Čokoláda Kit Kat od Nestlé bude fair trade

kit_kat_1.jpg Společnost Nestlé, jeden z největších výrobců potravin na světě, následuje příklad svého rivala, společnosti Cadbury, když oznámila, že její nejznámější značky čokolád Kit Kat bude od příštího roku používat suroviny pocházející z certifikovaného spravedlivého obchodu, fair trade.  

Nestlé, gigant trhu s rychloobrátkovým zbožím, při této příležitosti získal další výhru v oblasti publicity: tento krok uvítal a podpořil arcibiskup města Yorku, Dr. John Sentamu. „Dalším krokem je vyrábět všechny další výrobky z fair trade surovin – především moje oblíbené Yorkie“, dodal arcibiskup.

kitkat_fairtrade.jpgZda se to Nestlé podaří, záleží na tom, jestli budou farmáři v Pobřeží slonoviny schopni produkovat dostatečné množství kvalitních kakaových bobů. Tento krok společnosti Nestlé bude znamenat zvýšení obratu s výrobky fair trade o 43 milionů liber (více než 1 miliarda Kč) ročně.

 

Ve Velké Británii je ročně prodáno kolem milionu těchto tyčinek a společnost Nestlé inzeruje, že certifikace byla provedena zejména na pomoc farmářům produkujícím kakao.

Harriet Lamb z Fairtrade Foundation odhaduje, že farmáři z Pobřeží slonoviny by díky tomu mohli v letošním roce získat stovky tisíc liber navíc. „Významné množství kakaa, které je využito na výrobu tyčinek KitKat, otvírá nové možnosti pro tyto farmáře tím, že jim poskytuje udržitelnější živobytí a příležitost plánovat do budoucnosti.“ Stejného názoru je i ministr obchodu a rozvoje Gareth Thomas: „Tato aktivita přinese tisícům farmářů na Pobřeží slonoviny možnost se vymanit z chudoby.“

Jak již Bio-info informoval, onkurent Nestlé, společnost Cadbury, certifikovala Cadbury´s Dairy Milk, nejlépe prodávanou čokoládu ve Velké Británii v březnu 2009 a Hariet Lamb doufá, že aktivita společnosti Nestlé nastartuje rovnovážný a spravedlivější obchod s kakaem.

Eileen Maybin, též z Fairtrade Foundation říká, že je naděje, že další výrobci budou následovat příkladu těchto dvou společností. „Nestlé je jednou z největších potravinářských společností na světě. Společnosti sledují, co konkurenti dělají a předpokládáme, že tomu tak bude i v tomto případě.“

David Rennie, výkonný ředitel Nestlé Confectionery uvádí, že společnost prodá více tyčinek KitKat ve Velké Británii, než kdekoli jinde. „Spotřebitelé v Británii se daleko více zajímají o to, kde získáváme suroviny pro výrobu jejich oblíbených produktů. Certifikace naší nejrozšířenější a nejoblíbenější značky je jednou z cest, jak se snažíme o zlepšení životů mnoha farmářů a jejich rodin, kteří se zabývají produkcí kakaa.“

Už 15 let nabízejí aktivity Fair Trade farmářům v rozvojových zemích lepší ceny za jejich produkty. Při dodržení podmínek získají producenti garantovanou minimální cenu a k tomu prémii více než sto liber za tunu produktu, která je využita pro obchodní nebo sociální rozvoj.

Známka Fairtrade se již objevuje na více než 4 500 produktech ve Velké Británii, nicméně pořadatelé FT kampaní doufají v další zvyšování jejich množství. Minulý rok bylo utraceno za Fair Trade zboží v Británii více než 700 milionů liber, což je o více než 200 milionů víc, než v roce 2007.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,