Ekologičtí zemědělci projednali priority pro další období

PRO_BIO_CMYK.jpg Žádají Ministerstvo zemědělství ČR, aby ke zvýšení produkce biopotravin pomohlo například podporou marketingových aktivit  

Zástupci ekologických zemědělců z PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců včera na valné hromadě projednali prioritní otázky, kterými se budou zabývat v následujících měsících.  Mimo jiné se soustředí na zviditelnění českých biopotravin.

„Ty by dle plánu v budoucnu měl spotřebitel jasně odlišit na první pohled“ okomentovala Kateřina Nesrstová, manažerka svazu PRO-BIO.

Dalším důležitým bodem včerejšího jednání byly také připomínky k novelám zákona o ekologickém zemědělství a veterinárního zákona. Ekologičtí zemědělci z PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců také oficiálně zareagovali na připravované kroky Agrární komory ČR v oblasti zatížení intenzitou chovu hospodářských zvířat na hektar trvalých travních porostů.

Valná hromada reagovala na současnou situaci a přijala následující usnesení: „Na základě schválení Akčního plánu ČR pro rozvoj ekologického zemědělství v letech 2011 – 2015, ekologičtí zemědělci připomínají ministerstvu zemědělství a vládě ČR, že zvyšování minimální intenzity zatížení nepřispěje ke zvyšování produkce biopotravin, kterou akční plán stanovil.  Jsme důrazně proti navýšení limitů povinného zatížení zemědělské půdy z 0,2 na 0,35 VDJ/ha TTP a od roku 2012 na 0,5 VDJ/ha TTP, jsme však ochotni vést konstruktivní diskuzi o maximálním zatížení do 0,3 VDJ/ha TTP od 2013. Žádáme Ministerstvo zemědělství ČR, aby realizovalo zvýšení produkce biopotravin například formou podpory marketingových aktivit, zjednodušením veterinární legislativy pro umožnění porážky zvířat na farmě a následného odbytu formou přímého prodeje. “

V čele PRO-BIO svazu ekologických zemědělců se v budoucím období objeví nová krev. Vedení svazu si od tohoto kroku slibuje oživení. „V minulém období se výborně osvědčila spolupráce volených zástupců regionálních center, tedy ve většině případů poradců, a dovolených hospodařících zemědělců. Ti přináší podněty přímo z praxe a především zdravý selský rozum,“ uvedla Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. V radě PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců se tak objevil nově Josef Abrle mladší z Pavlova. Ten navíc bude reprezentovat velmi slibně se rozvíjející se oblast ekologického vinařství.

PRO-BIO  Svaz ekologických zemědělců má v současné době 656 členů. Sdružuje 581 farmářů, 75 bioprodejen a 275 členů PRO-BIO Ligy, sekce pro spotřebitele. Centrála svazu sídlí v Šumperku.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,