Ekologické krabice Boxo jsou na testování v Praze 10 v hypermarketu i na farmářském trhu

boxo_1.jpg Patentovaný systém krabic Boxo, farmářské trhy na Kubáni a hypermarket Tesco ve vršovickém Edenu připravily pro obyvatele Prahy 10 jedinečnou příležitost.  

Jako první ve střední a východní Evropě si zákazníci Tesco Eden mohou vyzkoušet praktický, úsporný a ekologický nákupní systém - nakupování do praktických krabic z recyklovaného papíru. „Mezi hlavní benefity patří především úspora času, přehlednost a jednoduchost,“ říká Petr Baše, který tuto ekologickou formu zavádí, „navíc je s krabicí Boxo nakupování i následná přeprava zakoupeného zboží výrazně jednodušší.“

V zahraničí už si šikovné krabice vyzkoušeli spotřebitelé ve Velké Británii, Německu, Švýcarsku a Holandsku. „Krabice Boxo jsou určeny pro zákazníky, které už nebaví nakupování do jednorázových igelitových tašek, které se často již po prvním použití protrhnou, a zároveň jim není lhostejné prostředí, ve kterém žijí,“ uvádí Baše. Málokdo ví, že pohozené „igelitky“, které vítr odnese do lesů, rybníků, řek a moří, mají ročně na svědomí životy více než miliardy vodních ptáků a savců, kteří zemřou v důsledku vdechnutí útržku plastové tašky. A jaké jsou hlavní benefity této šikovné nákupní krabice? „Je to především úspora času, přehlednost a jednoduchost,“ vysvětluje Baše. „S krabicí Boxo je nakupování i následná přeprava zakoupeného zboží výrazně jednodušší.“ Při příchodu do supermarketu si zákazník vezme u vchodu krabici, která je konstruována tak, aby se vešla do nákupního vozíku. Do krabice poskládá zboží, z košíku je přemístí na pás a po zaplacení snadno a rychle naskládá nákup zpět do krabice (nebo do více krabic) a dá do vozíku. Šikovnou krabici lze bez problémů přemístit do vozu, aniž by se nákup během cesty rozsypal či poničil.

Šikovná ekologická a česká krabice

Z krabice lze jedním pohybem udělat placku a příště ji jedním pohybem opět rozložit -  je určena pro vícenásobné použití. Nelze opomenout ani ekologický aspekt. „Krabice je stoprocentně recyklovatelná a zajímavým faktem také je, že výroba krabic probíhá přímo v České republice,“ uvádí argumenty Petr Baše. Díky opakovatelné použitelnosti je tento nákupní systém šetrný k životnému prostředí. Šikovná krabice značně snižuje spotřebu jednorázových plastových tašek a reaguje tak na celosvětový trend jejich omezování. „Při 250 miliónech nákupů v řetězcích v ČR a použití průměrně 2 plastových tašek na nákup, je jejich roční spotřeba cca 500 miliónů kusů,“ vysvětluje. Právě obyvatelé Prahy 10 jako první mohou tento nový způsob nakupování vyzkoušet v nákupním domě Tesco ve vršovickém Edenu až do poloviny července. „Boxo je možné prohlédnout a otestovat také na farmářském trhu na Praze10 na Kubáni a na Ekofestivalu na Náměstí Míru v polovině července.

Zdroj: http://ceskydomov.cz/praha-10/

 

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,