Desáté BIOSLAVNOSTI „Na dovolenou s PRO-BIO“

St__nek_PRO_BIO110.jpg Srdečně Vás zveme na 10. jubilejní ročník letního festivalu BIOSLAVNOSTI, který se koná 11. července 2015 v areálu společnosti PRO-BIO , s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem.  

Náš tradiční festival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu bude letos provázet slogan „Na dovolenou s PRO-BIO“. Celý den bude věnován tématu - možnosti zdravého, snadného a chutného vaření na cestách a dovolených.

Bio_trh_foto_V__clav_Hubata445.jpgBio vaření – snadno-rychle-chutně

Představíme Vám ucelený sortiment našich směsí řady BIOLINIE určené k rychlé přípravě pokrmů z biosurovin. Základem jejich složení jsou tzv. zapomenuté suroviny, jako je pohanka, špalda či jáhly, které jsme zpracovali do tradičních českých receptur, či mezinárodní suroviny jako rýže, bulgur či kuskus upravené ve stylu exotické kuchyně.

Exkurze

Po celý den budou otevřeny prostory firmy k nahlédnutí a seznámení s jednotlivými provozy. Zájemci se mohou těšit na prohlídku našeho mlýna, bezlepkového mlýna, balírny i skladů a proniknout do celého procesu výroby – od zrníček až po zabalené konečné mouky, krupice a další produkty.

Bio jarmark

Na bio jarmarku Vás budou čekat farmářské stánky se sortimentem PRO-BIO i produkty bio zelinářů, mlékařů, pekařů a dalších.

Bio občerstvení

Bio občerstvení bude zajištěno v průběhu celého dne. Můžete se těšit na masové speciality z bio jehněčího a bio hovězího masa z místních ekofarem Agrisen a Marwin – hovězí guláš, jehněčí steaky, klobásky, beran na grilu.  Restaurace Rebio z Brna připraví vegetariánské a veganské pokrmy, včetně fresh nápojů, ovocno smetanové zmrzliny a výborných zákusků. Mlsným jazýčkům nabídneme nejoblíbenější pohankové palačinky. A během dne na vás čeká celá řada ochutnávek včetně zmiňovaných rychlých směsí BIOLINIE.

Host – Kamila Špráchalová

Jako hlavní letošní host přijala pozvání česká herečka a dabérka Kamila Špráchalová, která je nadšenou kuchařkou a propagátorkou biopotravin.

Kamila___pr__chalov___host_BIOSLAVNOSTI_2015_445.jpgOriginální hudba

Nedílnou součástí BIOSLAVNOSTÍ je i hudební program. Ten letos odstartuje v odpoledních hodinách kapela Helemese, následovat bude kapela Hromosvod s Vladimírem Mertou, které na pódiu vystřídají The Finally a Cocoman & Solid Vibes a pozdní večerní hodiny budou patřit Supergroup Cz.

Pestrý program pro děti

Děti si užijí program s ekologickou tématikou ve Špaldíkově dětském koutku připravený šumperským Střediskem ekologické výchovy Doris. Na děti budou čekat tvořivé dílničky s tématem "vaření a cestování", ve kterých si vyrobí praktické pomůcky na své letní výlety - například bylinkovou sůl či vlastní mýdlo. V teepee si vyzkouší uvařit z biopotravin svůj pokrm přímo nad ohněm v kotlíku. Chybět nebudou ani pohybové aktivity - trampolína, slackline či lezení po stromech s využitím Monkey setu.

Bio_postavi__ky_foto_V__clav_Hubata.jpgZa téměř deset  let svého trvání se BIOLAVNOSTI staly důležitou společenskou akcí v regionu. Kvalitní a dobré jídlo, pestrý program, neotřelá hudba a především prázdninová zábava a radost pro celou rodinu přilákaly v loňském roce do Starého Města pod Sněžníkem přes 3 200 návštěvníků.

"Kulinářské hudební Bioslavnosti 2015 finančně podpořil Olomoucký kraj."

Více informací k BIOSLAVNOSTEM 2015 naleznete postupně na webových stránkách www.probio.cz  a na facebookovém profilu https://www.facebook.com/probio.eu

Těšíme se na Vás
Tým PRO-BIO, s.r.o.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,