Český ekologický prací gel nově v nabídce prodejen dm

Y_B_logo_1.jpg Od listopadu 2010 nabízejí vybrané prodejny dm ekologicky šetrný prací gel z mýdlových ořechů. Prací gel vyrábí v České republice brněnská firma Tierra Verde.  

Y&B Gel na praní_1.jpgTekutý prací gel značky YELLOW&BLUE je vyrobený na bázi rostlinných saponinů, které jsou získávány extrakcí z mýdlových ořechů v biokvalitě. Je to první výrobek tohoto druhu vyráběný v České republice. Prací gel YELLOW&BLUE je určený pro praní bílého i barevného prádla, umožňuje praní i při nižších teplotách. Přípravek obsahuje přírodní levandulovou silici, která prádlu propůjčí lehkou levandulovou vůni. Neobsahuje žádné ropné látky, fosfáty a barviva a zaručuje tak nejen šetrnost k životnímu prostředí, ale je také skvělou alternativou pro pokožku citlivou na syntetické prací přípravky. „Společnosti  dm drogerie markt s.r.o. není životní prostředí lhostejné a snaží se přispívat k udržitelnému rozvoji. dm proto zavádí do svého sortimentu ekologické prací prostředky a tím dává zákazníkovi možnost volby,“ řekla Eva Vaněčková, PR manažerka společnosti dm drogerie markt.

Šetrný k přírodě s výbornou účinností

Nata__a_Folt__nov__.jpg„Prací gel z mýdlových ořechů je zajímavý zejména tím, že jeho používání minimalizuje zátěž životního prostředí,“ říká Nataša Foltánová, majitelka společnosti Tierra Verde, jež prací gel vyrábí. Prací gel YELLOW&BLUE totiž neobsahuje žádné chemická látky, jako jsou ropné deriváty, fosfáty, chlór, syntetické barviva a parfemaci, enzymy, odpěňovače či opticky zjasňující látky. Nataša Foltánová doplňuje: „Hlavní účinnou složkou pracího gelu je tak zvaný mýdlový ořech, což je obnovitelná surovina, jejíž sklizeň a zpracování zajišťuje obživu ženám v Indii.“

Skvělý poměr mezi cenou a výkonem

Koncentrovaný Prací gel YELLOW&BLUE je balen v 1000ml láhvi. Toto množství umožní při běžném znečistění a měkké vodě 33 pracích dávek. Prací gel je tak nejen velmi úsporný co se týče spotřeby obalů, ale také příznivý z hlediska ceny za prací dávku. Při maloobchodní ceně 139 Kč za litr bude průměrná prací dávka stát 4,20 Kč. U podobných zahraničních tekutých ekologicky šetrných výrobků se cena pohybuje okolo 12 Kč za prací dávku, u prášku dokonce 18 Kč na dávku. U běžného značkového přípravku stojí prací dávka v rozmezí od 4,50 do 7 Kč.

Ženy ženám

Příběh mýdlových ořechů začíná v podhůří Himalájí na severu Indie. Rostou tam stromy plodící mýdlové ořechy, které sklízejí a zpracovávají tamní ženy. Samy tento malý zázrak přírody odnepaměti používají pro očistu těla i praní prádla.

zpracovani_mydlovych_orechu1.jpg„Používáním výrobků z mýdlových ořechů pomáhají české ženy indickým ženám, které ořechy sbírají a zpracovávají. Pro indické ženy je sklizeň a zpracování mýdlových ořechů zdrojem příjmů a nezávislosti. Pro vás je používání výrobků YELLOW&BLUE zárukou účinného praní bez obav z nepříznivých reakcí na syntetické prací prostředky. Mýdlové ořechy zpracováváme nejšetrnější metodou extrakce za studena, která zachovává nejvyšší účinnost přírodních saponinů. Výtažek je pak použit pro výrobu našich ekologicky šetrných pracích prostředků,“ říká Nataša Foltánová. „Každý z nás usilujeme o to odevzdat ze sebe světu to nejlepší, co v nás je. Je to jedna z cest k nalezení sebe sama a k uskutečnění vlastního snu. Mým snem je pomáhat nám chránit náš svět - naše domovy - bezpečnými a ekologickými pracími a čistícími prostředky,“ vysvětluje své podnikatelské krédo Nataša Foltánová.

O společnosti TIERRA VERDE

Společnost TIERRA VERDE s.r.o. je česká firma vyrábějící ekologicky šetrné výrobky pro domácnost. Pod značY_B_logo_1.jpgkou YELLOW&BLUE nabízí ekologické prací a čistící prostředky, ve kterých využívá prací a čistící sílu mýdlových ořechů. Sortiment značky YELLOW&BLUE zahrnuje širokou řadu čistě přírodních, čistících prostředků pro domácnost, prací prášky v sypké i tekuté podobě a přípravky do myčky. Přírodní složení výrobků nezatěžuje životní prostředí, koncentrovaná forma zajišťuje maximální účinnost. Přípravky jsou vyráběny na přírodní bázi, proto chrání lidskou pokožku. Jedinečnost výrobků značky YELLOW&BLUE spočívá v jejich čistě přírodním základu, který zajišťuje snadnou biologickou rozložitelnost a nízkou toxicitou vůči životnímu prostředí. Výrobky YELLOW&BLUE a použité složky nejsou testovány na zvířatech. Plastové láhve, etikety i uzávěrky jsou 100% recyklovatelné. Výrobky YELLOW&BLUE koupíte v prodejnách zdravé výživy, vybraných prodejnách dm a internetových obchodech.

Ve těchto prodejnách dm prací gel YELLOW+BLUE koupíte:

Ekologický prací gel YELLOW&BLUE je k dostání ve vybraných prodejnách dm v těchto městech: Aš, Beroun, Brno, Česká Lípa, Český Krumlov, Děčín, Havířov, Hodonín, Hradec Králové, Hranice na Moravě, Chomutov, Chrudim, Jablonec n. Nisou, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Kladno, Kosmonosy, Liberec, Louny, Mělník, Most, Náchod, Olomouc, Ostrava -Poruba, Otvice – Jirkov, Pardubice, Písek, Plzeň, Praha, Prostějov, Příbram, Říčany, Svitavy, Šumperk, Tábor, Teplice, Trmice, Trutnov, Uherské Hradiště, Vsetín, Znojmo a Žďár n. Sázavou.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Příspěvky

Český ekologický prací gel nově v nabídce prodejen dm Odpovědět   Jana Krištoforyová 2. 05. 2011, 14:35:03
Zdravím všechny bio lidičky. Už týden sháním po Brně v DM drogeriích prostředek Yellow and Blue a tady ho rozhodně nevedou. Budu zkoušet jinde.
Český ekologický prací gel nově v nabídce prodejen dm Odpovědět   Michaela 3. 05. 2011, 01:44:11
Zdravím paní Janu.:) Prostředek Yellow and Blue od firmy Tierra Verde najdete i u nás na Nalok.cz http://www.nalok.cz/farmy/tierra-verde-s-r-o a můžete si jej i rovnou koupit. Snad jsem Vám pomohla a přeji pěkný nový týden.
Český ekologický prací gel nově v nabídce prodejen dm Odpovědět   Pavel 18. 05. 2011, 11:55:26
Taky jsem chtěl vyzkoušet nabídku nového mycího gelu, ale v Brně ani v Praze jsem bohužel výrobek v DM drogeriích nenašel, což je škoda, obzvláště, pokud se v článku prezentuje, že v těchto městech zakoupit půjde :( Nakonec jsem musel vzorkové 250ml balení koupit přes internet s poštovným přesahujícím 2x cenu výrobku, což se tedy opravdu vyplatí, jen co je pravda..
Český ekologický prací gel nově v nabídce prodejen dm Odpovědět   Natasa 26. 05. 2011, 12:39:51
Dobrý den,
výrobek je k odsání pouze ve vybraných prodejnách DM drogerie - pokud máte zájem, pošlu vám seznam. Také jej dostanete v prodejnách biopotravin, v Brně i v Praze téměř ve všech.
--
Nataša Foltánová
TIERRA VERDE s.r.o.
+420 511 119 820
+420 604 500 164
www.tierraverde.cz
Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,