Desáté Svatojánské slavnosti bylin se blíží

Svatojanske_slavnsoti_2011_1.jpg Již podesáté se na Vlčí Hoře v malebném Českém Švýcarsku konají Svatojánské slavnosti bylin.   

Tradiční oslava letního slunovratu je spojená s večerním rituálem svěcení věnce, který slavnosti v pátek 20. června zahájí.  Na sobotu 21. června je připraven bohatý program pro malé i velké – hudba, divadlo, odborné přednášky, tvůrčí dílny, trh řemesel a regionálních výrobků.

O tom, jak k nám naše tělo hovoří prostřednictvím nemocí, promluví v sobotu odpoledne přední český internista a rehabilitační lékař Jan Hnízdil, který se dlouhodobě věnuje komplexní a psychosomatické medicíně. Další přednášky, tentokrát nazvané „Přednášky pod jasanem“, se budou věnovat tématům živé stravy, Montessori jako metodě pro vzdělávání, dále zemědělství jako příležitosti k sociální proměně, nebo energetickému vlivu potravin na náš organismus či družstevnictví jako filosofii spolupráce.

Sobotní program se bude odehrávat souběžně na hlavním pódiu, kde se budou střídat hudební a divadelní představení, v přednáškovém sále přilehlých budov a také na unikátní permakulturní zahrádce, kde vedle komentovaných prohlídek najdete i laboratoř v přírodě, tvůrčí dílny pro děti i dospělé, ukázky řemesel, i masážní stany. O zdravotních potížích se pak můžete poradit s primářem Janem Miklánkem, lékařem a léčitelem, který se specializuje na alternativní medicínu.

Svatojanky_web445.jpgSoučástí slavností je i minitržiště, na kterém pořídíte přírodní kosmetiku, osobité rukodělné výrobky z textilu, kůže či dřeva a řadu produktů od lokálních výrobců. K dispozici budou i stánky s občerstvením, například vegetariánským.

Nechte se také zlákat k výletům do okolí – například na nedalekou rozhlednu na Vlčí Hoře, zdatnější turisté se mohou vydat na zříceninu hradu Krásný Buk či po Köglerově naučné stezce, která mapuje zdejší geologický vývoj.

Svatojánské slavnosti bylin připravilo Občanské sdružení Nobilis Tilia a konat se budou v areálu společnosti Nobilis Tilia s. r. o., který najdete nedaleko městečka Krásná Lípa, v obci Vlčí Hora – mapa zde.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,