ECOVOICE nabízí bio oblečení

women1.jpg V létě letošního roku začala na českém trhu působit rodinná firma ECOVOICE dovážející ekologické oblečení a biooblečení z přírodních materiálů.  

Na začátku všeho stál zájem o tradiční ale v současné době trochu opomíjené konopí. Mnozí lidé, vracející se ze zahraničí, si přiváželi z cest konopné oblečení a hledali na českém trhu podobné zboží. Manželé Festovi chtěli nejen vyhovět svým známým, ale hlavně změnit už zavedený odmítavý postoj veřejnosti vůči konopí. Snažili se proto vyhledat výrobce, který by splňoval jejich požadavky. V Čechách neuspěli, a tak začali spolupracovat s firmou Ecolution z rumunské Transylvánie a získali její výhradní zastoupení (www.ecolution.com). Ecolution nejenže vyrábí oblečení z konopí, ale navíc vše v biokvalitě. Letos v létě měli manželé Festovi z Humpolce možnost Rumunsko navštívit a vidět celý výrobní proces na vlastní oči. Konopí se pěstuje v severním Rumunsku a zpracovává se v několika provozovnách po celé zemi. Zpracování konopného vlákna je pouze mechanické a také barvení odpovídá přísným ekologickým nárokům. Ecolution má velmi široký sortiment, vyrábí oblečení, tašky, doplňky a dokonce i konopné boty.

ecovoice.jpg

Jediné co v jejich nabídce chybí, je dětské oblečení. Firma ECOVOICE se tedy začala velmi zajímat o bio bavlnu. Čím více informací získávali, tím více se kromě environmentálního aspektu objevoval také sociální aspekt výroby oblečení, kdy se stále více zákazníků začíná zajímat o původ oblečení, které nosí. K přívlastku „ekologické" se tedy přidalo také „vyrobeno na principu Fair Trade".

V současné době ECOVOICE spolupracuje se dvěma společnostmi, které vyrábí oděvy z bio bavlny. První je především v USA zavedená a oblíbená společnost Indigenous Designs. Jejich zboží vyrábějí převážně ženy v Peru a Guatemale, kde společnost spolupracuje s několika neziskovými organizacemi a místními komunitami. Je členem americké Fair Trade Federation a vyrábí oblečení nejen z bio bavlny, ale také z materiálů jako je např. tencel, alpaca a merino vlna. Doposud bylo na českém trhu z bio bavlny hlavně sportovní oblečení a prádlo. Díky ID přichází také elegantní a ležérní móda.

Druhou společností je Under the Nile, která se zaměřila hlavně na dětské a kojenecké zboží. Šijí z vysoce kvalitní egyptské bavlny a kromě oblečení se v Čechách objeví také jejich látkové hračky, které jsou vyrobeny stoprocentně z bio bavlny

Nejnověji zavádí EC OVOICE řadu z bio bavlny také od společnosti Ecolution. Velmi zajímavá je zejména nabídka několika druhů nákupních tašek s příznivou cenou, na které je možné nechat vytisknout zákazníkovo logo.

V této chvíli připravuje společnost ECOVOICE sportovní kolekci z bambusu, která by měla být k dostání na konci roku 2007.

Rodinnou firmu ECOVOICE a oblečení z přírodních materiálů čeká ještě dlouhá cesta, než lidé začnou akceptovat produkty s environmentálním a sociálním aspektem. Jako většina lidí, kteří nosí toto oblečení, chápou Festovi, že svět nepotřebuje další módní značku. Podstatou je respekt ke čtyřem věcem: respekt vůči tomu, z čeho jsou Vaše šaty zhotoveny, respekt vůči těm, kteří je vyrobily, respekt vůči místu, kde byly suroviny vypěstovány a respekt vůči lidem, kteří je nosí.

A to je vizí společnosti ECOVOICE. Více informací a přehled nabídky najdete na www.ecovoice.cz.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,