Dobrý rok pro „Chléb & víno“

chleb_a_vino_logo.jpg Od 27. dubna 2013 prezentuje Dolnorakouská zemská výstava „Chléb a víno“ v regionu Weinviertel 8 000 let fascinující kulturní historie.   

Výstavy „Chléb“ v Asparn an der Zaya a „Víno“ v Poysdorfu přilákaly až dosud 200.000 návštěvníků.

„Weinviertel nyní sklízí plody toho, co při přípravách zasel“, raduje se zemský hejtman Dr. Erwin Pröll. „Každý druhý host Dolnorakouské zemské výstavy navštíví předváděcí pekárnu na volném prostranství prehistorického muzea Dolního Rakouska v Asparn an der Zaya a vinařům se podařilo díky novému vinnému trhu v Poysdorfu zvýšit svůj obrat o 50 procent. Weinviertelská karta s bonusem „Bonuscard“ zaznamenala již obrat milion eur. Kancelář turistického ruchu pro Weinviertel se těší z více než 3 000 skupinových rezervací od provádění uličkami s vinnými sklípky  až po jízdy traktorem. A v neposlední řadě také díky Zemské výstavě je Mistelbach vedle Bludenze jediný okres v celém Rakousku, ve kterém nezaměstnanost klesla o 2,9 procent“, říká hejtman Pröll.

Das_Brotgericht.jpg„Zvláště nás těší, že všechny kulturní akce pořádané u příležitosti výstavy ‚Chléb & víno‘ jsou tak dobře přijímány“ doplňuje Kurt Farasin, jednatel Dolnorakouských zemských výstav. „Z 200 000 hostů jich dobrých 80 000 navštívilo komentované prohlídky s průvodcem. 4 000 návštěvníků se zúčastnilo našich interaktivních programů v laboratoři chleba a v požitkové dílně. To nás utvrzuje v naší strategii, že je třeba koncipovat výstavy jako individuální zážitek při hledání vlastního přístupu ke chlebu a vínu. Také další akce v regionu, od tradiční okresní vinařské slavnosti až po dnešní inovovaný svátek divočiny a hroznů (Wilden Trauben Fest) se těší u hostů zemské výstavy velké oblibě“, říká pan Farasin.

chleb_a_vino.jpgJeště do 3. listopadu 2013 se můžeme zakrojit do křupavé historie chleba v prehistorickém muzeu Dolního Rakouska v Asparn an der Zaya a nechat si nalít vše zajímavé kolem vinného moku na výstavní ploše v Poysdorfu  A se svými termálními lázněmi v Laa, regionálním muzeem v Mikulově, střediskem muzeí MZM (Museumszentrum) v Mistelbachu, skanzenem v Niedersulz a zámkem ve Wolkersdorfu doplní našich pět partnerů bohatý kulturní program.

Abyste se dozvěděli o Dolnorakouské zemské výstavě 2013 (Niederösterreichische Landesausstellung 2013) a o všech akcích v regionu více, staňte se fanouškem na facebooku Facebook nebo navštivte webovou stránku: www.noe-landesaustellung.at.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,