Česko na mezinárodním setkání biovýrobců BioFach

biofach_logo1.jpg Biopotraviny všeho druhu a ze všech koutů světa, biokosmetiku, ale i hračky či módní doplňky z přírodních textilií – to vše a ve vysoké koncentraci najdou v těchto dnech ctitelé zdravého životního stylu, příznivci biopotravin a fandové ekologicky šetrné produkce i samotní ekozemědělci v Norimberku na veletrhu BioFach.  

České Ministerstvo zemědělství má na veletrhu národní expozici již počtvrté. Zahájení veletrhu, který se koná od 16. do 19. února a jehož hlavním tématem je letos „Světová výživa“, se zúčastnila delegace MZe vedená náměstkem ministra panem Jurajem Chmielem.

Veletrh představuje největší mezinárodní výstavu biopotravin a bioproduktů, ale i přírodní kosmetiky, textilií a bytových doplňků, hraček, dárků nebo módních doplňků z přírodních textilií či zemědělských potřeb a dalších produktů ekologického zemědělství.

„Jsem velmi rád, že má Česká republika zastoupení také na tomto veletrhu. Ukazuje se totiž, že stále více zákazníků a spotřebitelů klade důraz na ekologicky šetrnou produkci, vyhledává přírodní materiály a bioprodukty. Pro naše výrobce je zdejší účast dobrou možností prezentovat jejich firmy, ale také možností seznámit se s konkurencí a novými trendy v této oblasti,“ říká ministr Ivan Fuksa.

Veletrh představí zajímavé inovace, atraktivní speciální přehlídky a gastronomické zóny. Návštěvníci mají možnost ochutnat biopotraviny všechno druhu a ze všech koutů světa, seznámit se s nejnovějšími produkty i trendy ekologického zemědělství.

„Stejně jako v loňském roce najdete v hale pět na rozloze sto deset metrů čtverečních společnou expozici Ministerstva zemědělství a českých firem. V zahajovací den odpoledne proběhlo v české expozici setkání s vystavovateli a partnery - „České bioregio,“ přibližuje náměstek ministra zemědělství Juraj Chmiel.

Na veletrhu je již tradičně velká pozornost věnována biovínu. Díky nevídanému nárůstu zájmu o víno v ekologické kvalitě bude vínu zasvěcena i v letošním roce celá hala 4A norimberského výstaviště. Tradičně je také na veletrhu BioFach udělována cena za nejlepší biovíno a cena za nejlepší olivový bioolej.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,