dm drogerie vidí v biopotravinách budoucnost

babylove.html Maloobchodní řetězec dm drogerie v červenci významně rozšířil svoji nabídku kojeneckých a dětských výživ v kvalitě bio. Dm nyní nabízí více než 40 výrobků pro nejmenší ve své vlastní značce babylove.  

„Pro dm drogerii je sortiment pro nejmenší děti naprosto zásadní. Většina nabízených výrobků pro děti je již v biokvalitě, postupně plánujeme stávající konvenční výrobky nahrazovat biovýrobky", řekla Bio-info Markéta Kajabová, sortiment manažerka dm drogerie.

babylove_bio_dm_1.jpegBiovýrobky vlastní značky babylove jsou cenově velmi blízké konvenčním výrobkům značky Hami a Sunárek. Lze tedy předpokládat, že zákaznice postupně přejdou na výrobky v biokvalitě.

Na podporu prodeje nových výrobků babylove připravila dm drogerie informační brožuru:                   dm_babylove_brozurka.pdf dm_babylove_brozurka.pdf (1,22 MB)

Kromě biopotravin pro děti vlastní značky babylove nabízí prodejny dm také biovýrobky značky Alnatura a HiPP.

Biopotraviny mají v prodejnách dm drogerie zásadní postavení. dm jich nabízí více než 360 položek, většinu tvoří výrobky značky Alnatura, ale dm nabízí biopotraviny i od českých výrobců: firem Amylon, Labeta, Semix Food a Biopekárny Zemanka. „Kategorie biopotravin nám i v letošním roce výrazně roste, nepociťujeme žádné zpomalení zájmu mezi našimi zákazníky", dodává Markéta Kajabová.

Ze všech v České republice působících maloobchodních řetězců mají biopotraviny v prodejnách dm jasně nejvýznamnější postavení v rámci prodejní plochy. dm také jako první z maloobchodník na českém trhu zařadila do sortimentu potraviny pocházející z fair trade obchodu, ekologické výrobky pro domácnost a ekologické plenky. To vše navíc k poměrně velmi širokému sortimentu kontrolované přírodní kosmetiky vlastní značky Alverde a značek Lavera a Weleda.

Pro dm drogerii tedy důraz na ekologii a udržitelnost rozhodně není jen „marketingovým nástrojem na vylepšení image". dm drogerie se stala nejvýznamnějším nákupním místem pro ženy orientované na zdravý životní styl. Během dvou let se řetězec promyšlenou skladbou zboží a důslednou komunikací se svými zákazníky stal významným hráčem na českém biotrhu. Sortiment je až překvapivě široký a tvoří značnou část potravinářského zboží prodejen dm. V roce 2008 byla dm třetím největším maloobchodníkem s biopotravinami dle uskutečněného obratu, po společnostech Penny Market a Billa.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,