České potraviny na farmářských trzích v Praze

Velkému zájmu o farmářské trhy se přizpůsobují jednotlivé městské části Prahy. Po farmářských trzích v Dejvicích a Klánovicích se otevírá také v Dolních Počernicích a na Praze 10.  

Dolní Počernice jsou po Dejvicích a Klánovicích další pražskou čtvrtí, která bude mít pravidelný farmářský trh. Počínaje pátkem 30. dubna si zde každý týden budou lidé moci nakoupit české sezonní potraviny. Informovala o tom spolupořadatelka trhu Hana Michopulu.

 Michopulu od loňského podzimu organizuje trh v Klánovicích. Zájem o něj je velký, kromě místních obyvatel se na něj sjíždějí také lidé z blízkého i vzdálenějšího okolí. Poptávají zejména ovoce a zeleninu od regionálních pěstitelů. Nejdelší fronty se však tvoří u stánků s uzeninami, ovčími a kozími sýry. Návštěvníci si na trhu mohou koupit také čerstvá vajíčka, med, koláče, ovocné šťávy či květiny.

Z podobné nabídky budou moci vybírat lidé také v Dolních Počernicích. Pořadatelé se snaží sortiment průběžně rozšiřovat o netradiční produkty a speciality. "Minulý týden jsme měli prachatické zelňáky, což je šumavská certifikovaná specialita, jsou to zelné placky s kmínem a se sádlem," řekla Michopulu. Od května má být na trhu ke koupi pivo z českých minipivovarů a již o tomto víkendu také víno od tuzemských vinařů.

Právě úspěch klánovického trhu inspiroval počernickou samosprávu, která oslovila organizátory trhu v Klánovicích, zda by pro ně trhy připravili. "Chceme vyzkoušet, jestli to půjde," řekl tajemník úřadu Josef Stříška. Smlouvu uzavřeli na pět let, asi po měsíci ale chtějí vyhodnotit úspěšnost. Trhy se budou konat na náměstíčku před úřadem. "Uvidíme, kolik se toho tam vejde," dodal tajemník.

Již koncem května uspořádá ve spolupráci s občanským sdružením Archetyp tržiště s čerstvými zemědělskými produkty také Praha 10. Počínaje 22. květnem se budou třikrát týdně, a to v úterý, čtvrtek a sobotu, konat na Kubánském náměstí ve Vršovicích. Pokud se osvědčí, Praha 10 chce jejich pořádání rozšířit do další lokality na Zahradní město, i tam by se měly konat třikrát týdně, sdělil její starosta Vladislav Lipovský. Přesný sortiment, který se bude na tržišti prodávat, si vyberou lidé v anketě, kterou radnice uspořádala.

Zdroj: KIS Jihočeského kraje

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,