv”, za uvedení v adresáři si nechává dobře zaplatit, tomu se neříká podpora, ale zneužití…
Re:Farma Františka Němce z Vysočiny týdně obslouží 3 000 zákazníků Odpovědět   František Němec 11. 03. 2012, 18:34:09
Dobrý den,
Normálně do diskuzí ohledně mých aktivit nepřispívám, ale dnes udělám výjimku. Pana Weidenthalera vůbec neznám a ani nevím, kdo to je. Zajímavé na těchto diskuzích je, že je zde spoustu odborníků, ale málo praktiků – lidí, co mají zkušennosti ze zemědělské prvovýroby, zpracování a prodeje konečnému spotřebiteli. Kdo sleduje moje aktivity zdpovědně, tak ví že: Soutěž „Bílé moře Vysočiny“ jsem pořádal ještě v době, kdy jsem neměl ani tucha o vlastním zpracování mléka, členem Společnosti mladých agrárníků České repubiky jsem také již přes 10 let, projekt „Najdi si svého farmáře“ je pro všechny zdarma (moje náklady byly cca 50 tisíc, dnes na provoz webu již nedávám nic), vystupuji na různých konferencích o zpracování zemědělské produkce, na nichž rozhodně neprodávám vlastní produkty. Na 150 ha zemědělské půdy a při 70 dojnicích zaměstnávám 24 zaměstnanců (před pěti lety to byl jeden zaměstnanec).
František Němec
Re:Re:Farma Františka Němce z Vysočiny týdně obslouží 3 000 zákazníků Odpovědět   Petr Weidenthaler 19. 03. 2012, 11:11:33
Tak já jsem za odborníka a praktika považován, i když lepší by bylo, kdyby to sem napsal např. Tom… Google ví.
Zajímavé je tady to, že většina diskutujících (světlá vyjímka paní Jelínková a Filip) nepíše k věci. Pan Němec zdůrazňuje své počiny a rozvoj z 1 na 24 zaměstnanců a že mě nezná. Já jej také osobně neznám, jen když jsem se u nich registroval před časem, sám mi zavolal a sdělil, že do webu vložil xy Kč a že registraci zpoplatní částkou cca 5 - 10 tis. Možná si to i díky mé odmítavé reakci později rozmyslel, tak dávám na pravou míru svoji dřívější informaci o placení.
Tome, název Bio-info sám za sebe říká čtenáři, že má očekávat informace o „bio”. Jestli si zákazník dokáže vybrat mezi bio a nebio je jiná věc, tvrdím jen, že „farmářské” cokoliv je MÓDNÍ VLNA BEZ JASNÝCH PRAVIDEL A MANTINELŮ, na rozdíl od pevně ohraničené a definované produkci „bio”. „Farmářské” rádoby evokuje domácí, původní, babičkovské… přiživuje se na vlně lokální spotřeby, což je dnes reakce na v globální svět. Panu Němcovi se daří na této vlně surfovat. Opravdu nevím, proč by to měl být následování hodný počin, Tome. Piš o bio. Otázka co je lepší: bio z Itálie nebo nebio od souseda je postavená na hlavu. Pro někoho je to bio, pro jiného sousedovo, pro další to, co je nejlevnější, např klobásy s kostmi nebo jogurt se škrobem.
Pro mě je to jasné - nejlepší je bio! Proto také 19. sezonu pěstuji biozeleninu. Tečka.
Farma Františka Němce z Vysočiny týdně obslouží 3 000 zákazníků Odpovědět   Jana 29. 02. 2012, 13:47:32
Ahoj, za mne je rozhodně v pořádku informovat i o jiných farmách než čistě bio. Jinak pokud vím, tak si za uvedení v adresáři, případně i za umístění, zda vaše výrobky budou nahoře a pozvánka na trh se objeví na poslední či první straně nechává platit nalok a ne pan Němec. (ale uznávám, že detailně do jejich hospodaření nevidím)
Matení lidí - překvapuje mě, že se do toho pouští i Tom V. Odpovědět   Filip 11. 03. 2012, 22:34:00
Přátelé, tahle diskuze je přesně k věci.
Pana Němce a jeho produkty mám rád. Používá jiné technologické postupy než biofarmy a tím zpřístupnil kvalitní mléčné výrobky normálním lidem. Není tak drahý jako BIO.
ALE: rozhodně není BIO.
A Tome, od Tvého portálu si slibuju zejména odlišení toho, co je bez chemie a co ne. Když se podíváš do novin nebo pobavíš s pár lidmi, musí Ti být jasné, že spotřebitelé si často pletou pojmy "farmářský" a "BIO". A tímhle článkem k tomu přispíváš i Ty.
BIO rozhodně není záruka kvality. Ale je fajn komunikovat jednoznačně.
Doporučuju seriál "Co to je BIO". Se všemi plusy a mínusy. Tvůj původní záměr s webem se totiž evidentně rozšířil, ale doména www.bio-info.cz zůstala stále stejná.
Jinak se mi fakt líbí, o čem se tu píše :-)
Re:Matení lidí - překvapuje mě, že se do toho pouští i Tom V. Odpovědět   Tom Václavík 12. 03. 2012, 14:27:22
Milý Filipe,
pokud ti připadá, že já nebo Bio-info.cz někoho mate, pak mě to opravdu mrzí. Celý web Bio-info je postaven na myšlence lidem zprostředkovat informace a usnadnit jim rozhodování. Ale rozhodování je na nich, s tím já nic nezmůžu. Pokud si někdo plete "farmářský" a "bio" pak je mi to líto. V tomto článku se jasně hovoří o výrobcích z rodinné farmy, nikde nezaznělo, že by výrobky pana Němce byly "bio", netuším, kde tedy koho matu. Já považuji výrobky a aktivity pana Němce za hodné následování a dobrý příklad, proto o nich píšu.
Tento článek zde opravdu nemá co dělat. Odpovědět   veronika jelínková 18. 03. 2012, 17:10:49
Je to informační server o biopotravinách. Existuje opravdu velká spousta informačních serverech o farmářských výrobcích. Není důvod propagovat nebio výrobky na informačním serveru o biopotraivnách. Jako jediný důvod se v tomto případě jeví snad nějaká osobní známost redaktora s farmářem, nebo něco podobného, netuším. V článku není uveden ani jediný další důvod, proč by zrovna tento farmář - vlastně pardon, prodejce - měl být jako výjimka mezi poctivými biozemědělci, kteří se opravdu snaží své výrobky pěstovat zcela udržitelnou ekologickou formu, což bohužel v případě většiny farmářů z tzv. farmářských trhů neplatí. Není zde uveden žádný detail, který by mohl zavdat příčinu k tomu, že právě tento prodejce (jedná se vůbec o farmáře, uvádí-li se, že "všechny výrobky pochází z českých farem"?) je mezi ostatními něčím výjimečný, nějakým výjimečným způsobem se snaží o ekologický provoz, vstupuje do přechodového období, atd. Tím server bio-info.cz poškozuje ty české farmáře, kteří se o bio pěstitelství, včetně velmi důležité a smysluplné certifikace, snaží, a to ne vždy za lehkých podmínek. Pište o českých biofarmářích, o nich se tu toho čtenář moc nedozví. A přitom je jichčím dál tím více! Bio je i o certifikaci, která k němu neodmyslitelně patří. V Čechách ještě více, než kdekoliv jinde, vzhledem k obvyklým místním poměrům.
Re:Tento článek zde opravdu nemá co dělat. Odpovědět   tina 19. 04. 2012, 12:39:32
Jistě!je to jen komerce,nic víc...
Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,