COOP nabídne zákazníkům biopotraviny

Maloobchodní řetězce COOP TUTY, COOP TEMPO, COOP TIP a COOP TERNO nabídnou svým zákazníkům od listopadu na 50 druhů biopotravin, většinou od tuzemských ekofarmářů a výrobců.  

Oznámil to na výstavě Země živitelka předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev Zdeněk Juračka u příležitosti výstavy Země živitelka.

"Působíme hlavně na venkově, v menších městech a obcích. Chceme proto, aby vesnický občan kupoval právě český výrobek, pocházející z české prvovýroby. Přitáhne to ale k nám i náročnějšího zákazníka, který tento sortiment hledá," poznamenal Juračka. Ekologicky vyrobené zboží bude pro prodejny COOP nakupovat centrála COOP Centrum.
Od začátku listopadu bude na více než 400 prodejnách zmíněných řetězcových prodejen COOP dostupných na 50 druhů biopotravin. „Díky prodejnám COOP se biopotraviny stávají opět dostupnější pro širokou českou veřejnost, a to včetně zákazníků v menších městech a obcích", říká Zdeněk Juračka. V dalších fázích budou biopotraviny nabízeny i v prodejnách COOP v menších obcích.

Biopotraviny budou v prodejnách soustředěny do speciálně vyrobeného nerezového Bio regálu atraktivního vzhledu ve dvou velikostních variantách. „Snažíme se tak našim zákazníkům maximálně zjednodušit orientaci a usnadnit jim výběr", říká Josef Holub, ředitel nákupní centrály COOP Centrum, která bude biopotraviny pro prodejny COOP nakupovat. Sortiment 50 biopotravin zahrnuje kompletní nabídku základních potravin tak, aby z nich zákaznice byly schopny připravit chutný bio oběd či večeři. Nabídne také zdravé svačiny pro děti či mléčné výrobky na snídani.

Při výběru sortimentu byl kladen velký důraz na to, aby biopotraviny pocházely pokud možno co nejvíce z českých ekofarem a od českých výrobců. „Na dlouhodobé spolupráci s českými dodavateli si velice zakládáme a rádi bychom jim pomohli růst tak, aby byli schopni naše prodejny zásobovat především biopotravinami českého původu", dodává Juračka.

Nabídka bude obsahovat musli od české firmy Semix, nápoje od Tradice Bílých Karpat, sušenky od firmy bionebio či čaje od jihomoravské Sluneční brány. Pšeničnou mouku v několika verzích dodává česká firma TopBio, zrní pochází z českých ekofarem.

Všechny prodejny budou v úvodních týdnech zákazníkům nabízet ochutnávky, aby jim usnadnili rozhodování při výběru. Informační letáky, které budou dostupné zdarma na všech prodejnách, dále vysvětlí výhody konzumace biopotravin.

Maloobchodní řetězce COOP TUTY, COOP TEMPO, COOP TIP a COOP TERNO provozují v České republice více než 400 prodejen. Svaz českých a moravských spotřebních družstev sdružuje 59 spotřebních družstev, které provozují celkem 3.032 prodejen s celkovou prodejní plochou více než 400.000 m2 (největší síť maloobchodních prodejen v ČR) a zaměstnávají celkem 16.000 zaměstnanců. Obrat všech spotřebních družstev byl v loňském roce 26,2 mld. Kč.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
48             1
49 2 3 4 5 6 7 8
50 9 10 11 12 13 14 15
51 16 17 18 19 20 21 22
52 23 24 25 26 27 28 29
1 30 31          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,