Dokumentární filmy o tom, co máme pod pokličkou

Zeme_na_taliri_festival_logo_110.jpg Při příležitosti Světového dne výživy (16. říjen) pořádá analytické centrum Glopolis v Praze 4. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Země na talíři - AlimenTerre .  

Potraviny jsou základním kamenem našich životů, a přece o nich víme tak málo. Festival AlimenTerre proto odhaluje, co máme pod pokličkou a jak naše spotřeba potravin ovlivňuje dění v blízkých i vzdálených koutech planety.

Během 5ti večerů se můžete těšit na 6 dokumentárních filmů a navazující debaty s experty. Promítané filmy zachycují různé aspekty produkce potravin a související problémy, jež se objevují napříč kontinenty. Filmy nabízejí různé pohledy na věc a odpovědi na otázky: Co ještě mám na talíři, když si objednám steak? Na co potřebují semena svou banku? Můžeme potravinami plnit také nádrže našich aut? Jak si vypěstovat vlastní zeleninu, když žiju ve velkoměstě? ...a hlavně: Mohou mě muffiny dostat za mříže?

Festival Země na talíři - AlimenTerre se v řadě zemí těší mnohaleté tradici. Každoročně se pořádá například v Belgii, Francii, Polsku či mimo evropský kontinent v Togu a Beninu. V České republice se jedná o jediný festival, který se zabývá problémy globálního potravinového systému a snaží se rozkrývat příběhy našeho jídla. Jen v loňském roce ho navštívilo 450 diváků.

Zeme_na_taliri_festival445.jpgVstupenky na festival je možné zakoupit na pokladně kina Světozor a na internetových stránkách http://www.kinosvetozor.cz/ za 90 Kč. Pro držitele průkazky ZTP a ZTP/P je vstupné za 50 Kč. Vozíčkářům bude prostor zpřístupněn pomocí schodolezu.

FILMY:

Seeds of time (http://seedsoftimemovie.com) – film o nutnosti chránit genetickou rozmanitost zemědělských plodin a o jedné z nejlépe chráněných bank světa – semenné bance na Špicberkách

Muffin Man (http://users.telenet.be/cultuurlinks/muffinman.html) – film o tom, jak plýtvání potravinami a muffiny změní život jednoho muže

Plodná města (http://www.growingcitiesmovie.com) – road trip, který nám ukáže alternativní způsoby pěstování plodin ve velkoměstě

PlanEAT (http://planeat.tv/) – film odhaluje vliv nadměrné konzumace masa na nás samotné, ale také na přírodu a obyvatele Latinské Ameriky

Pálí nás palmový olej? – film o nenápadných zabijácích tropických lesů. V hlavní roli smažené brambůrky, čokoládové pomazánky a bionafta.

Země na prodej – vliv evropské politiky biopaliv sahá až na africký kontinent…

Zeme_na_taliri_festival_plakat.jpgFestival pořádá Glopolis, o.p.s. - od roku 2004 funguje jako nezávislé analytické centrum (think-tank) se zaměřením na globální výzvy a příslušné odpovědi české republiky a EU. Ve spolupráci s těmi, kteří utvářejí politiku, byznys a veřejné mínění, je naším dlouhodobým cílem zlepšit politickou kulturu a přispět k přechodu na chytrou ekonomiku, k energetické a potravinové zodpovědnosti.

Více aktuálních informací také na facebooku

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,