Chybí vám farmářské trhy? Objednejte si farmářskou bedýnku!

Country_Life_mala_bedynka_1.jpg Občanské sdružení Archetyp, organizátor Farmářských tržišť Kubáň, Jiřák a Náplavka, uvádí do života v těchto dnech na území Prahy systém farmářských bedýnek pro všechny, komu v této roční době schází možnost nakupování na trzích.  

Co najdete v bedýnkách a jak to funguje? 

Registrace a informace najdou zájemci na www.farmarsketrziste.cz. „V bedýnkách se bude objevovat zimní česká zelenina a ovoce: červená a žlutá cibule, český česnek, kedlubny, kapusta, mrkev, celer, petržel, červená řepa, červené a bílé zelí, různé odrůdy brambor, čerstvá petržel kudrnka a kopr, pórek, jablka, hrušky, ořechy, ale může tam být i domácí chléb nebo české domácí těstoviny. Samozřejmě ne vždy všechno najednou, ale průběžně. Každá bedýnka bude vždy trochu jiná. Kapustu nebo zelí si totiž nekupujete každý týden. K zelenině si budete moci systémem e-shopu vždy a pravidelně doobjednat vajíčka z welfare farmy, lesní med, jogurty, sýry a tvaroh. Pokaždé jiné budou i doplňky pro masojedlíky, které budou každou bedýnku doprovázet a které si můžete (anebo nemusíte) doobjednat také kuře z kvalitní ho „pomalého“ faremního chovu, špičková domácí tlačenka, pravá domácí maďarská čabajka, a další. V nabídce se bude scházet takové „Best of“ Farmářského tržiště, jak jsem je v sezóně dobře poznal,“ říká Jiří Sedláček.

„Chceme, aby zelenina v bedýnkách i nabídka doplňků tvořily kuchařsky kombinovatelný celek, například kuře, kořenová zelenina, jogurt, vlašské ořechy, jablka jsou základem několika skvělých jídel od polévky, hlavní jídla až po salát a dezert a v jedné dodávce se tyto ingredience sejdou a to v čerstvém stavu.

Man__el___s_bed__nkou_1.jpgPro ty, kdo se budou chtít inspirovat, jak ingredience využít, bude na webu ke stažení vždy několik typů a receptů, pro dospělé i pro děti. "Sama jsem donedávna byla členem bedýnkovém systému, tak znám i jeho slabiny - vím, že není jednoduché najít recepty pro celer, kapustu, červenou řepu tak, aby to jedli i děti a muži. Mám ale právě takovou levnou, jednoduchou a mnohdy neoblíbenou zeleninu v kuchyni moc ráda a před několika lety jsem se stala spoluautorkou kuchařky zaměřené právě na tuhle nedoceněnou sezónní zeleninu, tak, aby vyhovovala současné rodině, máme tedy materiál „jak na to“, říká Šárka Sedláčková, spoluzakladatelka sdružení.

Na jaře a v létě bude výběr ovoce a zeleniny v bedýnkách samozřejmě odlišný od zimní a předjarní sezóny, přibude postupně český chřest a saláty, pak košťály, brukve, z ovoce jahody, třešně, broskve a meruňky, a v tom je právě kouzlo bedýnek…          

Zdroj a foto: Archetyp

Mohlo by vás také zajímat:

Od dubna opět trhy na Toulcáku v Praze

USA: počet celoročních farmářských trhů rychle roste

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,