Fairtrade káva s profi servisem má jméno Puro

ft_kava_v_MS1_1.jpg Lidský příběh a profesionální servis spojuje jedinečný Fairtrade koncept Puro, který české veřejnosti představuje společnost Miko Káva. Puro je volba pro všechny, kdo si přejí etický obchod a současně kvalitní služby na nejvyšší úrovni.  

 „Máme rádi dobrou kávu a  chceme, aby přinášela požitek a prospěch všem, kdo jsou s ní spojeni. Počátek dobré kávy je v péči farmářů, kteří kávu pěstují. Ceníme si jejich práce, a proto jdeme cestou fair trade. Poctivé výkupní ceny, dlouhodobé partnerství, sociální prémie – to všechno přináší důstojnější život rodinám pěstitelů, ale současně rozvíjí celé komunity a přispívá k zvyšování kvality kávy,“ vysvětluje jednatelka Miko Káva s.r.o. Pavlína Chvalinová.

Puro jde ale ještě o krok dál. Prostřednictvím spolupráce s Korporátními fondy podporuje další rozvojové projekty v chudých zemích a především se podílí na záchraně deštných pralesů. „Spolupracujeme s uznávanou britskou organizací World Land Trust, která vykupuje rozsáhlé oblasti nenahraditelných deštných pralesů, aby je přeměnila v rezervace a ochránila je před těžbou a dalším ničením,“ říká Chvalinová. World Land Trust dostává 2% z prodeje Puro kávy. Díky tomu už je zachráněna oblast v Ekvádoru o rozloze více než 3700 fotbalových hřišť.

V čem pak spočívá jedinečnost konceptu Puro pro zákazníky?

V tom že jim nabízí etický a ekologický produkt ve spojení s profesionálním servisem. „Nabídka fair trade kávy a produktů je dnes poměrně široká a stále roste i poptávka po nich. Pro řadu kaváren, gastro provozů nebo kanceláří byl ale dosud neřešitelný problém, že jsme jim jako fair trade dodavatelé neuměli nabídnout i servis, který dostanou s konvenčními produkty,“ říká ze své zkušenosti odbornice na fair trade Lenka Černá.

Miko Káva však nabízí vlastní Fairtrade řadu Puro společně s profesionálním servisem pro každé prostředí - domácnosti, malé kolektivy, velké kanceláře, gastro provozy, kavárny, restaurace, jídelny. Nabídka zahrnuje široké spektrum přístrojů, nádobí i doplňků ke kávě.

Puro kávu najdou zákazníci v několika kavárnách a restauracích v Praze i v provozovnách po celé republice. Svým zaměstnancům a hostům ji servíruje několik desítek firem. „Snažíme se propojovat různé dobré věci, proto jsme pro naši tréninkovou kavárnu zvolili Fairtrade kávu Puro. Pro zákazníky je ale asi nejdůležitější, že to je výborná káva, chválí si ji a rádi se k nám vracejí. Pro nás je také velmi důležité skvělý servis a velká podpora ze strany Miko Kávy,“ hodnotí svou zkušenost Daniela Vejvodová, manažerka kavárny Vesmírna v Praze.

Podobně mluví finanční manažerka Markéta Šťastná ze společnosti Optaglio, výrobce hologramů zajišťujících ochranu výrobků proti padělání. „Puro servírujeme v našich kancelářích k všeobecné spokojenosti zaměstnanců i našich hostů. Oceňujeme především jeho kvalitu, ale současně i to, že jde o Fairtrade kávu, která má sociální rozměr,“ říká Šťastná. Puro si získalo svou oblibu také v Litoměřicích, které budou příští týden slavnostně vyhlášeny prvním Fairtrade městem v České republice a připojí se k rodině stovek Fairtrade měst po celém světě. Puro v Litoměřicích servírují na městském úřadě i v několika kavárnách.  

Od 1. srpna 2011 Miko Káva také převzala fair trade sekci společnosti Excellent Plzeň se všemi jejími aktivitami - rozšířila tak svou nabídku o široký fair trade sortiment a také projekt Fair kancelář. „V projektu Fair kancelář a Fair team se snažíme již několik let motivovat české společnosti a organizace, aby zařadily podporu fair trade mezi své společensky odpovědné aktivity a servírovaly ve svých kancelářích férové občerstvení,“ objasňuje Černá. Ještě oblíbenější formou využívání fair trade výrobků jsou dárkové balíčky pro zaměstnance či obchodní partnery. Počet firem, které se vydaly touto cestou, se každý rok zvyšuje – nehledě na obtížnou ekonomickou situaci. V loňském roce se podle Černé více projevilo, že firmy zavedly úsporná opatření a šetřily na prezentaci, takže se nárůst zpomalil. „Letos je ale opět větší zájem. Jsme za to moc rádi, protože každá kancelář, která místo konvenčních výrobků využívá fair trade produkty, může skutečně ovlivnit život mnoha rodin. Při tom, kolik kávy a čaje se vypije denně v jednom kolektivu nebo kolik propagačních předmětů spotřebuje i malá firma, jde o velmi snadnou a přitom účinnou formu pomoci,“ dodává Černá. 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,