FAIR FLOWERS – květiny pro lidská práva

Fair_Flowers_1.jpg Nová výstava v Národním zemědělském muzeu je součástí mezinárodního projektu „Fair Flowers – květiny pro lidská práva“, který byl v České republice zahájen v lednu 2009.  

Výstava informuje o sociálních a environmentálních podmínkách pěstování řezaných květin v rozvojových zemích. Projekt je zaměřen mj. na prosazování principů spravedlivého obchodu v tomto odvětví a usiluje - prostřednictvím kampaní a dalších aktivit - o zlepšení pracovních a ekologických podmínek při pěstování květin především v zemích subsaharské Afriky, jižní a střední Ameriky.

Fair_Flower_vystava1.jpgProjekt, který finančně podpořila Evropská komise, je realizován prostřednictvím partnerských organizací ve čtyřech evropských zemích - Německu, Rakousku, Belgii a České republice a bude probíhat až do konce roku 2011. Jedním z jeho cílů je také prosazování principů odpovědné spotřeby a udržitelného rozvoje v souvislosti s prezentací řezaných květin jako nového „fair trade“ produktu. Projekt má také informovat o způsobech certifikace a ochranných známkách zajišťujících dodržování sociálních a ekologických standardů při pěstování řezaných květin.
 
Realizátorem české části projektu je Ekumenická akademie Praha, která patří k těm organizacím, které se podílely jako první na zavedení tzv. fair trade produktů na českém trhu.  První rok realizace projektu přinesl nové informace pro spotřebitele a veřejnost a umožnil seznámení se nabídkou „férových květin“ v ČR, včetně prezentací na veletrzích Biostyl a Flora Olomouc s ukázkami růží vypěstovaných na certifikovaných farmách v Keni.

Flower_Label_Program.jpgProstřednictvím těchto prezentací měli návštěvníci veletrhů možnost seznámit se také se způsoby certifikace zaručující dodržovaní požadovaných standardů. Jedná se jak o známku FAIRTRADE, která je používána pro řadu potravinářských i nepotravinářských výrobků, tak o známku Flower Label Program používanou pro certifikaci květin pod značkou FLP.
Výstava „Co skrývá něžná krása květin - podmínky pěstování řezaných květin v 21. století“ (projekt Fair flowers - květiny pro lidská práva ) se koná Národním zemědělském muzeu Praha (sál ve sníženém přízemí - Kostelní 44, Praha 7) ve dnech od 16. července do 31. října 2010.
 
Projekt vznikl s finanční podporou Evropské komise a výstavu spolufinancuje římsko-katolické biskupství Hildesheim z Německa.

Trailer dokumentárního filmu The Blooming Business:
 
Zdroj: Tisková zpráva NZM

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,