Evropa: Ekologické zemědělství - prospěšné pro všechny

Novou propagační kampaň na podporu biopotravin a ekologického zemědělství zahájila minulý týden Evropská komise.  

advert_flavour_cs.jpgKampaň se zaměřuje na propagaci biopotravin zvláště mezi mladými lidmi a dětmi a na zvyšování důvěry spotřebitelů v tyto potraviny. Pod heslem: „Ekologické zemědělství. Šetrné k přírodě, prospěšné pro vás." chce propagační kampaň informovat o významu a přínosech ekologicky šetrného hospodaření a produkci ekologických potravin.

Na stránkách http://ec.europa.eu/agriculture/organic/home_cs mohou zájemci najít nejen informace o principech ekologicky šetrného hospodaření, hlavní myšlenky kampaně a propagační materiály, ale třeba i biokuchařku, průvodce nakupováním biovýrobků, hry a kvízy pro děti a další zajímavosti, a to vše v češtině. Součástí kampaně, která byla odstartována na Zemědělském veletrhu venkova (Foire de Libramont) v Belgii za účasti zástupců Generálního ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova EK, je také soutěž o vytvoření nového loga ekologického zemědělství, které bude od roku 2010 povinné.

poster_piglet_cs.jpgFirmám, podnikajícím v oboru biopotravin, nabízí web marketingové materiály k bezplatnému využití při propagaci biopotravin. K dispozici jsou brožury, letáky, plakáty, bannery, inzeráty, karty výrobků, rozhlasové a televizní spoty a kuchařka.

Kromě hlavního sloganu nabízí Komise seznam dalších sloganů a klíčových sdělení pro účely komunikace výhod biopotravin, například:  „Ekologické zemědělství. Přirozená volba.",  „Ekologické zemědělství. Buďte přirození!", „Ekologické zemědělství. Věříme kvalitě.", „Ekologické zemědělství. (Ne)bezpečně dobré.", „Ekologická produkce zodpovědně využívá energii a přírodní zdroje.", „Ekologická produkce přihlíží k místní a regionální rovnováze a podporuje využívání místních zdrojů."„Růst ekologického zemědělství vytváří více pracovních příležitostí, zlepšuje růst venkovské ekonomiky a přispívá k lepší péči o venkovskou krajinu."

Komisařka pro zemědělství Mariann Fischer Boel, k zahájení kampaně řekla, „Poptávka po biopotravinách roste a nabízí podnikatelské příležitosti pro všechny sektory dodavatelského řetězce potravin. Vyzývám všechny ekologické podnikatele, aby využili prostředků, které kampaň  nabízí a podpořili hlavní myšlenky ekologického zemědělství".

poster_apple_cs.jpgV několika posledních letech dochází k nárůstu počtu ekologicky hospodařících zemědělců, zpracovatelů, producentů nebo dovozců biopotravin, a to v evropském i českém měřítku. V roce 2005 bylo v EU celkem 182 305 ekologických provozovatelů, což odpovídá nárůstu o 13,4 % oproti roku 2004. Zvyšující se zákaznická poptávka posiluje ekologický trh a poskytuje zemědělcům a zpracovatelům nové příležitosti i u nás. V ČR bylo na konci roku 2006 registrováno 152 výrobců biopotravin, na konci roku 2007 to bylo 253 výrobců a nyní je jejich počet již 375.

Další informace o kampani „Ekologické zemědělství. Šetrné k přírodě, prospěšné pro vás." a sadu marketingových propagačních nástrojů v tiskové kvalitě, tzv. „toolbox", který mohou za určitých podmínek zdarma využívat zájemci z celé EU, naleznete na stránkách www.organic-farming.europa.eu.

Komentář Green marketing:

Evropská komise spustila kampaň, několikrát odloženou z důvodu nedostatku financí, aby informovala spotřebitele o výhodách biopotravin a podpořila ty, kteří se pohybují na stále rostoucím trhu s biopotravinami. Hlavním sloganem je „Ekologické zemědělství. Šetrné k přírodě, prospěšné pro vás." Ale přes určité podtextové sdělení, které naznačuje zdravotní výhody konzumace biopotravin, Evropská komise odmítá upřednostnit podporu ekologickému zemědělství na úkor konvenčního.

Michael Mann, mluvčí zemědělského odboru Evropské komise, řekl, "Nedáváme ekologickému zemědělství přednost před konvenčním. Pouze poskytujeme marketingové nástroje na pomoc k rozvoji ekologického sektoru, čímž pomáháme spotřebitelům dělat vlastní rozhodnutí, které výrobky kupovat."
Přesto se zdá, že sdělení „ekologické zemědělství je dobré pro vás a pro přírodu" je odvážnější a otevřenější než dřívější sdělení.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,