Česko na mezinárodním setkání biovýrobců BioFach

biofach_logo1.jpg Biopotraviny všeho druhu a ze všech koutů světa, biokosmetiku, ale i hračky či módní doplňky z přírodních textilií – to vše a ve vysoké koncentraci najdou v těchto dnech ctitelé zdravého životního stylu, příznivci biopotravin a fandové ekologicky šetrné produkce i samotní ekozemědělci v Norimberku na veletrhu BioFach.  

České Ministerstvo zemědělství má na veletrhu národní expozici již počtvrté. Zahájení veletrhu, který se koná od 16. do 19. února a jehož hlavním tématem je letos „Světová výživa“, se zúčastnila delegace MZe vedená náměstkem ministra panem Jurajem Chmielem.

Veletrh představuje největší mezinárodní výstavu biopotravin a bioproduktů, ale i přírodní kosmetiky, textilií a bytových doplňků, hraček, dárků nebo módních doplňků z přírodních textilií či zemědělských potřeb a dalších produktů ekologického zemědělství.

„Jsem velmi rád, že má Česká republika zastoupení také na tomto veletrhu. Ukazuje se totiž, že stále více zákazníků a spotřebitelů klade důraz na ekologicky šetrnou produkci, vyhledává přírodní materiály a bioprodukty. Pro naše výrobce je zdejší účast dobrou možností prezentovat jejich firmy, ale také možností seznámit se s konkurencí a novými trendy v této oblasti,“ říká ministr Ivan Fuksa.

Veletrh představí zajímavé inovace, atraktivní speciální přehlídky a gastronomické zóny. Návštěvníci mají možnost ochutnat biopotraviny všechno druhu a ze všech koutů světa, seznámit se s nejnovějšími produkty i trendy ekologického zemědělství.

„Stejně jako v loňském roce najdete v hale pět na rozloze sto deset metrů čtverečních společnou expozici Ministerstva zemědělství a českých firem. V zahajovací den odpoledne proběhlo v české expozici setkání s vystavovateli a partnery - „České bioregio,“ přibližuje náměstek ministra zemědělství Juraj Chmiel.

Na veletrhu je již tradičně velká pozornost věnována biovínu. Díky nevídanému nárůstu zájmu o víno v ekologické kvalitě bude vínu zasvěcena i v letošním roce celá hala 4A norimberského výstaviště. Tradičně je také na veletrhu BioFach udělována cena za nejlepší biovíno a cena za nejlepší olivový bioolej.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,