Dvě nové faremní mlékárny ve Zlínském kraji nabízejí kvalitní bio výrobky

Javornik_farm_prodejna_110.jpg Od letošního léta mohou zájemci zavítat na některou ze dvou ekologických farem v kraji, které zprovoznily zcela nové faremní mlékárny a vyrábějí pestrou škálu mléčných bio výrobků z kravského mléka.   

První malou mlékárnu uvedla letos do provozu Farma Kudlov s.r.o. u Zlína, druhá vznikla nedávno ve společnosti Javorník-CZ s.r.o. ve Štítné nad Vláří. Oba podniky hospodaří ekologicky, pamatují tedy na přírodu a pohodu zvířat, ale i na naše zdraví. Spotřebitelé mohou biomléko i různé bio výrobky zakoupit už přímo na obou farmách. Postupně se jejich produkce dostane jistě i do obchodní sítě.      

Farma Kudlov s.r.o. u Zlína chová několik dojnic plemene Pinzgau. Zvířata se od jara do podzimu pasou, dojí se přímo na pastvě. Zákazníkům nabízejí mléko pasterované i nepasterované. Vyrábějí z něj také tvaroh, čerstvý sýr solený, kořeněný i nakládaný, dále sýr pařený, tažený v bocháncích ve slaném nálevu, zaplétaný do copu nebo balený jako závitky s kořením. Vše v bio kvalitě. Farma obhospodařuje asi 360 hektarů a chová kromě krav na mléko i masný skot plemene Aberdeen Angus. Prodej mléčných výrobků je zajištěn na farmě ve všední dny od 8,00 do 16,00 hodin. V sobotu od 8,00 do 12,00 hodin. V neděli a ve svátek nepravidelně po domluvě.

Druhou faremní mlékárnu uvedla nedávno do provozu ekofarma Javorník-CZ s.r.o. ze Štítné nad Vláří. Otevřela v červenci zároveň i vlastní farmářskou prodejnu, kde své mlékárenské a pekařské výrobky nabízí zákazníkům. Najdete v ní pasterizované mléko, tvaroh, čerstvé měkké sýry, balkánský sýr, ale třeba i hermelín, zákys nebo jogurtové nápoje. Opět vše v bio kvalitě. Firma je vybavena i pro zajištění rozvozu výrobků. Ve farmářské prodejně můžete zakoupit také výrobky z vlastní pekárny, která zatím však ještě není v ekologickém režimu. Otevírací doba farmářské prodejny je od úterý do pátku od 6,30 do 16,30 hodin, kromě polední přestávky v čase od 11,30 do 12,30 hodin. Prodej mléka možný do vlastních nádob v úterý a pátek od 6,30 hodin do 8,00 hodin. Případné objednávky či dotazy můžete zaslat na e-mail objednávky@javor-st_cz (objedn%C3%A1vky@javor-st_cz) nebo vyřídit na telefonu 731 210 485.

Javornik.jpgJavorník-CZ s.r.o. chová na mléko český červenostrakatý skot. Obhospodařuje ekologicky kolem 1700 hektarů. Má i vlastní sady, další rostlinnou produkci i doplňkovou produkci sirných knotů a svící. K dispozici je rovněž nedávno zrekonstruovaný Penzion Javorník, který nabízí ubytování nebo možnost pořádání různých oslav či akcí.

Další informace o ekofarmách, výrobcích a prodejcích biopotravin ve Zlínském kraji a na Hodonínsku najdete v regionálním Katalogu ekologického zemědělství na stránkách Informačního střediska pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. ze Starého Hrozenkova www.iskopanice.cz. V regionu je už více než 400 ekologických zemědělců a přes 50 registrovaných zpracovatelů – výrobců biopotravin. Někteří z nich se představí brzy i na Bělokarpatském biojarmarku ve Velké nad Veličkou dne 22. srpna 2015, který se koná každoročně v rámci festivalu Ozvěny Horňácka

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,