Čokoláda Kit Kat od Nestlé bude fair trade

kit_kat_1.jpg Společnost Nestlé, jeden z největších výrobců potravin na světě, následuje příklad svého rivala, společnosti Cadbury, když oznámila, že její nejznámější značky čokolád Kit Kat bude od příštího roku používat suroviny pocházející z certifikovaného spravedlivého obchodu, fair trade.  

Nestlé, gigant trhu s rychloobrátkovým zbožím, při této příležitosti získal další výhru v oblasti publicity: tento krok uvítal a podpořil arcibiskup města Yorku, Dr. John Sentamu. „Dalším krokem je vyrábět všechny další výrobky z fair trade surovin – především moje oblíbené Yorkie“, dodal arcibiskup.

kitkat_fairtrade.jpgZda se to Nestlé podaří, záleží na tom, jestli budou farmáři v Pobřeží slonoviny schopni produkovat dostatečné množství kvalitních kakaových bobů. Tento krok společnosti Nestlé bude znamenat zvýšení obratu s výrobky fair trade o 43 milionů liber (více než 1 miliarda Kč) ročně.

 

Ve Velké Británii je ročně prodáno kolem milionu těchto tyčinek a společnost Nestlé inzeruje, že certifikace byla provedena zejména na pomoc farmářům produkujícím kakao.

Harriet Lamb z Fairtrade Foundation odhaduje, že farmáři z Pobřeží slonoviny by díky tomu mohli v letošním roce získat stovky tisíc liber navíc. „Významné množství kakaa, které je využito na výrobu tyčinek KitKat, otvírá nové možnosti pro tyto farmáře tím, že jim poskytuje udržitelnější živobytí a příležitost plánovat do budoucnosti.“ Stejného názoru je i ministr obchodu a rozvoje Gareth Thomas: „Tato aktivita přinese tisícům farmářů na Pobřeží slonoviny možnost se vymanit z chudoby.“

Jak již Bio-info informoval, onkurent Nestlé, společnost Cadbury, certifikovala Cadbury´s Dairy Milk, nejlépe prodávanou čokoládu ve Velké Británii v březnu 2009 a Hariet Lamb doufá, že aktivita společnosti Nestlé nastartuje rovnovážný a spravedlivější obchod s kakaem.

Eileen Maybin, též z Fairtrade Foundation říká, že je naděje, že další výrobci budou následovat příkladu těchto dvou společností. „Nestlé je jednou z největších potravinářských společností na světě. Společnosti sledují, co konkurenti dělají a předpokládáme, že tomu tak bude i v tomto případě.“

David Rennie, výkonný ředitel Nestlé Confectionery uvádí, že společnost prodá více tyčinek KitKat ve Velké Británii, než kdekoli jinde. „Spotřebitelé v Británii se daleko více zajímají o to, kde získáváme suroviny pro výrobu jejich oblíbených produktů. Certifikace naší nejrozšířenější a nejoblíbenější značky je jednou z cest, jak se snažíme o zlepšení životů mnoha farmářů a jejich rodin, kteří se zabývají produkcí kakaa.“

Už 15 let nabízejí aktivity Fair Trade farmářům v rozvojových zemích lepší ceny za jejich produkty. Při dodržení podmínek získají producenti garantovanou minimální cenu a k tomu prémii více než sto liber za tunu produktu, která je využita pro obchodní nebo sociální rozvoj.

Známka Fairtrade se již objevuje na více než 4 500 produktech ve Velké Británii, nicméně pořadatelé FT kampaní doufají v další zvyšování jejich množství. Minulý rok bylo utraceno za Fair Trade zboží v Británii více než 700 milionů liber, což je o více než 200 milionů víc, než v roce 2007.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,