Čtvrté Pivo na Náplavce

Pivo_na_N__plavce3.jpg V pátek 17. 6. od 14 do 22:00 a v sobotu 18. 6. od 10 do 22:00 přivítá náplavka pražského Rašínova nábřeží již čtvrtý ročník festivalu Pivo na Náplavce.   

Na 50 malých, mini a létajících (neboli kočovných) pivovarů přijede představit své nejlepší speciály, některé s sebou přivezou také vlastní limonády pro naše nejmenší nebo pro ty, kteří alkoholu neholdují.

Jako každoročně bude mít festival i své vlastní pivo vyrobené vítězem hlasování návštěvníků o nejoblíbenější pivovar předchozího ročníku a pojmenované po jednom
z plaveckých stylů. Tentokrát půjde o světlou dvanáctku s názvem Vltavský kraul, byla vyrobena Sedlčanským pivovarem Krčín a bude jí připraveno 500 litrů.

PNN_2016__6_445.jpgZ gastronomie budete moci ochutnat např. rybí hranolky z třeboňských kaprů, husí speciality, raclette, Pivrncův hovězí chilli guláš, teplé i studené pastrami sendviče, slané palačinky, vynikající donuty nebo pivní zmrzlinu.

Nebude chybět ani tradiční bleší trh s pivními suvenýry, těšit se lze také na autogramiádu kreslíře Petra Urbana, duchovního otce věhlasného Rudy Pivrnce, autogramiádu Josefa Michovského, spoluautora novinky na knižním trhu „Pivovary Mělnicka“, tvůrci turistické hry Pivní stopou vám ukážou, že pít se dá nejen s mírou a rozumem, ale že se při něm můžete i lecčemu přiučit, a vůbec poprvé zde Pražanům bude představen unikátní chmelařský a pivovarnický betlém vytvořený řezbářem Liborem Daenemarkem a keramikem Jiřím Duchkem.

Samozřejmostí bude i hudební program, v rámci kterého vystoupí kapely Ting, So Fine, Velvet Underground revival, Shum Davar, The Documents, Delta Blues Jam, Jamie Marshall & Amplified Acoustic Band a DJ Kid Dynamite.  

Vstup na akci bude zdarma, podmínkou degustace piv však bude koupě degustačního setu sestávajícího z festivalového skleněného džbánku, katalogu, propisky a pivního tácku. V nabídce bude i skleněný džbánek s logem festivalového piva Vltavský kraul.

Na festival bude navazovat farmářský trh „Náplavka“, který bude probíhat v sobotu od 8 do 14:00.

PNN_2016__7_445.jpgPřijďte ochutnat piva a limonády sládků z malých českých pivovarů a minipivovarů, zakousnout mnoho dobrot hodících se k pivu, zhodnotit šikovnost autorů pivovarnického betlému a třeba si i poslechnout příjemnou muziku.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a místostarosty MČ Praha 2 Jana Korsesky.

Kompletní seznam zúčastněných pivovarů naleznete níže. Další informace na www.pivonanaplavce.cz a www.farmarsketrziste.cz.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft duben rgt
Po Út St Čt So Ne
14     1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,