Eko Bio Rodina letos s novými kategoriemi

logo_eko_bio_rodina.jpg Projekt s názvem Eko Bio Rodina odstartoval na veletrhu Biostyl na pražském Výstavišti svůj druhý ročník.  

Tematická soutěž je, jak z názvu vyplývá, primárně určena rodinám, zejména s malými dětmi, a podporuje kromě zdravého přístupu k eko a bio komoditám také kreativitu a společně strávený čas členů rodiny. Soutěž organizuje stejně jako v loňském roce Vydavatelství Propolis, s. r. o., spolupořadatelem se stala společnost Brána k dětem, jejímiž zákazníky jsou právě rodiny, které se aktivně zajímají o svůj způsob života a jeho trvalou udržitelnost.

Co je soutěžním úkolem?

Úkolem soutěžících rodin je tvůrčím způsobem ztvárnit jejich vztah k ekologickému zemědělství, biopotravinám, nebo životnímu prostředí obecně. Zároveň by měli členové rodin ukázat, jak se jim daří tento vztah realizovat v praxi. Pojetí tohoto úkolu už je pak na každé rodině zvlášť a záleží jen na jejich členech, zda to bude napsaný rodinný příběh, fotoreportáž, komiks, obraz, koláž, výrobek z recyklovatelných materiálů nebo amatérské video. Na každém díle by ale měla spolupracovat celá rodina společně. „V loňském roce se nám přihlásilo 24 rodin s opravdu originálními dílky, mezi kterými byly třeba dva amatérské filmečky, kečup připravený na solárním vařiči nebo postavičky z odpadových materiálů, představovující celou jednu třídu mateřské školky,“ hodnotí loňský ročník Petra Kruntorádová z pořádajícího Vydavatelství Propolis.

ekobio_rodina_445.jpgNově jsou do soutěže zařazeny kategorie pro dětské kolektivy a kuchaře a kuchařky, vařící z biosurovin. Kolektivy dětí ze škol, školek, dětských domovů či výtvarných dílen mají za úkol vytvořit předměty z recyklovatelných materiálů. Autoři biorecpetů pak mají sepsat a případně nafotit svůj vlastní recept na libovolný pokrm, složený s co největšího množství biosurovin.

Soutěž byla vyhlášena v rámci tiskové konference k zahájení veletrhu Biostyl. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen vítězům proběhne v první polovině října a její výsledky určí odborná porota složená z eko a bio odborníků.

Co můžete vyhrát?

V každé kategorii udělí odborná porota pět cen – jednu hlavní a čtyři vedlejší. Mezi opravdu lákavými cenami, které věnují partneři projektu, jsou poukázky na nákup biopotravin, rodinné a dětské jízdenky na vlak, pobyt na ekofarmě, holistické aromamasáže, hračky pro děti, biopotraviny, ekodrogerie, potravinové doplňky, biokosmetika, čaje, koření, potřeby pro maminky a miminka, dárkové a upomínkové předměty, knihy a další. „Už loni byly ceny od našich partnerů opravdu atraktivní. A letos se snažíme, aby byly ještě bohatší a pestřejší, protože máme i více partnerů, kteří nám věnují pro soutěžící své výrobky a služby,“ láká Petra Kruntorádová potenciální soutěžící k aktivitě.

Kdo soutěž podporuje?

Soutěž má letos tři hlavní partnery. Prvním je Country Life, jedni z průkopníků bio v Česku, společnost, která v loňském roce oslavila už dvacet let existence. Druhým hlavním partnerem je svaz ekologických zemědělců PRO-BIO, který je odbornou, poradenskou i marketingovou záštitou ekologických zemědělců u nás. Třetí jsou České dráhy, jejichž účastí pořadatelé poukazují také na aspekt upřednostnění ekologického cestování vlakem.

Dalšími partnery jsou výrobce biosušenek a biokrekrů Biopekárna Zemanka, výrobce biočajů a biokoření Sonnentor, výrobci a dodavatelé certifikované přírodní biokosmetiky a přípravků pro aromaterapii Nobilis Tilia, český výrobce ekodrogerie z mýdlových ořechů Tierra Verde, prodejci a propagátoři tzv. superpotravin Iswari Superfood, internetový i kamenný obchod V bavlnce, který zaměstnává výhradně maminky na mateřské dovolené, výrobci biopotravin pro kojeneckou a dětskou výživu a dalších potravin pro zdravou výživu Goldim, Interspar a jejich řada biovýrobků Naturpur a také pořadatel veletrhu Biostyl společnost Felicius Media. Mediálním partnerem je informační portál Bio-info.

Doufám, že na Biostylu nalákámé hodně soutěžících a v říjnu bude z čeho vybírat,“ uzavírá Petra Kruntorádová, která během následujícího půlroku plánuje se soutěží navštívit mnohé další důležité bioakce v ČR.

Aktuální informace na http://www.ekobiorodina.cz/ a na facebooku.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,